Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відсвяткували Івана Купала

Time Додано: четвер, 08 лип. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

У Купальську ніч на березі Гнилоп’яті палало вогнище та водили хороводи. Таким театралізованим дійством у розважальному комплексі «Нептун» відзначили свято Івана Купала. З одного боку, це язичницьке свято на честь бога Купала, або день літнього сонцевороту - коли небесне світило повертало з літа на зиму. А з іншого - липневе свято вважається днем народження Іоана Хрестителя.

У Бердичеві відсвяткували Івана Купала

Бердичівляни в історію не заглиблювались: за допомогою артистів вони просто долучалися до стародавніх звичаїв та обрядів наших пращурів. Одним із таких є виплітання вінка – символу дівочності та шлюбу, з яким пов’язано чимало купальських ритуалів. Сплітаючи польові трави у єдине ціле, дівчата загадували на щасливе майбутнє, аби чоловік був хороший та добробут у родині панував. Хто з бердичівлянок досі віночка не виготовляв, тренувався прямо на місці.

Найшвидшим плетільницям вручили подарунки, дівчата розповідають, що свої навички вони вдосконалюють ледь не щодня.

Тетяна, учасниця свята Івана Купала: “В мене є донька, якій 5,5 років, я їй дуже часто плету. Вона дуже задоволена, каже, що її мама — найкраща. Сьогодні загадаю, щоб чоловік мене любив та подарую йому вінок”.

Сильна половина учасників свята тим часом на пошуки чарівної квітки папороті вирушила. За повір’ям, хто її знайде, розумітиме мову усіх живих істот та знатиме місцезнаходження земних скарбів. Щоправда, квітку ту нечиста сила оберігає, і подолати її можна хіба що її ж зброєю, наприклад мітлою. Вишукуючи «цвіт» серед паперового мотлоху, бердичівляни ще й командною підтримкою заручилися.

Іван, учасник свята Івана Купала: «Люди, которые попадают на праздник, или идут в лес, хотят найти папоротник. Думают, что расположат к себе судьбу. Я всем желаю найти цвет папоротника и осуществить свою мечту».

Молодь на святі почувалася господарями, адже у Купальську ніч тема кохання посідає чи не найперше місце. Хто ще самотній, шукав свою пару, а закохані обмінювались теплими словами, обіймами та поцілунками. Сам володар водних просторів Нептун не стримався, аби не піднятися з дна на поверхню. Спочатку не в гуморі був, мовляв, розбудили, а потім і сам до хороводу долучився, зрошуючи люд цілющою водою.

Ті, хто думав заховатися від Нептуна за столиком на літньому майданчику, теж потрапив під бризки.

Нептун: «Свято Івана Купала — одне з найшанованіших свят українського народу. Люди завжди і з задоволенням його святкували на березі річок та ставків. Веселилися, раділи сонцю, життю, воді. Всім зичу здоров’я”.

Трави, вода і вогонь на Івана Купала набувають лікувальних властивостей. Тож наприкінці святкування бажаючі оздоровитися та очиститись взялися перестрибувати через багаття, а під темним покривом короткої Купальської ночі спалили опудало язичницької богині Морени – символ усіх негараздів.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0