Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відзначили День партизанської слави

Time Додано: четвер, 24 вер. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Так само урочисто, як і День Перемоги, відзначають бердичівляни День партизанської слави. Щороку біля пам’ятника бердичівському підпільнику Володимиру Завадському, збираються ветерани війни, міська громада та учні шкіл, аби вшанувати пам’ять загиблих героїв, згадати їхній величний подвиг, приклонити голову у хвилині мовчання перед тими, хто відстояв і відбудував державу. Для боротьби із німецькими окупантами ще зовсім молоді хлопці та дівчата розклеювали листівки, виводили із ладу фашистську техніку, лінії електрозв’язку.

У Бердичеві відзначили День партизанської слави

Іван Марамигін, ветеран війни і праці: «Десятки, сотни взрывчатых веществ было взорвано на железных дорогах, на мостах, в любой местности, где находились вражеские войска.»

Страшні роки війни назавжди залишилися у пам’яті ветеранів. Про свою участь у Великій Вітчизняній вони із гордістю розповідали молоді. А ті, у свою чергу, влаштували визволителям святковий концерт.

Голова міської ради ветеранів Сергій Железняк у зверненні до дітей нагадав про те, що вони повинні завжди пам’ятати людей, які подарували їм життя на вільній та незалежній Україні.

Сергій Железняк, голова міської ради ветеранів: «Как вы счастливы в том, что на земле мир, что в Бердичеве есть злагода взаимопониамние, что вы спокойно учитесь в школах.»

Про партизанський рух на Житомирщині бердичівські школярі знають мало не все. Вони захоплено розповідали про операції підпільників Бердичева під керівництвом Антона Яворського та Володимира Завадського.

Олена Рихлова, учениця ЗОШ №7: «У цей день ми вшановуємо пам’ять загиблих під час війни воїнів і Володимира Завадського. він був доброю людиною і багато зробив для визвольної війни, наблизив день перемоги.»

На теренах Житомирщини та України тих, хто боровся із фашистськими загарбниками, тих, хто наближав щасливий день визволення від окупантів залишилось зовсім мало. Щороку вони збираються разом, аби згадати страшні воєнні роки, згадати своїх бойових друзів та побратимів. Цьогоріч у Бердичівському музеї історії ветеранів війни, учасників партизанського руху вітали із Днем партизанської слави керівники обласної та міської влади: вручали грамоти, квіти. Захищати свою Батьківщину — це важка й кривава праця, що залишає свій відбиток на усе подальше життя — говорить заступник голови обласної ради.

Михайло Дімонт, заступник голови Житомирської обласної ради: «Бути партизаном-підпільником, коли навколо вороги, ще важче, ніж на фронті, тому що моральний тягар, моральний тиск пережити складніше, ніж дивлячись ворогу в обличчя.»

Цим людям вдалося пройти героїчний та важкий шлях і вижити. Війна застала їх зненацька. Хтось був ще зовсім дитиною, хтось дорослим, але усі вони були непідготовленими до такого страшного випробовування. Коли почалася Друга світова Ольга Мамрицька, разом із чоловіком виховувала трьох дітей. Під час захоплення фашистами їхнього села, її чоловік загинув, а Ольгу Петрівну врятували підпільники, за що вона їм глибоко вдячна. Утекти із окупованої німцями території, каже вона, було надзвичайно важко.

Ольга Мамрицька, учасниця партизанського руху: «Кругом горіло, пахло димом, лунали постріли, всі плакали, кричали. а я через городи бігла до хати. зайшла туди, а там уже підпільники дітей одягали, завивали.»

Хоча роки йдуть, але учасники війни залишаються молодими, усміхненими та енергійними. Їхні подвиги служать прикладом того, як потрібно жити та любити свою Батьківщину, зазначив у зверненні до ветеранів Бердичівський міський голова.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Бажаємо, щоб ви ще не один День Перемоги, не один День партизанської слави могли зустріти у колі найкращої у світі молоді — бердичівської. Щоб могли розказати їм про ті жахливі події, сказати своє напутнє слово: як потрібно любити свою землю і боротися за неї.»

Те, що пережили у роки війни ветерани, нікуди не зникає, вважає учасниця партизанського руху Олена Дудчик. Воно залишилося у пам’яті, в обелісках, у снах. Слава подвигів тих, хто боровся проти фашистських загарбників житиме вічно у серцях нинішнього та прийдешніх поколінь.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0