Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві, щоб зібрати дитину до школи потрібно викласти майже тисячу гривень

Time Додано: п'ятниця, 27 серп. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Цьогорічна освітянська реформа відмінила 12-ий клас, поставивши педагогів перед фактом: навчайте дітей за новою програмою, а підручники незабаром надійдуть. На сьогоднішній день освіта Бердичева забезпечена навчальними книжками на 67%, розповідає начальник міського управління освіти та науки Валентина Адаменко.

У Бердичеві, щоб зібрати дитину до школи потрібно викласти майже тисячу гривень

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки України: «Підручники для десятого класу випущено. Вони будуть підвезені до листопада місяця. Протягом вересня і жовтня параграфи з цих книжок діти можуть подивитися в інтернеті. Також вчитель даватиме конспектування. Крім того, є ще й “старі” підручники, пристосовані до цих параграфів. Вчитель братиме ті навчальні теми, що є доступними.»

Усі інші класи, каже Валентина Адаменко, також не будуть забезпечені підручниками у повній мірі. Та і цю проблему в управлінні освіти вже знають, як вирішити. Спочатку поговорять з директорами шкіл.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки: «Перш за все, вони повинні забезпечити книгами учнів-сиріт, дітей з багатодітних сімей та малозабезпечених. Розподілити підручники треба так, щоб одній дитині не потрапили усі підручники, а інша їх купувала. Як я сказала, 67% забезпечено книгами. Така ситуація не лише у нас, а в інших містах та районах.»

Окрім придбання підручників, батьки займаються і закупівлею шкільної форми та канцелярських товарів. А це ще один удар по сімейному бюджету. Найдешевший костюм для хлопчика коштує близько 60-ти гривень. Про найдорожчий годі й говорити — до трьохсот гривень. Дівчата, шкільні модниці, завжди прагнуть виглядати якнайкраще. А чи зможуть усі батьки без відчутної шкоди для гаманця придбати шкільну форму чи просту блузу з юбкою загальною вартістю у двісті п’ятдесят гривень? І це ще не межа.

Із канцелярськими товарами легше: закупили батьки дитині одразу двадцять зошитів, десять ручок та щоденник з пеналом, поклали це все у новенький ранець — і гайда до школи. Разом така покупка обійдеться їм у 200 гривень. І це, знову ж таки, мінімум. Тож сьогодні, аби відправити сина чи доньку до школи потрібно викласти у середньому тисячу гривень. Батьки лише руками розводять: “Мусимо купувати, куди ж подінешся.”

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0