Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві лунала камерна класична музика

Time Додано: неділя, 29 лист. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

До Бердичева із Києва приїздив ансамбль солістів “Крещендо”. Його назва у перекладі з італійської означає “збільшення”, “наростання” сили звучання. Вона є символічною, кажуть артисти, бо хочуть, аби їхня музика нарощувала свою популярність, збільшувала кількість її поціновувачів.

У Бердичеві лунала камерна класична музика

Галина Висоцька, учасниця ансамблю “Крещендо”: “Ознайомити людей з музикою, з культурою, інструментами. Представити рідну музику, донести її до людей. Хочемо, щоб музику слухали і любили”.

Ансамбль утворився три місяці тому, до його складу входять люди, які професійно навчалися цьому виду мистецтва. Музика для них стала своєрідною мовою. Мова, яка є формою спілкування, здатністю самовираження, можливістю висловити свої думки та почуття.

Святослав Кондратьєв, керівник ансамблю “Крещендо”: “беремо відомий твір, наприклад арію Отавіо з “Донжуану” Моцарта. Він написаний для симфонічного оркестру і ми мусимо його перекласти на наш склад”.

“Крещендо” поєднує у собі класичні інструменти: скрипку, флейту, кларнет, контрабас із народними: баяном, домбрами та цимбалами. На підготовку кожного твору, а їх у репертуарі до 20-ти, йде близько двох тижнів, розповідає Святослав Кондратьєв. Перед тим, як виконувати твір, його аранжують.

Святослав Кондратьєв, керівник ансамблю “Крещендо”: “Ми дуже раді, що ми зібралися такими єдинодумцями, музичними любителями. Є професійні музиканти, а є любителі. Ми любимо музику, незважаючи на те, що всі ми є професіоналами за освітою”.

Запросив колектив до міста випускник бердичівської музичної школи, наш земляк Павло Попроцький. Подібні концерти за сприяння молодого флейтиста проходять вчетверте. Кожно разу Павло приїжджає на малу батьківщину із різними колективами.У такий спосіб хоче якнайкраще познайомити бердичівську аудиторію з Її Величністю музикою та людьми, які її виконують Такі починання Павла Попроцького у місті зустрічають схвально. Чарівне музичне дійство відбувається завдяки любові до рідного краю, вручаючи музикантові подяку, зазначив міський голова.

Павло Попроцький: “Хочу подякувати батькам, настоятелю, який дав змогу тут виступати. Сподіваюся, що ми тут виступатимемо не один раз. Завжди приємно виступати в рідних стінах, завжди відчувається підтримка рідних бердичівлян. Додому завжди тягне”.

Дві години у стінах кляштору Босих Кармелітів лунали твори світової музичної класики. Моцарт, Верді, Сарасате та інші відомі композитори завдяки артистам ніби ожили, сповнили святе місце досконалою витонченістю звучання.

Наприкінці концерту класика змінилась українськими композиціями. Серйозними та жартівливими, поданими настільки майстерно, що глядачі не схотіли відпускати артистів. Пролунало чарівне слово, яке змушує будь-якого виконавця лишитися на сцені довше, ніж він збирався: “Біс!”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0