Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відсвяткували Меланку

Time Додано: четвер, 15 січ. 2009, 06:00 ( майже 10 років назад )

Одного щедрого вечора бердичівляни прощалися з останнім днем старого року та зустрічали перший день нового. Господарі, як водиться, зібралися за столами. До них у гості закликати до осель злагоду, добробут та багатий урожай прийшли щедрувальники.

У Бердичеві відсвяткували Меланку

Як 13 січня переходить у 14-те, так поруч знаходяться свята Меланки та Василя. Навіть головна героїня щедрого вечора приходить у гості до господарів у вигляді перевдягненого у дівчину хлопця. Отож Меланка не сама ходить — її Василько водить. Меланка — особа своєрідна та дивакувата, чекати від неї можна чого завгодно. Вона охоча до танців і чарки та не любить працювати.

У щедрий вечір разом із Меланкою до домівок приходили Коза — символ родючості ниви, Нечиста сила та цигани. Господарів просили дозволити Козі пострибати, щоб погрітися. Вона й вмирала, як засинають на зиму рослини, й воскресала, як оживає навесні природа.

Величальні обрядові пісні, що лунають на щедрий вечір, відзначаються глибоким етичним змістом. Основні їхні мотиви — християнська любов, милосердя, глибока пошана до батьків.

Наталія Колесник, гостя свята: «У наш час старий новий рік як такий, мабуть, ніхто не відзначає. Прийшовши сюди та побачивши, як відзначають свято Меланки, ми отримали масу задоволення. Це дійсно цікаво. Ми повертаємося до тих традицій, які сповідували наші діди-прадіди. І це дуже приємно.»

До гришківчан Любові та Євгена Василюків, як того вимагає традиція, мали прийти з подарунками куми із с. Радянського. Отримавши запрошення з Бердичева, обидві пари вирішили зустрітися саме тут.

Любов Василюк, гостя свята: «Вони нам дякують за те, що рік тому ми похрестили їхнього сина Антошку. Сьогодні цю подію ми вирішили відсвяткувати у цій оселі. З подарунками, як того вимагають традиції. Вони нам вручили подарунка, ми — їм.»

Свято Меланки — друге, після Андрієвих вечорниць, на рахунку головного його натхненника та організатора Ганни Мельник. Попереду, сподівається вона, на бердичівлян чекає ще чимало цікавого. Адже Україна багата на славні традиції.

Ганна Мельник, організатор свята Меланки: «Дуже вдало, вважаю, був продуманий сценарій, і люди, котрі прийшли до нас відзначити це свято, дійсно були налаштовані познайомитися з народними звичаями, почути щедрівки, поспівати та потанцювати. Добре те, що ми відзначаємо саме ті свята, які об’єднують різних людей... Думаю, що надалі люди ще більш активно зустрічатимуть подібні свята.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0