Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві не скорочуються черги за підручниками у книжкових магазинах

Time Додано: понеділок, 08 вер. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Вже декілька днів, як почався навчальний рік, а школярі та їхні батьки продовжують штурмувати книжкові магазини. Черги були у серпні і не скорочуються у вересні. Покупці кажуть: у школах не вистачає підручників. Така картина спостерігається протягом декількох років.

У Бердичеві не скорочуються черги за підручниками у книжкових магазинах

Лариса Гула, ст. продавець магазину "Книги": "Купляють підручники і для старших класів, і для початкової школи. Також користується популярністю така книга, як "Готові домашні завдання". "Зарубіжну літературу" беруть для 9 класу, для початкової школи - "Рідну мову", "Букварик". "Математика" користується у початкових класів популярністю, англійська мова".

Хоча в управлінні освіти і науки стверджують, що учні 1-7 класів забезпечені підручниками різних авторів за новими програмами 12-річного навчання.

Ірина Малоок, методист ІМЦ управління освіти і науки: "У цьому навчальному році новими підручниками на 100% забезпечується весь контингент учнів 8-х класів. На сьогодні учні 8-х класів на 100% забезпечені підручниками з рідної мови, біології, історії України. 92% учнів забезпечені підручниками з фізичної географії та української літератури. 86% учнів забезпечені підручниками із всесвітньої історії, 65% - з математики, фізики, хімії. 40% учнів забезпечені підручниками із зарубіжної літератури. Питання друкування та надходження підручників знаходиться на контролі у Міністерстві освіти і науки".

До кінця вересня, повідомила Ірина Малоок, підручники матимуть усі восьмикласники.

Ірина Малоок, методист ІМЦ управління освіти і науки: "Учні 9-11 класів навчаються за старими програмами, і середня забезпеченість підручниками тут становить 82%. Не вистачає підручників із іноземних мов, економіки, зарубіжної літератури, історії. Вирішити дану проблему на місцевому рівні неможливо, бо забезпечення підручниками проводиться централізовано за кошти держави, і ці підручники вже не друкуються.

Для успішного проведення навчального процесу крім підручників використовуються додаткові підручники та навчальна література".

Зошити з друкованою основою, для практичних робіт, атласи, контурні карти і розвивальні посібники батьки купують за власні кошти. Проте не виняток - і підручники. Бібліотеки не отримали їх для профільних класів та - з поглибленим вивченням предметів. Деяким школярам треба також придбати підручники певних авторів. Яких - визначають у школах.

Лариса Гула, ст. продавець магазину "Книги": "Чому так трапляється? Батькам говорять про це тільки зараз, не говорять у травні. І це не залежить від вчителів. Говорять лише зараз, тому з’являються такі черги".

В управлінні освіти пояснили, що перелік підручників із зазначенням їх авторів та навчальних програм Міністерство освіти і науки рекомендувало лише 1 вересня.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0