Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відсвяткували День українського козацтва

Time Додано: п'ятниця, 17 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

14 жовтня Бердичів перетворився на осередок українського козацтва. Свято поборників волі для мешканців та гостей міста влаштував Громадський рух "Українська платформа". Його очільник, народний депутат України Павло Жебрівський, побажав бердичівлянам, щоб у майбутньому Божа Матір їх оберігала. Її покрова, впевнений він, убезпечить людей від злого ока та від всякої нечисті.

У Бердичеві відсвяткували День українського козацтва

Павло Жебрівський, народний депутат України: "Сьогодні козаків, які є в одностроях, не так багато у Бердичеві. Кажуть, у свій час існувала навіть бердичівська єврейсько-козацька сотня... Це означає, що Бердичів є козацьким містом, і дух свободи, дух волі витає над ним."

Сьогодні козацькі осередки існують мало не в кожному районі, містечку і селищі. Усі вони тією чи іншою мірою намагаються досліджувати козацьку історію рідного краю, активізувати роботу секцій бойових мистецтв, провадити військово-патріотичну роботу серед молоді. Бердичівські козаки визнають: у них попереду ще багато роботи.

Станіслав Чабан, отаман Бердичівського міськрайонного козацького товариства ім. І. Мазепи: "На мою думку, сьогодні розвиток козацтва у нашій державі знаходиться на не надто високому рівні. Але все йде до того, що він підніматиметься. Ми запрошуємо молодь вступати до нашого товариства... За 8 місяців свого існування ми багато дечого зробили, і, думаю, що ще піднімемо у Бердичеві козацьку славу."

Яке ж святкування без козацьких розваг та пісень. На майданчику біля МПК вдосталь було й того і іншого. Юнаки демонстрували свою вправність та витримку, фольклорні гурти тішили глядачів переливами голосів. Чи не найголовнішою зброєю справжнього козака, переконані організатори дійства, був і залишається жарт. Можуть вони і над ворогом посміятися, і над собою. Ось козак "воює" із тещею. І шаблюка, начебто, при ньому, і грізний оселедець. Але прийми є прийми...

Спорідненими із козаками вважають себе... кавеенівці. До вподоби глядачам були виступи команд "Дівчата із Житомира" та "Дай "п’ять".

Вадим Новіцький голова Житомирського КВН: "Кавеенівський рух - дуже цікавий. Він зажди був поєднаний із козацтвом, бо щирий сміх та веселощі, які були близькі козакам, притаманні і нам."

Ще один неодмінний атрибут козацького життя - запашний куліш. Найкраще, кажуть, цю страву запивати медовухою, а між чарками співати пісень, щоб не сп’яніти швидко. Горілки на святі не було, а от кашу куштували усі бажаючі. Головний кухар запевнила: куліш справжній, козацький.

Кухар: "Він зварений на бульйоні із птиці, там - багато шкварок. Цим всім заправляється каша, плюс сіль, перчик. Рецепт цей передається з покоління в покоління."

Учасниця свята: "Куліш прекрасний! Зазвичай, я такого не готую: у місті сьогодні це не прийнято, лише колись було - у селах. Ну, якщо родичі замовлять, то обов’язково приготую. Чого ж ні..."

Наприкинці свята його учасники утворили так званий ланцюг єднання. За задумом організаторів, він мав символізувати ствердження, що всі українці різні, та водночас рідні.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0