Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві люди три роки не можуть заселитися до нового будинку

Time Додано: середа, 09 вер. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Ці люди — афганці та колишні військові — вже три роки є власниками квартир у шестиповерховій новобудові на вулиці Спартаківській, 45 а. Мають на руках ордери, у паспортах — відповідну прописку, а заселитися у помешкання не можуть. Квартири до проживання не готові, хоча акт введення будинку в експлуатацію було прийнято ще у 2007 році. Люди зібралися мітингувати під міською радою. Від посадовців хотіли почути одне: коли їхній будинок доведуть до ладу?

У Бердичеві люди три роки не можуть заселитися до нового будинку

Василь Максимчук, учасник мітингу: “Є стіни, правда, поштукатурені, і бетонний пол. Все демонтовано, більше нічого немає. Я ще щасливий, бо є лічильники на воду і на газ. Води, газу і світла немає”.

Олександр Волинець, учасник мітингу: “Мої діти теж повинні десь жити. Я двадцять років відслужив у армії, стільки ж часу по чужих квартирах. Так думаєш – для чого служив? Будинок практично розграбовують, хоча там є кілька людей, які охороняють. Навіть те, що там було встановлене, його вже немає”.

Шестиповерхівку для військовослужбовців зводило Міністерство оборони, частину робіт фінансувала міська влада. У 2006 році будівництво завершили, про що свідчить відповідний акт. Потім споруду передали на баланс міста. Тільки як фахова комісія могла прийняти будинок, якщо там купа недоробок, дивуються люди.

Геннадій Третьяк, учасник мітинг: “Тому ми прийшли сьогодні запитати товариша Мазура і товариша Пономарчука, на яких підставах був підписаний акт приймання будинку в експлуатацію, по яких причинах на усіх судах вони заявляють, що будинок закінчений, і що усе обладнання було встановлене. Хоча реально на сьогодні не вистачає 30 котлів,їх і не було закуплено”.

Аби відновити справедливість та захистити себе, нещасливі новосели писали звернення до інстанцій усіх рівнів. Результат — купа відписок та переадресувань.

Геннадій Третьяк, учасник мітингу: “Паралельно ми звернулися до Кабінету Міністрів, а звідти отримали відповіді, які показують, що цим ніхто не хоче займатися. Наші звернення відправляють у Міністерство оборони, Міністерство юстиції, СБУ, Генеральну прокуратуру. З усіх установ отримуємо відписки”.

Дійшло і до суду. Останній зобов’язав фірму-підрядника, житомирське підприємство “Сервіс-Нова”, усунути недоробки. Грошей в Міноборони не було, тож вирішили продати дві квартири у новобудові. Отриманих від продажу коштів мало вистачити. Час минув, а ситуація не змінилась. У квартирах як не було газових плит, водозмішувачів, комунікацій, так і нема, скаржаться люди. Це дивує

заступника міського голови Володимира Пономарчука, який очолював комісію, що приймала будинок. На момент передачі в помешканнях знаходились котли, сантехніка, газові колонки, каже посадовець. Вони лежали на підлозі, і цього було достатньо, щоб прийняти будинок в експлуатацію.

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Були ванни, двері, сантехніка. Він же сам говорить, що все лежить у підвалі не поставлене. Експлуатація така, що іноді людині видають котел, газову плиту, і вона сама має її поставити. Потім вкрали, чи ще щось, винного не знайдеш”.

З кабінету чиновника люди перемістилися до новобудови. Тут емоції новоселів, яких три роки годували обіцянками, взяли гору.

Ні раковин, ні унітазів, ні світла, ні води. Комплектуючі лежать у підвалі, кажуть люди, а там умови такі, що поцупити труби та інше приладдя може будь-хто. Керівник фірми “Сервіс-Нова” Олександр Черниш із звинуваченнями не погоджується. Наголошує, що в будинок хоч зараз заходь і живи. А електроенергію можна підключити за кілька днів, аби тільки люди приходили та робили у своїх квартирах ремонт.

Подібний стиль спілкування з громадянами не личить керівникові, вважає заступник мера Володимир Пономарчук, який теж під’їхав на об’єкт. Затримуватись не став, бо, каже, будинок усередині бачив.

На питання, чому до цих пір у будинку не наведено порядок, Олександр Черниш під час зустрічі прямої відповіді не дав. Натомість сказав, що протягом двох місяців ситуацію виправить. Люди походили своїми квартирами, обжити які вдасться невідомо коли, погомоніли і вирішили почекати ще.

Геннадій Третьяк, учасник мітингу: “Певно, тільки суд вирішить нашу проблему. До фірми ми не можемо ніяких претензій пред’явити, ми з ними не заключали договорів. Це житло отримали від Міністерства оборони, як військовослужбовці, тут і будемо говорити про соціальні права пенсіонерів, тут і будемо говорити про те житло, яке отримали та його стан. А від міської ради будемо вимагати виконання своїх обов’язків, конкретно від тієї особи, яка підписала акт”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0