Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві розшукують очевидців ІІ світової війни

Time Додано: понеділок, 21 груд. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Минає час, і все менше залишається очевидців подій Великої Вітчизняної війни. Їхні спогади про ті страшні роки — є цінним надбанням історії, що їх потрібно збирати, зберігати та опубліковувати. Так вважають у Житомирській обласній громадській організації “Воскресіння” та Бердичівській молодіжній громадській організації “Фенікс”.

У Бердичеві розшукують очевидців ІІ світової війни

У тісній співпраці із польським осередком «Брама Гродська – Театр NN» міста Люблін представники “Воскресіння” та “Феніксу” почали реалізацію проекту “Світло в темряві — Справедливі народів світу”. Завдяки цій роботі, кажуть пошуковці, вони спробують знайти людей, які ще пам’ятають жахливі роки війни.

Любов Трибун, голова БМГО “Фенікс”^ «Це можуть бути мирні жителі або військові, які переховували чи допомагали цим людям, ризикуючи своїм життям. Якщо людина врятувала одне життя, вона врятувала увесь світ. Ми налагоджуємо зв’язки із архівами, з польським товариством “Сприяння підприємництву”, з міськвиконконом та райдуржаадміністрацією.»

Людей, із вуст яких члени організацій записуватимуть свідчення про роки війни, шукатимуть на теренах усієї Бердичівщини. Проект планують завершити виданням книги зі спогадами очевидців та збереженням їхніх історій на відео та аудіофайлах. Організатори проекту сподіваються, що ці матеріали у майбутньому, зокрема, допоможуть і вчителям у їхній роботі з дітьми. Термін, що його відвели на пошукову діяльність — 8 місяців. Звичайно, кажуть члени організацій, вони не зможуть зробити це без допомоги бердичівлян та мешканців району.

Любов Трибун, голова БМГО “Фенікс”: «До цього ми б хотіли залучити також волонтерів, молодь. Мотивацією для них буде безкоштовна поїздка до Любліна. Там вони зможуть побувати на екскурсіях та подивитися, як працює громадська організація “Брама гродська”.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0