Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві розпочалися вступні випробування

Time Додано: п'ятниця, 07 серп. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Цієї середи у вищих навчальних закладах завершився прийом документів на денну форму навчання і розпочався вступний період. Абітурієнтів, які закінчили 11 класів, будуть зараховувати за Сертифікатами із зовнішнього незалежного оцінювання, а випускникам базової школи доведеться складати іспити.

У Бердичеві розпочалися вступні випробування

З дев’яти спеціальностей, що їх можна здобути у Бердичівському коледжі промисловості, економіки та права, найбільшим попитом користуються «Хімічне машинобудування», «Фінанси» та «Економіка». На одне місце претендують три особи, говорить директор навчального закладу. Особливістю цьогорічної вступної кампанії буде першочергове зарахування абітурієнтів пільгової категорії на бюджетні місця.

Володимир Ольшевський, директор Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права: “Ми дуже попали, не тільки ми, а всі навчальні заклади України (це і коледжі, і інститути, і університети) в скрутне становище. Через те, що в цьому році прийняте таке рішення, не нами, а Міністерством освіти, щоб державні місця по будь-яким спеціальностям в першу чергу віддати пільговим категоріями пільговиків. А їх сім, і в багатьох навчальних закладах конкурс буде серед пільговиків. От в нас, припустімо, на “Фінанси” було 5 чоловік державного замовлення, а пільговиків 8. Якщо всі вісім здадуть на позитивні оцінки, конкурс буде серед них. А на “Фінанси” ще є 15 чоловік, які школу закінчили з відзнакою. Їм нічого не світить державних місць. ”

До початку іспитів кожен абітурієнт подав документи, написав відповідну заяву та дізнався, з яких предметів треба підготуватися. І ось перша зустріч із потенційними одногрупниками: роздача екзаменаційних листів. Без них на іспит не потрапиш.

Бердичівський педагогічний коледж – єдиний у місті, де всі студенти навчаються за державним замовленням. Тому бажаючих потрапити до закладу більш ніж достатньо. На майбутніх студентів чекає жорстке випробування іспитами: із ста вісімдесяти п’яти учнів, котрі обрали дошкільний відділ, зарахують лише шістдесят. Уперше за останні роки замість вступної співбесіди відмінники писатимуть диктант.

Попри великий конкурс, абітурієнти духом не падають і дивляться у майбутнє з оптимізмом.

Віктор Мельник, абітурієнт: “Я оцінюю свої шанси на вступ як дуже високі, тому що в мене є достатній рівень знань, які, я думаю, проявлю на екзаменах”.

Інна Парньова, абітурієнтка: “Я готуюся, я сподіваюся, що поступлю. Тому що я за книжками багато часу проводжу”.

Хто сказав, що вихователь – це професія для жінок? Чоловіки люблять дітей не менше. Саме з цієї причини серед абітурієнтів є хлопці, які сподіваються поповнити нечисленну когорту освітян чоловічої статі.

Ким вони тільки не мріяли стати в дитинстві! Але зрештою зрозуміли, що педагогіка є цікавою та перспективною. Тим паче, якщо в родині вже є вчителі.

Вероніка Гурська, абітурієнтка : “Я іду по маминому шляху, і дуже хочу мату цю спеціальність, і мені це дуже подобається”.

Інна Парньова, абітурієнтка: “Я вирішила сюди поступати тому що в мене добре йде з англійською мовою, і я вирішила на дошкільне виховання з англійської мови. Також це для мене є дуже цікавим”.

Віктор Мельник, абітурієнт: “Я вирішив поступати на музичний відділ, тому що я закінчив 5 років тому музичної школи. Також це для мене є дуже цікавим”.

Доки майбутні педагоги слухають настанови, батьки знаходяться поруч. Словами підбадьорюють, а подумки вагаються. Все-таки за одне місце боротимуться три особи.

Тривають останні рекомендації. Шпаргалками і мобілками користуватися заборонено.

У Бердичівському медичному коледжі вступні випробування прозорі. Аудиторії оснащені камерами відеоспостереження. Заклад одним із перших в області запровадив таке нововведення, каже відповідальний секретар приймальної комісії Костянтин Собченко. За процесом стежать викладачі та батьки. Останні сидять в актовій залі і бачать кожен рух свого чада.

Володимир Мацюк, батько абітурієнтки: “Ми вдячні керівництву за такий організований прийом. За те, що ми можемо сидіти дивитися за тим, як наші діти складають іспити. Я думаю, що це позитивно, як для дітей, тому що вони знають, що батьки за ними слідкують”.

Більшість тутешніх абітурієнтів – майбутні фельдшери та медсестри.

Конкурс, порівняно з іншими коледжами міста, невеликий. Але все ж це не привід розслаблятися. Треба уважно прочитати тестове завдання, обрати правильну відповідь і позначити її на спеціальному бланку.

Попереду в дев’ятикласників ще кілька іспитів. Мине час, і понад півтисячі абітурієнтів називатимуть себе студентами бердичівських коледжів. Решта вступників, зважаючи на те, що у закладах попит удвічі перевищує пропозицію, повернеться до школи.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0