Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві вшанували пам’ять партизанів-підпільників

Time Додано: четвер, 23 вер. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

22-го вересня вся Україна святкує День партизанської слави. Бердичівські ветерани війни разом із представниками влади вкотре зібралися разом, аби вшанувати пам’ять загиблих підпільників Житомирщини і всього колишнього Радянського Союзу. Спочатку делегація відвідала Вічний вогонь, де усі поклали квіти та вінки на знак подяки за мирне життя. Далі ветерани разом із іншими учасниками процесії побували на могилі партизанів-підпільників, що на кладовищі по вулиці Пушкінській. Там також поклали квіти та згадали поіменно тих, хто покоїться у землі.

У Бердичеві вшанували пам’ять партизанів-підпільників

Продовжилися урочистості біля пам’ятнику видатному партизанові Володимиру Завадському. Тут до ветеранів та керівників міста приєдналися педагоги й учні сьомої школи. Саме вони бережуть пам’ятник, слідкують за його чистотою та щороку організовують біля нього День партизанської слави. Такі мітинги, говорять учні, допомагають їм набувати нових знань про війну, про її учасників.

Вероніка Гранковська, учениця 9Б класу ЗОШ №7: «Зараз мало таких людей, які хочуть захищати свою Батьківщину. Це раніше люди навіть віддавали за неї життя. Для них дуже дорогою була Україна й Бердичів. Володимир Завадський був підпільником та допомагав Яворському. Потім він став керівником загону, але за свою боротьбу поплатився життям: його розстріляли і скинули у колодязь.»

Роль партизанів-підпільників у Великій Вітчизняній війні була дуже важливою, розповідають ветерани. Ці люди, які діяли у ворожому тилу, допомагали фронтовикам звільняти міста та села України й всього Радянського Союзу.

Василь Рємізов, ветеран ВВВ: «В 1943-ем году, когда наши войска вплотную подошли к Малину, с северной стороны к нам пришли партизаны. Они помогли нам освободить город Малин. Это было 22 декабря 1943 г. Дальше мы шли полностью связанными с партизанскими отрядами. Они всегда помогали нашей Красной Армии.»

14-го січня 1943 року від німецьких окупантів була звільнена Житомирська область. Якби не допомога партизан, то, можливо, фронтовики так швидко і не впоралися зі своїм завданням, говорили на мітингу. Тим більше, що на Житомирщині діяло чи не найбільша кількість партизанських загонів.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «7 липня 1941-го року Бердичів був окупований німцями, а вже в серпні цього ж року у нашому місті діяли організовані групи підпільників. Серед найбільших організацій була та, котру очолював Яворський А. Р., а згодом Завадський В. Ю. Про їхні подвиги ми дізнаємося із музейних виставок, з документів, що збереглися до сьогодні. Про їхні подвиги ми знаємо з вуст очевидців. На жаль, про ці подвиги не змогли розповісти вони самі.»

Звичайно, коли дієш разом та злагоджено, тоді і результат набагато кращий. Фронтовики та партизани-підпільники подарували майбутнім поколінням мирне небо, свободу та головне — життя, говорить голова міської ради ветеранів Сергій Железняк. Молодь повинна знати кожен подвиг визволителів, каже він, та берегти їхні імена у своїй пам’яті.

Сергій Железняк, голова міської ради ветеранів ВВВ: «Крепите нашу страну трудом, умом и изучайте, кому это положено, военное дело. Даже в мирные годы, а мы 65 лет живем под мирным небом, надо быть готовым защищать свою страну.»

За традицією, мітинг, присвячений Дню партизанської слави, завершили покладанням квітів до пам’ятника Володимиру Завадському. Свої букети та вінки залишили біля обеліска і діти, як знак великої поваги до воїнів та подяки за життя.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0