Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Time Додано: п'ятниця, 17 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Таких фільмотек, як Бердичівського міського управління освіти і науки в Україні залишилося всього декілька. Тут працюють над тим, аби шкільний урок не був нудним та нецікавим — роблять доступними навчальні фільми.

У Бердичеві працює унікальна фільмотека

Юлія Крук, кореспондент: “Багатство Бердичівської фільмотеки — її фонд. Тут зберігаються навчальні кіноматеріали, зібрані з 1965 року. Це фізика, історія, біологія та інші науки. Всього понад 3 тисячі фільмокопій. Працівники переклали їх на державну мову і перенесли на сучасні носії інформації”.

Роботу із запису матеріалів на сучасніші носії у закладі проводили в три етапи. Спочатку старі плівки за допомогою кіноапарату копіювали на відеокасети. Цей процес, зважаючи на кількість фільмів, закінчився у минулому році. І все тому, що у фільмотеці зберегли необхідне обладнання. Такі кіноапарати в Україні вже давно стали раритетом. За вимогою часу навчальні матеріали почали записувати на диски, аби вчителі могли працювати на новішій техніці.

Вікторія Туржанська, оператор Бердичівської фільмотеки: “Навчальні матеріали — дуже цікаві, наглядні. Я, як колишній вчитель біології, сама із цікавістю їх переглядаю”.

Останній великий проект фільмотеки називається “Ветерани Великої Вітчизняної війни розповідають”. Це 40 відеофільмів про бердичівлян, які були учасниками тих подій. В допомогу педагогам, що проводять позакласну роботу у закладі створили та записали музичні диски і диск театральних звукових шумів.

Фільмотеці дякують усі школи міста. За останні роки вони використали понад 5 тисяч навчальних матеріалів. Найбільше таких бере восьма.

Тетяна Поліщук, вчитель історії, укр. мови та літератури: “Для забезпечення високої якості та результативності роботи на уроках ми широко використовуємо технічні засоби. Це дає можливість не лише сприймати матеріал на слух, а бачити його, проникнутися змістом”.

Аналізуючи використання матеріалів за минулі роки, у фільмотеці дійшли висновку: їх стали брати у 4 рази більше. Це дало поштовх до створення сучаснішого способу донесення інформації до учнів — шкільного телебачення. У фільмотеці вже майже створили відеостудію, у якій молодь могла б отримати навички роботи журналіста, оператора та монтажера. З кожної школи сюди планували залучати по декілька учнів, які б могли висвітлювати життя свого закладу, а потім демонструвати матеріали на все місто. Але мрія педагогів, управління освіти і міської влади так і залишилися мрією через брак коштів.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0