Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві шукали шляхи подолання насильства у сім’ях

Time Додано: п'ятниця, 30 квіт. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Як запобігати та протидіяти насильству у сім’ї вирішували на засіданні міської координаційній раді з питань сім’ї, гендерної рівності та торгівлі людьми. У Бердичеві є кому боротися з насильством і, на жаль, є з чим боротися, говорять місцеві фахівці. Проти так званих “агресорів” пліч-о-пліч намагаються виступати працівники міліції, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, очолювані міськвідділом молодіжної та сімейної політики. Насильство у бердичівських сім’ях існує, констатує начальник відділу Тамара Ковалик, про це свідчить статистика повідомлень. Минулого року відповідних викликів було 149, за три місяці 2010-го — 44. Зрозуміло, нарікає Тамар Ковалик, що далеко не всі бердичівляни наважувалися повідомити про скоєне проти них насильство, тож цифри ці вельми приблизні.

У Бердичеві шукали шляхи подолання насильства у сім’ях

Тамара Ковалик, нач. міського відділу молодіжної та сімейної політики: “Багато хто думає, що до нас в основному звертаються люди з “кризових” сімей. Насправді, це не зовсім так. Дуже багато кривдників — колишні працівники пенітенціарної системи, правоохоронних органів, люди з вищою освітою, які дійсно знущаються над сім’єю. Я навіть не кажу “над жінками”, адже, якщо насильство торкається сім’ї, то страждають усі її члени, і навіть сам кривдник. Ми нині, до речі працюємо не лише з жертвами, а й з “агресорами”.

Неправильно думає той, кажуть фахівці, хто вважає: “Раз агресор — значить чоловік”. Так, дійсно, переважна кількість фактів фізичного насильства на совісті не завжди тверезих представників сильної статі. Але ж існує і насильство психологічне. У цій царині, виявляється, керують парадом жінки — занадто вже тиснуть морально вони на своїх обранців. А ще насильство не надто часто зустрічається у молодих сім’ях, натомість поцілити в око одне одному полюбляють ... пенсіонери.

Тамара Ковалик, нач. міського відділу молодіжної та сімейної політики: “Буквально вчора до нас звернулася жінка 78-ти років, яка все життя переховувалася у подруги від свого чоловіка. І ось подруга померла і тій немає де ховатися. Чоловіку, який її б’є — за 80... І таких сімей дуже багато, тому потрібно змінювати саму психологію і цю роботу розпочинати потрібно вже з дитячого садка.”

А що правоохоронні органи? Міліція звітує: минулого року на облік ними поставлено 37 “сімейних насильників”. Дільничні інспектори проводили різного роду перевірки, складали адмінпротоколи, направляли їх до суду. У 2010-му завдяки профілактиці, доповідають, жодного злочину на побутовому ґрунті скоєно не було.

Олександр Велімовський, нач. сектору дільничних інспекторів Бердичівського МВВС: “Головним завданням дільничних інспекторів є профілактична робота з особами, які вчиняють насильство, виявлення і фіксація таких фактів і недопущення їх у подальшому. Членів сім’ї ми викликаємо до міліції, проводимо з ними профілактичні бесіди. На кожного, хто вчинив насильство, заводиться картка і інспектор протягом року профілактує цю особу.”

Суттєво вплинути на статистику випадків насильства могло б й існуюче законодавство, нарікають фахівці. Так, кажуть, воно діє, але ж далеко не у повній мірі. Встановлені за насильство штрафи проблеми аж ніяк не вирішують.

Олександр Велімовський, нач. сектору дільничних інспекторів Бердичівського МВВС: “Можливо, краще було б направляти цих людей на громадські роботи, аби від них користь якась була. А так виходить, що штраф отримує той, хто не працює, і цій людині потрібно буде одразу шукати шляхи, аби роздобути ці гроші. В результаті штраф сплачує дружина. Можливо є сенс вдатися до кримінальної відповідальності: скоїв насильство кілька разів — позбавився можливості спілкування з сім’єю. Колись існувало примусове лікування від алкоголізму. Це, мабуть, також було б доцільно ввести.”

Що ж робити ? На думку членів координаційної ради, треба, перш за все, змінювати психологію людей. Ті повинні розуміти, що насильство по відношенню до того, з ким живеш, є злочином. Фахівці пропонують вирішувати дану проблему у комплексі з проблемою гендерної рівності, адже вони взаємопов‘язані: витікають одна з одної і спричиняють одна одну.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0