Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві відкрилася нова секція з бойового мистецтва “Айкідо-йошинкан”

Time Додано: субота, 29 трав. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У Бердичеві є чимало спортивних секцій, що їх можуть відвідувати і діти, і дорослі. Нещодавно утворилася ще одна — “Айкідо-йошинкан”, яка вже налічує більше тридцяти членів. Поруч із мужніми чоловіками туди ходять юні дівчата і навіть зовсім маленькі. Навчає їх цьому бойовому мистецтву Андрій Коробков. Він — священник і займається айкідо 15 років. Досі, каже, не вивчив усього, що потрібно знати. Головне, чим володіє Андрій і чому навчає інших, — це не перемогти суперника, а перемогти себе, свою лінь.

У Бердичеві відкрилася нова секція з бойового мистецтва “Айкідо-йошинкан”

Андрій Коробков, керівник спортивної секції “Айкідо-йошинкан”: «Айкидо является боевым искусством, не спортивным. Тут изучается боевая техника против ножей, мечей, палок. Мы должны показать, что один человек тоже воин, ему не нужно бояться. Так, как я священник, то для еще более актуально, когда я помогаю детям победить свой страх.»

У залі боротьби Бердичівської ДЮСШ та у районному Будинку культури Андрій Коробков намагається створити невеличкий світ без побиття та кровопролиття, світ, у якому його учні духовно збагачуються, вчаться захищатися. 15 років тому в Андрія виникло бажання займатися бойовим мистецтвом, де не потрібні сталеві м’язи, лише робота розуму. Так він і прийшов до японського айкідо, яке виникло у 20 столітті, хоча має глибокі історичні корені.

Андрій Коробков, керівник секції “Айкідо-йошинкан”: «Оно вышло из более древнего искусства Айкидзю-дзюцу. Просто у нас айкидо имеет более гуманные цели: сохранить человеку жизнь, дать ему возможность подумать: стоит ли нападать. Мы не умножаем силу на силу, мы силу тушим.»

Якщо можна зрозуміти, чому хлопці займаються бойовим мистецтвом, то потяг дівчат — це у певній мірі дивина. Одна із учасниць секції Катерина Лугова впевнена: у майбутньому айкідо Катерина Лугова, член спортивної секції “Айкідо-йошинкан”: «У наш час дівчата мають себе якось захищати. Мало хто займається цим видом спорту, а він є дуже цікавим. Айкідо не жорстокий вид спорту, ми тут нікого не лупцюємо, а вчимося захищатися.»

Техніку, що вивчають члени секції, вони ніколи не використають у цілях нападу, говорить Андрій Коробков, лише для самозахисту. Один із його учнів працює стоматологом. Професія Олега Басараба особлива тим, що руки завжди повинні бути неушкодженими, інакше залишишся профнепридатним. Тому він і занурився з головою у заняття з айкідо. Найбільше йому подобається, що тут не б’ються, а духовно ростуть.

Олег Басараб, член спортивної секції “Айкідо-йошинкан”: «У нас нет победителя и нет проигравшего. У нас есть два человека, которые позанимались, потратили силы и получили от этого удовольствие. У них нет синяков, у них не разбиты руки, и они идут домой с чувством приятной усталости.»

Якщо учні Андрія Коробкова зрозуміють суть айкідо: не нападати, а захищатися, то для нього це буде найціннішою винагородою. Він намагається зробити зі спортсменів гідних членів суспільства, як би це пафосно не звучало, каже чоловік.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0