Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Time Додано: п'ятниця, 17 жовт. 2008, 06:00 ( близько 9 року назад )

Таких фільмотек, як Бердичівського міського управління освіти і науки в Україні залишилося всього декілька. Тут працюють над тим, аби шкільний урок не був нудним та нецікавим — роблять доступними навчальні фільми.

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Юлія Крук, кореспондент: “Багатство Бердичівської фільмотеки — її фонд. Тут зберігаються навчальні кіноматеріали, зібрані з 1965 року. Це фізика, історія, біологія та інші науки. Всього понад 3 тисячі фільмокопій. Працівники переклали їх на державну мову і перенесли на сучасні носії інформації”.

Роботу із запису матеріалів на сучасніші носії у закладі проводили в три етапи. Спочатку старі плівки за допомогою кіноапарату копіювали на відеокасети. Цей процес, зважаючи на кількість фільмів, закінчився у минулому році. І все тому, що у фільмотеці зберегли необхідне обладнання. Такі кіноапарати в Україні вже давно стали раритетом. За вимогою часу навчальні матеріали почали записувати на диски, аби вчителі могли працювати на новішій техніці.

Вікторія Туржанська, оператор Бердичівської фільмотеки: “Навчальні матеріали — дуже цікаві, наглядні. Я, як колишній вчитель біології, сама із цікавістю їх переглядаю”.

Останній великий проект фільмотеки називається “Ветерани Великої Вітчизняної війни розповідають”. Це 40 відеофільмів про бердичівлян, які були учасниками тих подій. В допомогу педагогам, що проводять позакласну роботу у закладі створили та записали музичні диски і диск театральних звукових шумів.

Фільмотеці дякують усі школи міста. За останні роки вони використали понад 5 тисяч навчальних матеріалів. Найбільше таких бере восьма.

Тетяна Поліщук, вчитель історії, укр. мови та літератури: “Для забезпечення високої якості та результативності роботи на уроках ми широко використовуємо технічні засоби. Це дає можливість не лише сприймати матеріал на слух, а бачити його, проникнутися змістом”.

Аналізуючи використання матеріалів за минулі роки, у фільмотеці дійшли висновку: їх стали брати у 4 рази більше. Це дало поштовх до створення сучаснішого способу донесення інформації до учнів — шкільного телебачення. У фільмотеці вже майже створили відеостудію, у якій молодь могла б отримати навички роботи журналіста, оператора та монтажера. З кожної школи сюди планували залучати по декілька учнів, які б могли висвітлювати життя свого закладу, а потім демонструвати матеріали на все місто. Але мрія педагогів, управління освіти і міської влади так і залишилися мрією через брак коштів.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0