Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Time Додано: п'ятниця, 17 жовт. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Таких фільмотек, як Бердичівського міського управління освіти і науки в Україні залишилося всього декілька. Тут працюють над тим, аби шкільний урок не був нудним та нецікавим — роблять доступними навчальні фільми.

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Юлія Крук, кореспондент: “Багатство Бердичівської фільмотеки — її фонд. Тут зберігаються навчальні кіноматеріали, зібрані з 1965 року. Це фізика, історія, біологія та інші науки. Всього понад 3 тисячі фільмокопій. Працівники переклали їх на державну мову і перенесли на сучасні носії інформації”.

Роботу із запису матеріалів на сучасніші носії у закладі проводили в три етапи. Спочатку старі плівки за допомогою кіноапарату копіювали на відеокасети. Цей процес, зважаючи на кількість фільмів, закінчився у минулому році. І все тому, що у фільмотеці зберегли необхідне обладнання. Такі кіноапарати в Україні вже давно стали раритетом. За вимогою часу навчальні матеріали почали записувати на диски, аби вчителі могли працювати на новішій техніці.

Вікторія Туржанська, оператор Бердичівської фільмотеки: “Навчальні матеріали — дуже цікаві, наглядні. Я, як колишній вчитель біології, сама із цікавістю їх переглядаю”.

Останній великий проект фільмотеки називається “Ветерани Великої Вітчизняної війни розповідають”. Це 40 відеофільмів про бердичівлян, які були учасниками тих подій. В допомогу педагогам, що проводять позакласну роботу у закладі створили та записали музичні диски і диск театральних звукових шумів.

Фільмотеці дякують усі школи міста. За останні роки вони використали понад 5 тисяч навчальних матеріалів. Найбільше таких бере восьма.

Тетяна Поліщук, вчитель історії, укр. мови та літератури: “Для забезпечення високої якості та результативності роботи на уроках ми широко використовуємо технічні засоби. Це дає можливість не лише сприймати матеріал на слух, а бачити його, проникнутися змістом”.

Аналізуючи використання матеріалів за минулі роки, у фільмотеці дійшли висновку: їх стали брати у 4 рази більше. Це дало поштовх до створення сучаснішого способу донесення інформації до учнів — шкільного телебачення. У фільмотеці вже майже створили відеостудію, у якій молодь могла б отримати навички роботи журналіста, оператора та монтажера. З кожної школи сюди планували залучати по декілька учнів, які б могли висвітлювати життя свого закладу, а потім демонструвати матеріали на все місто. Але мрія педагогів, управління освіти і міської влади так і залишилися мрією через брак коштів.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0