Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Time Додано: неділя, 14 груд. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

14 грудня в Україні згадують тих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цього дня у 2006 році Президентом України був підписаний відповідний Указ. Більшість чорнобильців називають 14 грудня Днем ліквідатора.

У Бердичеві вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: «14 грудня 1986-го року урядовою комісією було прийняте рішення про те, що аварія на ЧАЕС ліквідована, і саме цей день вважається днем перемоги над мирним атомом. Ми згадуємо чорнобильців не тільки у цей день, і повинні пам’ятати про них постійно.»

Свою перемогу над радіацією ліквідатори почали відзначати у грудні 86-го, у 1994-му звернулися до керівництва країни із проханням започаткувати день вшанування учасників ліквідації чорнобильської аварії. Державного визнання тоді день не набув, хоча й почав відзначатися установами та організаціями. Із набуттям статусу на поверхню вийшли проблеми низьких пенсій та, власне, самого статусу «ліквідатор аварії на ЧАЕС». Ці проблеми залишаються актуальними і на сьогоднішній день.

Людей, які ціною власного здоров’я та життя врятували землю від страшної трагедії, згадували і в Бердичеві. За останній місяць місто втратило Романа Зюльківського та Миколу Козачука, смерть яких пов’язана із роботами у Чорнобилі. Про них та про інших наших земляків-ліквідаторів говорив Іван Осипчук.

Іван Осіпчук, ліквідатор аварії на ЧАЕС: «В першу чергу, там працювали пожежники — наші колеги. Сьогодні 2-х з них вже немає на світі. Згодом до Чорнобиля приїхали мулярі, електрики, водії, сантехники. Всі вони брали участь у зведенні саркофагу для того, щоб закрити реактор і уникнути подальшого розповсюдження радіації.»

У 1986-му смертоносний удар стихії прийняли на себе звичайні люди. Квіти та пам’ять в серцях мільйонів— це лише невеличка частка того, чим українці можуть віддячити їм за цей подвиг.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0