Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві лунала камерна класична музика

Time Додано: неділя, 29 лист. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

До Бердичева із Києва приїздив ансамбль солістів “Крещендо”. Його назва у перекладі з італійської означає “збільшення”, “наростання” сили звучання. Вона є символічною, кажуть артисти, бо хочуть, аби їхня музика нарощувала свою популярність, збільшувала кількість її поціновувачів.

У Бердичеві лунала камерна класична музика

Галина Висоцька, учасниця ансамблю “Крещендо”: “Ознайомити людей з музикою, з культурою, інструментами. Представити рідну музику, донести її до людей. Хочемо, щоб музику слухали і любили”.

Ансамбль утворився три місяці тому, до його складу входять люди, які професійно навчалися цьому виду мистецтва. Музика для них стала своєрідною мовою. Мова, яка є формою спілкування, здатністю самовираження, можливістю висловити свої думки та почуття.

Святослав Кондратьєв, керівник ансамблю “Крещендо”: “беремо відомий твір, наприклад арію Отавіо з “Донжуану” Моцарта. Він написаний для симфонічного оркестру і ми мусимо його перекласти на наш склад”.

“Крещендо” поєднує у собі класичні інструменти: скрипку, флейту, кларнет, контрабас із народними: баяном, домбрами та цимбалами. На підготовку кожного твору, а їх у репертуарі до 20-ти, йде близько двох тижнів, розповідає Святослав Кондратьєв. Перед тим, як виконувати твір, його аранжують.

Святослав Кондратьєв, керівник ансамблю “Крещендо”: “Ми дуже раді, що ми зібралися такими єдинодумцями, музичними любителями. Є професійні музиканти, а є любителі. Ми любимо музику, незважаючи на те, що всі ми є професіоналами за освітою”.

Запросив колектив до міста випускник бердичівської музичної школи, наш земляк Павло Попроцький. Подібні концерти за сприяння молодого флейтиста проходять вчетверте. Кожно разу Павло приїжджає на малу батьківщину із різними колективами.У такий спосіб хоче якнайкраще познайомити бердичівську аудиторію з Її Величністю музикою та людьми, які її виконують Такі починання Павла Попроцького у місті зустрічають схвально. Чарівне музичне дійство відбувається завдяки любові до рідного краю, вручаючи музикантові подяку, зазначив міський голова.

Павло Попроцький: “Хочу подякувати батькам, настоятелю, який дав змогу тут виступати. Сподіваюся, що ми тут виступатимемо не один раз. Завжди приємно виступати в рідних стінах, завжди відчувається підтримка рідних бердичівлян. Додому завжди тягне”.

Дві години у стінах кляштору Босих Кармелітів лунали твори світової музичної класики. Моцарт, Верді, Сарасате та інші відомі композитори завдяки артистам ніби ожили, сповнили святе місце досконалою витонченістю звучання.

Наприкінці концерту класика змінилась українськими композиціями. Серйозними та жартівливими, поданими настільки майстерно, що глядачі не схотіли відпускати артистів. Пролунало чарівне слово, яке змушує будь-якого виконавця лишитися на сцені довше, ніж він збирався: “Біс!”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0