Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві розшукують очевидців ІІ світової війни

Time Додано: понеділок, 21 груд. 2009, 06:00 ( майже 8 років назад )

Минає час, і все менше залишається очевидців подій Великої Вітчизняної війни. Їхні спогади про ті страшні роки — є цінним надбанням історії, що їх потрібно збирати, зберігати та опубліковувати. Так вважають у Житомирській обласній громадській організації “Воскресіння” та Бердичівській молодіжній громадській організації “Фенікс”.

У Бердичеві розшукують очевидців ІІ світової війни

У тісній співпраці із польським осередком «Брама Гродська – Театр NN» міста Люблін представники “Воскресіння” та “Феніксу” почали реалізацію проекту “Світло в темряві — Справедливі народів світу”. Завдяки цій роботі, кажуть пошуковці, вони спробують знайти людей, які ще пам’ятають жахливі роки війни.

Любов Трибун, голова БМГО “Фенікс”^ «Це можуть бути мирні жителі або військові, які переховували чи допомагали цим людям, ризикуючи своїм життям. Якщо людина врятувала одне життя, вона врятувала увесь світ. Ми налагоджуємо зв’язки із архівами, з польським товариством “Сприяння підприємництву”, з міськвиконконом та райдуржаадміністрацією.»

Людей, із вуст яких члени організацій записуватимуть свідчення про роки війни, шукатимуть на теренах усієї Бердичівщини. Проект планують завершити виданням книги зі спогадами очевидців та збереженням їхніх історій на відео та аудіофайлах. Організатори проекту сподіваються, що ці матеріали у майбутньому, зокрема, допоможуть і вчителям у їхній роботі з дітьми. Термін, що його відвели на пошукову діяльність — 8 місяців. Звичайно, кажуть члени організацій, вони не зможуть зробити це без допомоги бердичівлян та мешканців району.

Любов Трибун, голова БМГО “Фенікс”: «До цього ми б хотіли залучити також волонтерів, молодь. Мотивацією для них буде безкоштовна поїздка до Любліна. Там вони зможуть побувати на екскурсіях та подивитися, як працює громадська організація “Брама гродська”.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0