Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві освятили хрест на місці майбутньої православної церкви Київського патріархату

Time Додано: понеділок, 08 черв. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Довгоочікувана подія зібрала біля магазину «Дитячий світ» прихожан Хрестовоздвиженської парафії, священників УПЦ КП, керівництво міста: за кілька хвилин мало відбутися освячення хреста на місці майбутнього храму. У свій час із відповідним листом-зверненням до міської влади звернулися представники громадськості: тамтешній ігровий майданчик, обурювалися вони, вже протягом кількох років слугував осередком зборищ різного роду сумнівних осіб та галасливих компаній, отож, на його місці люди запропонували звести храм. Посадовці пішли їм назустріч. Тому сьогоднішня подія наповнила серця вірян радістю та надією.

У Бердичеві освятили хрест на місці майбутньої православної церкви Київського патріархату

Тетяна Кроснік, прихожанка Хрестовоздвиженської парафії: «У нас сьогодні особливе свято — закладається хрест православної української церкви. Ми зможемо прийти сюди, щоб поділитися своїми сумнівами й радощами. Це — прекрасна подія.»

Галина Костюкова, прихожанка Хрестовоздвиженської парафії: «Ми дуже раді від того, що у нашому мікрорайоні збудують церкву, адже багато людей похилого віку не можуть йти до храмів. які розташовані усім містом... Ми чим зможемо — допоможемо.»

Освячувати хреста прибув архієпископ Житомирський та Овруцький Ізяслав. Разом із усіма присутніми він просив прощення у Пресвятої Богородиці і молився за щасливе майбутнє храму та його прихожан. На думку архієпископа, святі отці мають докладати значних зусиль для того, щоб усі люди отримали можливість причаститися та ступити на шлях спасіння.

Високопреосвященніший Ізяслав, архієпископ Житомирський та Овруцький (УПЦ КП): «Скільки у Бердичеві церков? Десь близько десяти... А людей? Близько 100 тисяч. Чи можуть всі у неділю причаститися? Звичайно, ні... Треба дати усім можливість прийти до причастя, що його Господь дає нам для спасіння і для життя вічного.»

Настоятелем Хрестовоздвиженської церкви призначили протоієрея Геннадія Чеха. Сам отець не місцевий, до Бердичева близько місяця тому переїхав з Одеси. З його слів, роботи по зведенню храму розпочнуться незабаром.

Протоієрей Геннадій Чех, настоятель Хрестовоздвиженської парафії м. Бердичева: «Поки що у планах встановити тут капличку: самі розумієте, що фінансові проблеми торкнулися мало не усіх. Думаю, роботи ми розпочнемо через місяць. Цей храм обов’язково стане прикрасою міста і тутешньою основою українського православ’я.»

Зі славною подією присутніх на освяченні привітали очільники міста та представники громадськості. Останні вже готові до наступних кроків зі зведення храму, просять лише, щоб відповідні служби міста допомогли їм у цьому, а не затримували процес видачі необхідних паперів.

Іван Лобай, голова Бердичівської міської організації НРУ: «Ми просимо усіх людей, які причетні до видачі необхідних документів, щоб нам пришвидшили їхнє оформлення. Тоді ми зможемо робити наступні кроки з будівництва церкви... Хочу подякувати усім, хто допомагає нам і робить все для того, щоб у Бердичеві була справжня українська церква.»

Лишається сподіватися, кажуть люди, що криза не стане на заваді зведенню цієї церкви: подібних хрестів Бердичевом розташовано вже кілька, кажуть вони, а будівництво храмів так і не розпочато.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0