Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відзначили 20-річчя створення Народного Руху за перебудову

Time Додано: середа, 14 жовт. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

У Бердичеві відзначили 20-річчя створення Народного Руху за перебудову – організації, яка відіграла визначну роль у становленні української незалежності. Аби виконати свою місію, осередок Руху мав бути у кожному населеному пункті. Такі первинні організації створювали прості люди, яким було небайдуже майбутнє своєї держави. Ініціаторами виникнення рухівської організації у Бердичеві були Павло Передрій, Анатолій Кашпірук, Петро Костюк, Богдан Степанюк та інші. У травні 1990 року завдяки їм у місті з’явився перший осередок товариства української мови.

У Бердичеві відзначили 20-річчя створення Народного Руху за перебудову

Він, очолюваний Павлом Передрієм, діяв на заводі «Прогрес». Поступово до організації стали залучатися інші люди, згадує колишній рухівець, діяти доводилося серед утисків та критики. Одним з найяскравіших моментів була агітаційна робота напередодні Всеукраїнського референдуму.

Павло Передрій, перший голова НРУ за перебудову у Бердичеві: «Коли було оголошено про проведення референдуму про незалежність України, усі активісти нашої організації інтенсивно працювали, розповсюджуючи агітлиствіки. Була поставлена, на перший погляд, нереальна задача: щоб досягнути позитивного результату, треба було на одного виборця розповсюдити 5 листівок».

Активістів організації відзначили грамотами, деякі з нагороджених ділилися своїми спогадами. Здавалося б: гарне свято у родинному колі.. Проте не все так добре в організації, нагороджували зовсім не тих, кого треба, а нинішніх рухівців на захід узагалі не запрошували, стверджує голова міської організації НРУ Іван Лобай.

Іван Лобай, голова Бердичівської міської організації Народного Руху України: «Чому сьогодні колишні рухівці, слава їм і хвала, вони зробили добру справу, я їм вдячний, вони почали, але треба було продовжувати, а не кидати на півдорозі».

Народний Рух України за перебудову проіснував лише рік. Люди, які були у його складі, поступово звідти вишли, нагадав Іван Лобай. Сам він, каже, у Народному Русі дванадцять років і обіцяє, що, на відміну від деяких, у ньому і залишиться.

Іван Лобай, голова Бердичівської міської організації Народного Руху України: «Я прийшов сюди, очолив організацію, після того як вони розвалили все, що можна було розвалити, і зараз героїнізуються. І це вийшло у рік 20-річчя! Рух знову розвалили, одна тягнуть його до себе, інші – до себе».

Єдності бракує не лише Рухові, а й усій державі, підсумував голова міської організації НРУ і закликав присутніх зробити усе, аби Україна була процвітаючою. Такою, як її оспівували артисти міського Палацу культури.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0