Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві почали забезпечувати молодих людей першим робочим місцем за рахунок державних дотацій

Time Додано: вівторок, 05 серп. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Отримати освіту легше, ніж знайти роботу - така думка побутує нині. Навіть маючи на руках диплом із відзнакою, молода людина може зустрітися із труднощами під час працевлаштування.

У Бердичеві почали забезпечувати молодих людей першим робочим місцем за рахунок державних дотацій

Світлана Сірацька, заступник директора Бердичівського міського центру зайнятості: "Протягом 7 місяців до Бердичівського міського центру зайнятості звернулося 1900 молодих осіб віком до 35 років. Усього перебувало на обліку за даний період 2850 осіб. Із них працевлаштовано за сприянням служби зайнятості півтори тисячі осіб. Продовжують пошук роботи на даний час 770 безробітних із категорії молодих людей до 35 років".

Хоч і роботодавці потребують кваліфікованих кадрів, проте молоді не завжди йдуть на зустріч: їм вигідніше отримати досвідченого спеціаліста. Один із шляхів вирішення цієї проблеми для молодих - дотація, як стимул держави для працевлаштування на перше робоче місце після закінчення навчання. Йдеться про кошти, що надають роботодавцю для покриття витрат на зарплату таким спеціалістам.

Світлана Сірацька, заступник директора Бердичівського міського центру зайнятості: "Відповідно до Закону України "Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем із наданням дотації роботодавцю", дотація надається в разі прийняття на роботу за направленням державної служби зайнятості молоді на перше робоче місце за отриманою професією або спеціальністю згідно з переліком професій (спеціальностей), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України. Це суттєво допоможе прискорити і поліпшити працевлаштування випускників. Враховано, що впродовж останніх років помітний дефіцит робітничих кадрів відчувають будівельна та металообробна галузі. Тому поки що держава надаватиме дотації для першого працевлаштування за такими професіями: маляр, муляр, токар, електрогазозварник, фрезерувальник, слюсар-ремонтник, тракторист-машиніст аграрного виробництва, а також - для інженерів за спеціальностями: "металорізальні верстати та системи", "інструментальне виробництво" та "обробка металів за спеціальними технологіями".

Молодій людині віком до 35 років, яка набула саме таку професію, треба звернутися до центру зайнятості протягом 6 місяців після закінчення навчання. Або якщо вона втратила місце, працюючи за іншою спеціальністю. Цього року знайти роботу таким чином в нашому місті зможуть близько 15 молодих людей, запевнили у центрі зайнятості. Вже звернулося двоє.

Юлія Канайчева, маляр-штукатур ДП "Прогрес-Буд" ВАТ "Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес": "Я навчалася у професійному будівельному ліцеї № 3, на Червоній горі. Закінчила за професією "маляр-штукатур". Мені допомогли знайти роботу. Я прийшла сюди, на "Прогрес-Буд", і тут зараз працюю. Шпаклюємо, білимо, штукатуримо. Хотілось би затриматися тут".

Володимир Вілецький, директор ДП "Прогрес-Буд" ВАТ "Бердичівський машинобудівний завод "Прогрес": "Це, в принципі, позитивна ситуація. Для того й існують центри зайнятості в державі, щоб дітей, які ще не мають практики, підтримати. Щоб вони мали матеріальну допомогу від держави".

Цьогоріч у Державному бюджеті України передбачено 32 млн. гривень для надання таких дотацій роботодавцям. Більше півтора мільйона з них - для Житомирщини.

Світлана Сірацька, заступник директора Бердичівського міського центру зайнятості: "Дотація надаватиметься роботодавцю щомісячно, в разі прийняття на перше робоче місце за направленням державної служби зайнятості випускників з названими професіями(спеціальностями) строком на два роки. Розмір дотації дорівнює фактичним витратам на основну та додаткову заробітну плату прийнятої молоді, але не вище заробітної плати, що склалася за всіма видами економічної діяльності у відповідному регіоні за минулий місяць".

На сьогодні, говорять у міському центрі зайнятості, середня зарплата подібних молодих спеціалістів на Житомирщині становить понад півтори тисячі гривень. Перелік професій мають розширити.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0