У Бердичеві відзначили 195-річницю від дня народження Великого Кобзаря

Співакові народних нужд, видатному українському поетові Тарасу Шевченку вклонялися учасники літературно-музичної композиції, що відбулася у приміщенні Бердичівської музичної школи. У місті свято бережуть пам’ять про відданого сина України — Великого Кобзаря, який, ставши взірцем вільнолюбства та неперевершеним майстром поетичного слова, посів найчільніше місце серед вітчизняних митців.
Із 47-ми прожитих років 24 — Шевченко провів під ярмом кріпацтва та більше 10-ти — у вигнанні. Залишок «вільного» життя поет перебував під наглядом жандармів.
Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Доля наділила Тараса Шевченка недовгим земним життям. Але жити йому вічно. У серцях, справах, думах нас — українців. Для кожного з нас він є невичерпним джерелом непереможної волі, бажання зробити Україну квітучою.»
Ім’я Тараса Шевченка відоме всюди: його твори перекладені майже на усі мови світу, його ім’ям названо навчальні заклади, театри, парки, площі, вулиці. У багатьох державах видатному українцю встановлені пам’ятники, на вірші Кобзаря складені сотні пісень.
Доля щедро обдарувала цю людину багатьма талантами — поета, прозаїка, художника, драматурга, співака... Протягом усього свого недовгого життя він прагнув до відродження національної самобутності та духовної згуртованості українців. Понад усе Тарас Шевченко любив рідну землю та свій народ. Тому й через сторіччя за нього моляться нащадки.
Автор: Олександр Єжель
Камера: Віталій Сінєльніков