Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Игорь Никоненко
Грустно , что в таком прекрасно ...
Time 11:09 - 21-03-2018
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Андрей Енжиевский
ну почему же неизвестные? прост ...
Time 23:35 - 20-03-2018
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відзначили День партизанської слави

Time Додано: четвер, 24 вер. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Так само урочисто, як і День Перемоги, відзначають бердичівляни День партизанської слави. Щороку біля пам’ятника бердичівському підпільнику Володимиру Завадському, збираються ветерани війни, міська громада та учні шкіл, аби вшанувати пам’ять загиблих героїв, згадати їхній величний подвиг, приклонити голову у хвилині мовчання перед тими, хто відстояв і відбудував державу. Для боротьби із німецькими окупантами ще зовсім молоді хлопці та дівчата розклеювали листівки, виводили із ладу фашистську техніку, лінії електрозв’язку.

У Бердичеві відзначили День партизанської слави

Іван Марамигін, ветеран війни і праці: «Десятки, сотни взрывчатых веществ было взорвано на железных дорогах, на мостах, в любой местности, где находились вражеские войска.»

Страшні роки війни назавжди залишилися у пам’яті ветеранів. Про свою участь у Великій Вітчизняній вони із гордістю розповідали молоді. А ті, у свою чергу, влаштували визволителям святковий концерт.

Голова міської ради ветеранів Сергій Железняк у зверненні до дітей нагадав про те, що вони повинні завжди пам’ятати людей, які подарували їм життя на вільній та незалежній Україні.

Сергій Железняк, голова міської ради ветеранів: «Как вы счастливы в том, что на земле мир, что в Бердичеве есть злагода взаимопониамние, что вы спокойно учитесь в школах.»

Про партизанський рух на Житомирщині бердичівські школярі знають мало не все. Вони захоплено розповідали про операції підпільників Бердичева під керівництвом Антона Яворського та Володимира Завадського.

Олена Рихлова, учениця ЗОШ №7: «У цей день ми вшановуємо пам’ять загиблих під час війни воїнів і Володимира Завадського. він був доброю людиною і багато зробив для визвольної війни, наблизив день перемоги.»

На теренах Житомирщини та України тих, хто боровся із фашистськими загарбниками, тих, хто наближав щасливий день визволення від окупантів залишилось зовсім мало. Щороку вони збираються разом, аби згадати страшні воєнні роки, згадати своїх бойових друзів та побратимів. Цьогоріч у Бердичівському музеї історії ветеранів війни, учасників партизанського руху вітали із Днем партизанської слави керівники обласної та міської влади: вручали грамоти, квіти. Захищати свою Батьківщину — це важка й кривава праця, що залишає свій відбиток на усе подальше життя — говорить заступник голови обласної ради.

Михайло Дімонт, заступник голови Житомирської обласної ради: «Бути партизаном-підпільником, коли навколо вороги, ще важче, ніж на фронті, тому що моральний тягар, моральний тиск пережити складніше, ніж дивлячись ворогу в обличчя.»

Цим людям вдалося пройти героїчний та важкий шлях і вижити. Війна застала їх зненацька. Хтось був ще зовсім дитиною, хтось дорослим, але усі вони були непідготовленими до такого страшного випробовування. Коли почалася Друга світова Ольга Мамрицька, разом із чоловіком виховувала трьох дітей. Під час захоплення фашистами їхнього села, її чоловік загинув, а Ольгу Петрівну врятували підпільники, за що вона їм глибоко вдячна. Утекти із окупованої німцями території, каже вона, було надзвичайно важко.

Ольга Мамрицька, учасниця партизанського руху: «Кругом горіло, пахло димом, лунали постріли, всі плакали, кричали. а я через городи бігла до хати. зайшла туди, а там уже підпільники дітей одягали, завивали.»

Хоча роки йдуть, але учасники війни залишаються молодими, усміхненими та енергійними. Їхні подвиги служать прикладом того, як потрібно жити та любити свою Батьківщину, зазначив у зверненні до ветеранів Бердичівський міський голова.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Бажаємо, щоб ви ще не один День Перемоги, не один День партизанської слави могли зустріти у колі найкращої у світі молоді — бердичівської. Щоб могли розказати їм про ті жахливі події, сказати своє напутнє слово: як потрібно любити свою землю і боротися за неї.»

Те, що пережили у роки війни ветерани, нікуди не зникає, вважає учасниця партизанського руху Олена Дудчик. Воно залишилося у пам’яті, в обелісках, у снах. Слава подвигів тих, хто боровся проти фашистських загарбників житиме вічно у серцях нинішнього та прийдешніх поколінь.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0