Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві розшукують очевидців ІІ світової війни

Time Додано: понеділок, 21 груд. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Минає час, і все менше залишається очевидців подій Великої Вітчизняної війни. Їхні спогади про ті страшні роки — є цінним надбанням історії, що їх потрібно збирати, зберігати та опубліковувати. Так вважають у Житомирській обласній громадській організації “Воскресіння” та Бердичівській молодіжній громадській організації “Фенікс”.

У Бердичеві розшукують очевидців ІІ світової війни

У тісній співпраці із польським осередком «Брама Гродська – Театр NN» міста Люблін представники “Воскресіння” та “Феніксу” почали реалізацію проекту “Світло в темряві — Справедливі народів світу”. Завдяки цій роботі, кажуть пошуковці, вони спробують знайти людей, які ще пам’ятають жахливі роки війни.

Любов Трибун, голова БМГО “Фенікс”^ «Це можуть бути мирні жителі або військові, які переховували чи допомагали цим людям, ризикуючи своїм життям. Якщо людина врятувала одне життя, вона врятувала увесь світ. Ми налагоджуємо зв’язки із архівами, з польським товариством “Сприяння підприємництву”, з міськвиконконом та райдуржаадміністрацією.»

Людей, із вуст яких члени організацій записуватимуть свідчення про роки війни, шукатимуть на теренах усієї Бердичівщини. Проект планують завершити виданням книги зі спогадами очевидців та збереженням їхніх історій на відео та аудіофайлах. Організатори проекту сподіваються, що ці матеріали у майбутньому, зокрема, допоможуть і вчителям у їхній роботі з дітьми. Термін, що його відвели на пошукову діяльність — 8 місяців. Звичайно, кажуть члени організацій, вони не зможуть зробити це без допомоги бердичівлян та мешканців району.

Любов Трибун, голова БМГО “Фенікс”: «До цього ми б хотіли залучити також волонтерів, молодь. Мотивацією для них буде безкоштовна поїздка до Любліна. Там вони зможуть побувати на екскурсіях та подивитися, як працює громадська організація “Брама гродська”.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0