Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві назріває техногенна катастрофа

Time Додано: п'ятниця, 10 лип. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

На удачу і державу сподіваються у “Бердичівводоканалі”. Аби після повного затоплення головної каналізаційної насосної станції міста, мешканці залишилися і з водою, і з каналізацією, на КНС зібрали один насос. Він качає стоки без перестанку, і за трьох. Тож скільки протягне – не береться казати ніхто.

У Бердичеві назріває техногенна катастрофа

Микола Ревуцький, директор МКП «Бердичівводоканал»: “В любу минуту, в любу годину це насос може вийти із ладу. Він зібраний зі старих, і морально і фізично, деталей. І в любу минуту ситуація може повторитися.

Якщо станція вийде з ладу, може вийти епідемічна катастрофа. Стоки усі будуть потрапляти у річку. Ну і вимагає закон, якщо нема куди скидати стоки, то треба припиняти водопостачання. Якщо зажимаємо прийом каналізації, а зупинити ж її практично неможливо, вона поступово набирається і виходить на поверхню. І можете собі уявити, як по вулицях, а не по колекторах буде бігти каналізація”.

Поки ладнали тимчасову схему перекачки стоків, фекалії півдня текли у Гнилоп'ять. Втім, у санстанції запевняють: приводу для паніки немає. Стоки потекли нижче, до сусідніх сіл.

Валерій Биков, в.о. головного лікаря Бердичівської районної СЕС: “Аварія сталася нижче за течією від водозабору. В розводячу мережу водоканалу забруднені води не попадуть, значить на сьогоднішній день мова йде про забруднення навколишнього середовища. Ми взяли аналізи. Аналізи будуть готові через 72 години, тобто завтра, до кінця дня”.

Тим часом міський водоканал вже підрахував збитки. Стоки наробили шкоди на 3 мільйони гривень, а щоб відремонтувати каналізаційну насосну станцію – потрібно вдвічі більше. Гроші Бердичів буде просити у Житомирі та Києві, бо у міському бюджеті їх просто нема.

Володимир Пономарчук, заст. Бердичівського міського голови: “Чому така сума велика? Там працює унікальне обладнання, яке цілодобово працює, працює у фекальних масах. Ми передали усі документи у обласну надзвичайну комісію, звернулися до голови ОДА, там має бути розглянуто, присвоюється їй ранг, цій ситуації надзвичайній. Безумовно, маємо надію, що у цій ситуації держава нам допоможе”.

Поки з десяток різних органів вирішуватиме, до якого рангу надзвичайних ситуацій належить поломка головної каналізаційної насосної станції Бердичева, може бути вже запізно — кажуть у Водоканалі. Тоді на ліквідацію наслідків грошей потрібно буде у сотні разів більше.

Валерій Биков, в.о. головного лікаря Бердичівської районної СЕС: “Якщо ситуація буде продовжуватися, з тим, що забрудненні стоки міста будуть потрапляти до річки Гнилоп’ять, значить, то СЕС буде виносити постанову про заборону подачі води населенню. Тільки таким чином ми можемо забезпечити зменшення цих стоків. Але до кінця цю ситуацію вирішити неможливо, навіть якщо ми перекриємо воду, ми змушені будемо вирішувати питання підвозу води, а вона буде попадати в каналізацію, а потім в річку”.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0