Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відсвяткували День українського козацтва

Time Додано: п'ятниця, 17 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

14 жовтня Бердичів перетворився на осередок українського козацтва. Свято поборників волі для мешканців та гостей міста влаштував Громадський рух "Українська платформа". Його очільник, народний депутат України Павло Жебрівський, побажав бердичівлянам, щоб у майбутньому Божа Матір їх оберігала. Її покрова, впевнений він, убезпечить людей від злого ока та від всякої нечисті.

У Бердичеві відсвяткували День українського козацтва

Павло Жебрівський, народний депутат України: "Сьогодні козаків, які є в одностроях, не так багато у Бердичеві. Кажуть, у свій час існувала навіть бердичівська єврейсько-козацька сотня... Це означає, що Бердичів є козацьким містом, і дух свободи, дух волі витає над ним."

Сьогодні козацькі осередки існують мало не в кожному районі, містечку і селищі. Усі вони тією чи іншою мірою намагаються досліджувати козацьку історію рідного краю, активізувати роботу секцій бойових мистецтв, провадити військово-патріотичну роботу серед молоді. Бердичівські козаки визнають: у них попереду ще багато роботи.

Станіслав Чабан, отаман Бердичівського міськрайонного козацького товариства ім. І. Мазепи: "На мою думку, сьогодні розвиток козацтва у нашій державі знаходиться на не надто високому рівні. Але все йде до того, що він підніматиметься. Ми запрошуємо молодь вступати до нашого товариства... За 8 місяців свого існування ми багато дечого зробили, і, думаю, що ще піднімемо у Бердичеві козацьку славу."

Яке ж святкування без козацьких розваг та пісень. На майданчику біля МПК вдосталь було й того і іншого. Юнаки демонстрували свою вправність та витримку, фольклорні гурти тішили глядачів переливами голосів. Чи не найголовнішою зброєю справжнього козака, переконані організатори дійства, був і залишається жарт. Можуть вони і над ворогом посміятися, і над собою. Ось козак "воює" із тещею. І шаблюка, начебто, при ньому, і грізний оселедець. Але прийми є прийми...

Спорідненими із козаками вважають себе... кавеенівці. До вподоби глядачам були виступи команд "Дівчата із Житомира" та "Дай "п’ять".

Вадим Новіцький голова Житомирського КВН: "Кавеенівський рух - дуже цікавий. Він зажди був поєднаний із козацтвом, бо щирий сміх та веселощі, які були близькі козакам, притаманні і нам."

Ще один неодмінний атрибут козацького життя - запашний куліш. Найкраще, кажуть, цю страву запивати медовухою, а між чарками співати пісень, щоб не сп’яніти швидко. Горілки на святі не було, а от кашу куштували усі бажаючі. Головний кухар запевнила: куліш справжній, козацький.

Кухар: "Він зварений на бульйоні із птиці, там - багато шкварок. Цим всім заправляється каша, плюс сіль, перчик. Рецепт цей передається з покоління в покоління."

Учасниця свята: "Куліш прекрасний! Зазвичай, я такого не готую: у місті сьогодні це не прийнято, лише колись було - у селах. Ну, якщо родичі замовлять, то обов’язково приготую. Чого ж ні..."

Наприкинці свята його учасники утворили так званий ланцюг єднання. За задумом організаторів, він мав символізувати ствердження, що всі українці різні, та водночас рідні.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0