Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві нараховується майже 200 почесних донорів

Time Додано: субота, 12 черв. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Знову наближається Всесвітній день донора. Це свято тих, хто не жалкує своєї крові та віддає її іншим, тим самим рятує чиєсь життя. Працівники служби крові Бердичівської центральної лікарні не могли не привітати своїх підопічних з їхнім особистим святом. Є донори, які здавали кров один чи два рази, а є ті, хто називається почесними донорами. Вони віддавалися на поталу лікарям 40 і більше разів, розповідає завідуюча службою крові міської лікарні Наталія Шевченко. Таких у Бердичеві близько двохсот. Їм надаються пільги при закупівлі ліків, почесним донорам за потребою роблять безкоштовне переливання крові, а також до пенсії їм додається 10% від мінімального розміру. Донорам, які не мають цього звання, надаються дещо менші пільги, говорить Наталія Шевченко.

У Бердичеві нараховується майже 200 почесних донорів

Наталія Шевченко, зав. службою крові БЦМЛ: «На жаль, про пільги хочеться сказати у сумному тоні. Наша держава підняла розцінки на все, а от донорам тільки з 30-го березня підняли на 5 гривень оплату. І це не за кров, що вони здають, а просто на обід.»

Забезпечити достатньою кількістю крові — перший обов’язок працівників лікарні. Коли уся держава готується до проведення Євро- 2012, головні збирачі цієї життєдайної речовини також не дрімають.

Наталія Шевченко, зав. службою крові БЦМЛ: «Поруч із будівництвом стадіонів, готелей, ми повинні готуватися і до надання медичної допомоги. Наша служба одна з перших, що має бути до цього готовою, як кількісно, так і якісно. Це зовсім не означає, що всі поголовно повинні приходити до нас. Здавати кров має тільки здорова людина, яка не перенесла інфекцій, їй не переливали кров, яка знаходиться у тверезому стані.»

Андрій Нагорний — студент медичного коледжу. Вперше вирішив спробувати себе у ролі донора. Каже, що лежачи на кушетці, він не відчував ані хвилювання, ані болю. Хлопець усвідомлено пішов на такий крок, він знав: його кров потрібна тому, хто зараз бореться зі смертю. Надалі, каже, буде ще здавати, аби у майбутньому носити звання почесного донора.

А от Ірина Козачук раніше здавала кров. Цього разу, каже, не дозволили, термін ще не підійшов.

Ірина Козачук, донор: «Спочатку дуже хвилювалася тому, що боялася за своє здоров’я. Я дуже задоволена медпрацівниками, їхньою відповідальність. Я знаю, що здавши кров, я врятувала чиєсь життя.»

У березні-квітні цього року в міській лікарні проводився місячник донора. За ініціативи головного лікаря 112 медичних працівників здали кров, деякі з них навіть пройшли цю процедуру повторно. Донорський рух в Україні потребує підтримки не лише з боку держави, а й з боку пересічних громадян. Якщо ви цілком здорові, не полінуйтеся завітати до пункту прийому крові та віддати частину рідини тому, кому вона потрібна найбільше, закликають медпрацівники.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0