Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві влаштували український ярмарок, співали троїсті музики та пригощали гарбузовою кашею

Time Додано: вівторок, 20 жовт. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

На базі Бердичева пройшов семінар, ініційований обласним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. Програма заходу передбачала демонстрацію того, як бердичівські навчальні заклади та саме місто вивчають історію, традиції, культури, звичаї не лише свого народу, а й інших народностей України. Гості семінару, представники усієї Житомирської області, побували мало не у кожних навчальних закладах Бердичева, як у загальноосвітніх, так і дошкільних.

У Бердичеві влаштували український ярмарок, співали троїсті музики та пригощали гарбузовою кашею

Світлана Басюк, методист інформаційно-методичного центру міського управління освіти і науки: «Ми за програмою побували уже і в ЗОШ №6, де є музей історії. Хоча він і не відчинений офіційно, але там є великі надбання зі збереження історичних пам’яток. Це все збирається роками і оформлюється у музейній кімнаті. 15 школа теж презентувала свою краєзнавчу роботу. Бердичів — це місто чотирьох культур, що і показав колектив цього навчального закладу.»

Загальноосвітня школа №15 зустріла гостей справжнім українським ярмарком, де юні продавці крім товару на своєрідних торгових полицях пропонували скуштувати гарбузової каші. Ніхто із гостей не відмовився від смакоти, а дехто навіть дещо й прихопив із собою. Наступним етапом куштування була брейк-кава, представлена стравами кухонь народів, найбільш поширених на теренах Бердичева: єврейським, польським, російським і, звичайно, українським.

Алла Лаптєва, зав. екскурсійно-краєзнавчим відділом ЖОЦ туризму, краєзнавства та екскурсій учнів. Молоді: «Нам було дуже приємно побачити страви, характерні для цих народів, побачити чудові костюми, у які були одягнені діти. Все виглядало яскраво, чисто, гарно. Видно, що цей захід був підготовлений, як то кажуть, не на публіку. З його допомогою діти навчаються культури, краєзнавству, виховують у собі патріотизм.»

Паралельно із відвідуванням шкіл, гості Бердичева мали змогу відвідати визначні місця міста, познайомитися із його історією на власні очі. Закріпили свої знання про нього у тій же 15 школі, де до світлин із зображеннями різних краєвидів та споруд Бердичева вони приклеювали різнокольорові наліпки.

Керівники шкільних музеїв області та районних рухів учнівської молоді “Моя земля, земля моїх батьків” залишилися задоволеними поїздкою до Бердичева. Сподіваються, що у інших навчальних закладах області вони побачать дещо інше, можливо, і краще, але таке ж індивідуальне та своєрідне.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0