Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві розпочалися ХІ Дні польської культури

Time Додано: понеділок, 20 вер. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Бердичів знову зустрів старих друзів. Зазвичай, слово “друзі” не так часто використовують в офіційних заходах, та тільки не у місті 4-х культур. Навряд чи можна назвати офіційною зустріч між представниками Бердичева та делегацією з Польщі. Одинадцятий рік поспіль гості з братніх Бердичеву Седльце й Явора приїжджають до гостинного й мудрого міста, аби взяти участь у Днях польської культури. Україна і Польща, Бердичів, Явор і Седльце — завжди разом, констатував Бердичівський міський голова. Підтвердження цьому — допомога місцевих рятувальників польським колегам під час повеней, допомога польських друзів бердичівлянам під час епідемії грипу. Спілкування між двома братніми народами, між якими безліч спільного, переконаний Василь Мазур, не потребує ані пафосу, ані перекладу.

У Бердичеві розпочалися ХІ Дні польської культури

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Бердичів завжди радий гостям і тим більш таким щирим. У цьому ми переконалися за такий солідний термін 10 років. Сьогодні можна вже підвести підсумки цього спілкування. Бердичів отримав 2-х братів — Седльце й Явор. Своїх побратимів і дружні стосунки мають наші школи, а це значить, що Дні польської культури мають майбутнє. Відбувається взаємовигідний обмін між колективами і у галузі культури.”

На Житомирщині пам’ятають, що у ній мешкає найбільша за кількістю в Україні польська громада, запевнив усіх присутніх Віктор Балюрко. Мало не щотижня, говорить заступник губернатора області, Поліський край приймає польські делегації, нині у ньому триває підготовка до Днів україно-польської дружби, готується відкриття консульства Польщі у Житомирі.

Віктор Балюрко, заступник голови Житомирської ОДА: “Дійсно, Бердичів у цих зв’язках посідає провідну роль і чільне місце. У цьому місті закамульовані усі добрі початки і усі творчі здобутки, що існують між нами. Тому щиро радий бачити вас на Житомирщині і передати вітання від губернатора області.”

Серед інших відлік нового десятиліття у спілкуванні між мешканцями трьох міст розпочав один із тих, хто стояв у витоків зав’язування дружби між Бердичевом, Седльце та Явором. Тоді Кшиштоф Свідерек був Генеральним консулом РП у Києві, нині — у Вінниці. Дипломат засвідчив: своєю діяльністю на ниві україно-польської дружби Бердичів здобув чималий авторитет в Європі.

Від імені польської делегації за теплу зустріч бердичівлянам подякували Президент м. Седльце Войцех Кудельські та заступниця бургомістра Явора Марія Півко. Вони радіють з того, що завдяки заснованим 11 років тому Дням Польської культури між собою щиро та плідно спілкуються представники органів місцевого самоврядування, бізнесових кіл, освітянської й культурної галузей, пересічні громадяни. Приємно й те, зауважують, що так, як Седльце й Явор стали тими місцями, де Бердичів може познайомитися та зав’язати контакти з багатьма містами Європи, так і сам Бердичів став місцем зустрічі між польськими містами.

Коли у Бердичеві відзначають річницю Ікони Матері Божої Бердичівської, це стає святом не лише для католиків, наголошували на зустрічі. Тож необхідно й надалі прагнути до того, аби Дні Польської культури, окрім поляків та українців, об’єднували усі національності, які проживають у Бердичеві.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0