Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Time Додано: п'ятниця, 17 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Таких фільмотек, як Бердичівського міського управління освіти і науки в Україні залишилося всього декілька. Тут працюють над тим, аби шкільний урок не був нудним та нецікавим — роблять доступними навчальні фільми.

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Юлія Крук, кореспондент: “Багатство Бердичівської фільмотеки — її фонд. Тут зберігаються навчальні кіноматеріали, зібрані з 1965 року. Це фізика, історія, біологія та інші науки. Всього понад 3 тисячі фільмокопій. Працівники переклали їх на державну мову і перенесли на сучасні носії інформації”.

Роботу із запису матеріалів на сучасніші носії у закладі проводили в три етапи. Спочатку старі плівки за допомогою кіноапарату копіювали на відеокасети. Цей процес, зважаючи на кількість фільмів, закінчився у минулому році. І все тому, що у фільмотеці зберегли необхідне обладнання. Такі кіноапарати в Україні вже давно стали раритетом. За вимогою часу навчальні матеріали почали записувати на диски, аби вчителі могли працювати на новішій техніці.

Вікторія Туржанська, оператор Бердичівської фільмотеки: “Навчальні матеріали — дуже цікаві, наглядні. Я, як колишній вчитель біології, сама із цікавістю їх переглядаю”.

Останній великий проект фільмотеки називається “Ветерани Великої Вітчизняної війни розповідають”. Це 40 відеофільмів про бердичівлян, які були учасниками тих подій. В допомогу педагогам, що проводять позакласну роботу у закладі створили та записали музичні диски і диск театральних звукових шумів.

Фільмотеці дякують усі школи міста. За останні роки вони використали понад 5 тисяч навчальних матеріалів. Найбільше таких бере восьма.

Тетяна Поліщук, вчитель історії, укр. мови та літератури: “Для забезпечення високої якості та результативності роботи на уроках ми широко використовуємо технічні засоби. Це дає можливість не лише сприймати матеріал на слух, а бачити його, проникнутися змістом”.

Аналізуючи використання матеріалів за минулі роки, у фільмотеці дійшли висновку: їх стали брати у 4 рази більше. Це дало поштовх до створення сучаснішого способу донесення інформації до учнів — шкільного телебачення. У фільмотеці вже майже створили відеостудію, у якій молодь могла б отримати навички роботи журналіста, оператора та монтажера. З кожної школи сюди планували залучати по декілька учнів, які б могли висвітлювати життя свого закладу, а потім демонструвати матеріали на все місто. Але мрія педагогів, управління освіти і міської влади так і залишилися мрією через брак коштів.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0