Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві побували науковці з Варшави й Києва

Time Додано: п'ятниця, 15 трав. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

У Бердичеві висадився потужний десант науковців. Візит до міста 4-х культур представників Академії педагогічних наук України, вітчизняних вищих навчальних закладів та Вищої педагогічної школи з міста Варшава відбувся у рамках міжнародної науково-практичної конференції, яка пройшла у Житомирі. Ініціюючи її проведення, доктори наук та професори Світлана Сисоєва й Олександра Дубасенюк поставили за мету виробити спільні із закордонними колегами підходи у визначенні напрямків розвитку сучасної освіти.

У Бердичеві побували науковці з Варшави й Києва

Світлана Сисоєва, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України: «Нас підтримало керівництво нашого інституту - І.А. Зязюн, Н. Г. Ничкало, підтримало керівництво педагогічної школи Варшави - школи знаної й прогресивної. Чому ми вирішили провести конференцію на Житомирщині із заїздом у Бердичів? Наших польських колег цікавить доля їхніх співвітчизників, які мешкають на Україні. У вашому регіоні їх проживає дуже багато і ставляться тут до них чудово, втім, як і по всій країні.»

Іван Зязюн, доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України: «Нам запропонували відвідати Бердичів - місто знане як культурний центр України. Воно відоме у світі своїми історичними пам’ятками, єдністю 4-х культур. Бердичів є прикладом у тому, як у такій єдності здобувалися перемоги, місто було завжди у поступі, не маючи конфесійних протиріч... І це все зацікавило наших гостей.»

Подібні спілкування, кажуть організатори конференції, окрім наукового наповнення мають бути збагачені й духовно. До того, як ознайомитися із історією та визначними місцями Житомира й Бердичева, освітяни двох країн побували у Києві, де відвідали всесвітньо відомі святині. На бердичівській землі гості зі столиць України й Польщі побували у Музеї історії міста, Кляшторі Босих Кармелітів, Костьолі Св. Варвари та бібліотеці ім. Владислава Реймонта. Нині, кажуть педагоги, в освіті часто говорять про полікультурність, яка має на увазі толерантне та шанобливе ставлення до думки іншого. Такі поїздки, переконані учасники конференції, неодмінно цьому сприятимуть.

Олександра Дубасенюк, доктор педагогічних наук, професор Житомирського держуніверситету ім. І. Франка: «Я думаю, що такі зустрічі обов’язково сприятимуть зміцненню україно-польських відносин... Бердичів - місто, де такі зв’язки існують багато років: тут проводять дні польської культури, мають побратимів у Польщі. Так що подібні зустрічі призведуть до розширення вже існуючих зв’язків.»

Стефан Мєшальські, професор Вищої педагогічної школи (м. Варшава, Польща): «Наші народи мають спільну й славну історію, що є дуже важливим для нас. Ця історія повинна трактуватися таким чином, щоб навчити нас взаємоповаги та взаєморозуміння. Такі повага й розуміння утворюються лише тоді, коли між країнами існує постійний діалог і контакт. Дана конференція якраз і є прикладом такого контакту між народами. Головним напрямком однієї з програм, що розглядалася нами на конференції – програма так званої міжкультурної освіти – є будівництво фундаменту, який мають використати молодь з України й Польщі. Такий фундамент сприятиме більш активному діалогу з обох боків, а значить, й більш активному розумінню одне одного.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0