Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві освятили хрест на місці майбутньої православної церкви Київського патріархату

Time Додано: понеділок, 08 черв. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Довгоочікувана подія зібрала біля магазину «Дитячий світ» прихожан Хрестовоздвиженської парафії, священників УПЦ КП, керівництво міста: за кілька хвилин мало відбутися освячення хреста на місці майбутнього храму. У свій час із відповідним листом-зверненням до міської влади звернулися представники громадськості: тамтешній ігровий майданчик, обурювалися вони, вже протягом кількох років слугував осередком зборищ різного роду сумнівних осіб та галасливих компаній, отож, на його місці люди запропонували звести храм. Посадовці пішли їм назустріч. Тому сьогоднішня подія наповнила серця вірян радістю та надією.

У Бердичеві освятили хрест на місці майбутньої православної церкви Київського патріархату

Тетяна Кроснік, прихожанка Хрестовоздвиженської парафії: «У нас сьогодні особливе свято — закладається хрест православної української церкви. Ми зможемо прийти сюди, щоб поділитися своїми сумнівами й радощами. Це — прекрасна подія.»

Галина Костюкова, прихожанка Хрестовоздвиженської парафії: «Ми дуже раді від того, що у нашому мікрорайоні збудують церкву, адже багато людей похилого віку не можуть йти до храмів. які розташовані усім містом... Ми чим зможемо — допоможемо.»

Освячувати хреста прибув архієпископ Житомирський та Овруцький Ізяслав. Разом із усіма присутніми він просив прощення у Пресвятої Богородиці і молився за щасливе майбутнє храму та його прихожан. На думку архієпископа, святі отці мають докладати значних зусиль для того, щоб усі люди отримали можливість причаститися та ступити на шлях спасіння.

Високопреосвященніший Ізяслав, архієпископ Житомирський та Овруцький (УПЦ КП): «Скільки у Бердичеві церков? Десь близько десяти... А людей? Близько 100 тисяч. Чи можуть всі у неділю причаститися? Звичайно, ні... Треба дати усім можливість прийти до причастя, що його Господь дає нам для спасіння і для життя вічного.»

Настоятелем Хрестовоздвиженської церкви призначили протоієрея Геннадія Чеха. Сам отець не місцевий, до Бердичева близько місяця тому переїхав з Одеси. З його слів, роботи по зведенню храму розпочнуться незабаром.

Протоієрей Геннадій Чех, настоятель Хрестовоздвиженської парафії м. Бердичева: «Поки що у планах встановити тут капличку: самі розумієте, що фінансові проблеми торкнулися мало не усіх. Думаю, роботи ми розпочнемо через місяць. Цей храм обов’язково стане прикрасою міста і тутешньою основою українського православ’я.»

Зі славною подією присутніх на освяченні привітали очільники міста та представники громадськості. Останні вже готові до наступних кроків зі зведення храму, просять лише, щоб відповідні служби міста допомогли їм у цьому, а не затримували процес видачі необхідних паперів.

Іван Лобай, голова Бердичівської міської організації НРУ: «Ми просимо усіх людей, які причетні до видачі необхідних документів, щоб нам пришвидшили їхнє оформлення. Тоді ми зможемо робити наступні кроки з будівництва церкви... Хочу подякувати усім, хто допомагає нам і робить все для того, щоб у Бердичеві була справжня українська церква.»

Лишається сподіватися, кажуть люди, що криза не стане на заваді зведенню цієї церкви: подібних хрестів Бердичевом розташовано вже кілька, кажуть вони, а будівництво храмів так і не розпочато.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0