Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відзначили 30-річчя цирку

Time Додано: понеділок, 24 серп. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Наймоцніший бердичівський цирк відзначив своє 30-річчя. Рівно стільки років тому до нашого міста приїхав енергійний випускник Київського естрадно-циркового училища Валентин Моцний. Він створив першу і єдину на той час в області циркову студію “Диваки”. Якій судилося не лише отримати звання народного аматорського колективу, а й дати путівку в життя багатьом професіоналам циркового мистецтва. За тридцять років таких у Бердичеві виросло 4 покоління. Всі вони зібралися на ювілей у найбільшій залі міста.

У Бердичеві відзначили 30-річчя цирку

Коли спостерігати за тим, що наші артисти виробляли на арені, важко повірити, що починалося все це у старому спортзалі Палацу культури і техніки “Прогрес”, кажуть однодумці Моцного. Ніхто не вірив, що у тому непристосованому приміщенні може зародитися щось нове і досі небачене. Починання артиста підтримував тодішній директор “Прогресу” Едварт Свєнцицький. На святкування ювілею чоловік передав свої вітання та сказав, що створений Валентином Моцним колектив є унікальним.

Обличчя у сучасного бердичівського цирку різножанрове. Тут повітряні гімнасти і жонглери, акробати та еквілібристи, клоуни та йоги. Чотири студії – “Різома”, “Візаві”, “Диваки”, “Жанр” – нині продовжують започатковану Валентином Моцним справу творення казки і дива. Таку кількість циркових студій в Україні має тільки Донецьк.

Артисти подарували глядачам дві з половиною години перебування у світі надзвичайних можливостей людського тіла, поєднаних з вигадкою та хореографією. Бердичівляни побачили як вже знайомі, доповнені новими трюками, номери, так і нові у виконанні вихованців школи Моцного усіх поколінь.

Затамувавши подих, зала спостерігала за ризикованими виступами під “куполом” цирку, розгадувала таємницю чорної скриньки, наскрізь пронизаної ножами, дивувалась витримці йога та силі акробатів.

Номер у виконанні вихованців “моцної” школи, а нині артистів державної циркової компанії Ігора та Олега Томчуків зірвав чи не найбільшу кількість оплесків глядачів, полоскотав їхні нерви та змусив співпереживати.

Феєричне свято не відбулося б, якби 30 років тому Валентин Моцний не заклав перші цеглинки своєї школи. Невдовзі цирк у Бердичеві матиме власне приміщення-шапіто. Таке рішення прийняли міський голова Василь Мазур та один з вихованців Моцного Анатолій Залевський.

Анатолій Залевський, Заслужений артист України, вихованець школи Моцного: «В ближайшие дни и на следующий год мы закладываем фундамент и строительство нового большого полустационарного шапито, которое будет построено на стадионе старого сахарного завода. И в следующем году город Бердичев сможет увидеть первый цирковой фестиваль, наш фестиваль, города Бердичева».

Засновника бердичівського цирку привітали і перші вихованці, і представники влади. Міський голова Василь Мазур вручив винуватцеві свята найвищу нагороду міста – орден “За заслуги перед Бердичевом”.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Я хочу вас запитати, вашу думку, думку бердичівлян. Чи заслуговує ця людина на велику повагу і шану від бердичівлян?”

З обласного управління культури і туризму Валентину Моцному передали грамоту і звістку про те, що у жовтні йому треба буде вийти на сцену Палацу “Україна” – отримати з рук Президента почесне звання “Заслужений артист України”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0