Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві вшанували пам’ять жертв Голокосту

Time Додано: вівторок, 15 вер. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Уже традиційно щороку в середині вересня ми збираємось на цьому траурному місці колишнього гетто, щоб пом’янути кожну безневинну жертву Голокосту: євреїв, українців, поляків, росіян, людей інших національностей, які через фашистську нелюдську політику були жорстоко закатовані.”

У Бердичеві вшанували пам’ять жертв Голокосту

Час пом’якшує сліди втрат, але не стирає пам’ять про них. На шістнадцятий день після початку Великої Вітчизняної війни німці окупували Бердичів і стали впроваджувати у життя план створення “вищої” раси.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Євреїв вивозили за місто і там знищували. П’ятого вересня поблизу села Хажин розстріляно 10 тисяч 656 осіб. 15-16 вересня поблизу дороги Бердичів-Райгородок відбувся наймасовіший розстріл, позбавлено життя 18 тисяч 840 мирних жителів, переважно жінок, дітей та літніх людей”.

За два з половиною роки німецько-фашистської окупації населення міста зменшилось більш, ніж на половину. Вісімдесят відсотків страчених становили євреї.

Нині у Бердичеві ще є свідки тих жахливих подій. Попри все, вони спромоглися вижити і нині доносять історичну правду до підростаючого покоління. Гена Бурменко одна з тих, кому 68 років тому пощастило врятуватися. Незнайомців, які перестріли її, дівчинку, неподалік місця розстрілу та допомогли сховатися, Гена Борисівна донині вважає найріднішими людьми.

Гена Бурменко, в’язень гетто: “По цій же дорозі вели невинних людей єврейської національності. Куди, ми не знали. Везли у закритий машинах на аеродром. Я бачила, як розстрілювали дітей та юнаків вашого віку”.

Усі слова виступаючих були звернені до молоді. Це головна надія нації, говорили на зібранні. Юнакам та дівчатам випало велике щастя жити в мирній країні, їм слід бути мудрими та пильними, аби подібні злочини більш не повторювались.

Марина Риштун, учениця СЗОШ №8: “Ми повинні вшановувати пам’ять загиблих, мені здається, що такі заходи потрібні, вони потрібні для нашого розвитку. Бо ми повинні знати, що було в нашому місті, за яких обставин і чому це було”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0