Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відсвяткували Івана Купала

Time Додано: четвер, 08 лип. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

У Купальську ніч на березі Гнилоп’яті палало вогнище та водили хороводи. Таким театралізованим дійством у розважальному комплексі «Нептун» відзначили свято Івана Купала. З одного боку, це язичницьке свято на честь бога Купала, або день літнього сонцевороту - коли небесне світило повертало з літа на зиму. А з іншого - липневе свято вважається днем народження Іоана Хрестителя.

У Бердичеві відсвяткували Івана Купала

Бердичівляни в історію не заглиблювались: за допомогою артистів вони просто долучалися до стародавніх звичаїв та обрядів наших пращурів. Одним із таких є виплітання вінка – символу дівочності та шлюбу, з яким пов’язано чимало купальських ритуалів. Сплітаючи польові трави у єдине ціле, дівчата загадували на щасливе майбутнє, аби чоловік був хороший та добробут у родині панував. Хто з бердичівлянок досі віночка не виготовляв, тренувався прямо на місці.

Найшвидшим плетільницям вручили подарунки, дівчата розповідають, що свої навички вони вдосконалюють ледь не щодня.

Тетяна, учасниця свята Івана Купала: “В мене є донька, якій 5,5 років, я їй дуже часто плету. Вона дуже задоволена, каже, що її мама — найкраща. Сьогодні загадаю, щоб чоловік мене любив та подарую йому вінок”.

Сильна половина учасників свята тим часом на пошуки чарівної квітки папороті вирушила. За повір’ям, хто її знайде, розумітиме мову усіх живих істот та знатиме місцезнаходження земних скарбів. Щоправда, квітку ту нечиста сила оберігає, і подолати її можна хіба що її ж зброєю, наприклад мітлою. Вишукуючи «цвіт» серед паперового мотлоху, бердичівляни ще й командною підтримкою заручилися.

Іван, учасник свята Івана Купала: «Люди, которые попадают на праздник, или идут в лес, хотят найти папоротник. Думают, что расположат к себе судьбу. Я всем желаю найти цвет папоротника и осуществить свою мечту».

Молодь на святі почувалася господарями, адже у Купальську ніч тема кохання посідає чи не найперше місце. Хто ще самотній, шукав свою пару, а закохані обмінювались теплими словами, обіймами та поцілунками. Сам володар водних просторів Нептун не стримався, аби не піднятися з дна на поверхню. Спочатку не в гуморі був, мовляв, розбудили, а потім і сам до хороводу долучився, зрошуючи люд цілющою водою.

Ті, хто думав заховатися від Нептуна за столиком на літньому майданчику, теж потрапив під бризки.

Нептун: «Свято Івана Купала — одне з найшанованіших свят українського народу. Люди завжди і з задоволенням його святкували на березі річок та ставків. Веселилися, раділи сонцю, життю, воді. Всім зичу здоров’я”.

Трави, вода і вогонь на Івана Купала набувають лікувальних властивостей. Тож наприкінці святкування бажаючі оздоровитися та очиститись взялися перестрибувати через багаття, а під темним покривом короткої Купальської ночі спалили опудало язичницької богині Морени – символ усіх негараздів.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0