Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві, щоб зібрати дитину до школи потрібно викласти майже тисячу гривень

Time Додано: п'ятниця, 27 серп. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Цьогорічна освітянська реформа відмінила 12-ий клас, поставивши педагогів перед фактом: навчайте дітей за новою програмою, а підручники незабаром надійдуть. На сьогоднішній день освіта Бердичева забезпечена навчальними книжками на 67%, розповідає начальник міського управління освіти та науки Валентина Адаменко.

У Бердичеві, щоб зібрати дитину до школи потрібно викласти майже тисячу гривень

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки України: «Підручники для десятого класу випущено. Вони будуть підвезені до листопада місяця. Протягом вересня і жовтня параграфи з цих книжок діти можуть подивитися в інтернеті. Також вчитель даватиме конспектування. Крім того, є ще й “старі” підручники, пристосовані до цих параграфів. Вчитель братиме ті навчальні теми, що є доступними.»

Усі інші класи, каже Валентина Адаменко, також не будуть забезпечені підручниками у повній мірі. Та і цю проблему в управлінні освіти вже знають, як вирішити. Спочатку поговорять з директорами шкіл.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки: «Перш за все, вони повинні забезпечити книгами учнів-сиріт, дітей з багатодітних сімей та малозабезпечених. Розподілити підручники треба так, щоб одній дитині не потрапили усі підручники, а інша їх купувала. Як я сказала, 67% забезпечено книгами. Така ситуація не лише у нас, а в інших містах та районах.»

Окрім придбання підручників, батьки займаються і закупівлею шкільної форми та канцелярських товарів. А це ще один удар по сімейному бюджету. Найдешевший костюм для хлопчика коштує близько 60-ти гривень. Про найдорожчий годі й говорити — до трьохсот гривень. Дівчата, шкільні модниці, завжди прагнуть виглядати якнайкраще. А чи зможуть усі батьки без відчутної шкоди для гаманця придбати шкільну форму чи просту блузу з юбкою загальною вартістю у двісті п’ятдесят гривень? І це ще не межа.

Із канцелярськими товарами легше: закупили батьки дитині одразу двадцять зошитів, десять ручок та щоденник з пеналом, поклали це все у новенький ранець — і гайда до школи. Разом така покупка обійдеться їм у 200 гривень. І це, знову ж таки, мінімум. Тож сьогодні, аби відправити сина чи доньку до школи потрібно викласти у середньому тисячу гривень. Батьки лише руками розводять: “Мусимо купувати, куди ж подінешся.”

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0