Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Time Додано: неділя, 14 груд. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

14 грудня в Україні згадують тих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цього дня у 2006 році Президентом України був підписаний відповідний Указ. Більшість чорнобильців називають 14 грудня Днем ліквідатора.

У Бердичеві вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «14 грудня 1986-го року урядовою комісією було прийняте рішення про те, що аварія на ЧАЕС ліквідована, і саме цей день вважається днем перемоги над мирним атомом. Ми згадуємо чорнобильців не тільки у цей день, і повинні пам’ятати про них постійно.»

Свою перемогу над радіацією ліквідатори почали відзначати у грудні 86-го, у 1994-му звернулися до керівництва країни із проханням започаткувати день вшанування учасників ліквідації чорнобильської аварії. Державного визнання тоді день не набув, хоча й почав відзначатися установами та організаціями. Із набуттям статусу на поверхню вийшли проблеми низьких пенсій та, власне, самого статусу «ліквідатор аварії на ЧАЕС». Ці проблеми залишаються актуальними і на сьогоднішній день.

Людей, які ціною власного здоров’я та життя врятували землю від страшної трагедії, згадували і в Бердичеві. За останній місяць місто втратило Романа Зюльківського та Миколу Козачука, смерть яких пов’язана із роботами у Чорнобилі. Про них та про інших наших земляків-ліквідаторів говорив Іван Осипчук.

Іван Осіпчук, ліквідатор аварії на ЧАЕС: «В першу чергу, там працювали пожежники — наші колеги. Сьогодні 2-х з них вже немає на світі. Згодом до Чорнобиля приїхали мулярі, електрики, водії, сантехники. Всі вони брали участь у зведенні саркофагу для того, щоб закрити реактор і уникнути подальшого розповсюдження радіації.»

У 1986-му смертоносний удар стихії прийняли на себе звичайні люди. Квіти та пам’ять в серцях мільйонів— це лише невеличка частка того, чим українці можуть віддячити їм за цей подвиг.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0