Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві культурне «тріо» влаштувало побачення з Мистецтвом

Time Додано: четвер, 05 квіт. 2018, 17:21 ( 12 міс. назад )

Коли у місті мешкає багато талановитої молоді, коли є ті, хто вміло й натхненно розвиває у ній творчі здібності, коли, зрештою, попереду світле свято Великодня, чому б не освіжити місцеве культурне життя чимось таким зі світу мистецтва?.. Мистецтво може литися у звуках музики. А може променіти на художніх полотнах. Про нього, здається, можна розповідати і розповідати – завжди щось нове й незмінно захоплююче. Вони зібралися на території молодіжного центру «М-Формація» й так і зробили – представники центру, а також художньої та музичної шкіл.

У Бердичеві культурне «тріо» влаштувало побачення з Мистецтвом У Бердичеві культурне «тріо» влаштувало побачення з Мистецтвом У Бердичеві культурне «тріо» влаштувало побачення з Мистецтвом У Бердичеві культурне «тріо» влаштувало побачення з Мистецтвом У Бердичеві культурне «тріо» влаштувало побачення з Мистецтвом

Повсюди – щирість, кольори й творчість: у фотосушці, складеній з робіт команди Ірини Ніколайчук, у віртуозних стакато та легато від команди Ірини Марців, в історичних мандрівках та легендах від ведучих із команди Тетяни Кущук.

На головній сцені дійства – картини учениці 1-го класу бердичівської «художки» Аліни Ромчук: перша, свого роду, її персональна виставка. Дівчина з однаковою легкістю й любов’ю пускає у хід акварель, прості й кольорові олівці, акрил, гуаш, туш, гелеву ручку. На полотнах ті перетворюються на казкових та мультяшних персонажів, героїв фантастичних фільмів, на натюрморти та на зимні ночі.

На носі, як то кажуть, Великдень, і, думається, не буде зайвим когось просвітити вперше, а комусь, можливо, нагадати про історію найсвітлішого зі свят. Повір’я, легенди, звичаї, традиції, обряди, пов’язані з Пасхою та з чи не найголовнішим її смачним символом – все знають куратори «М-Формації» Катерина Марчук та Юрко «Just» Булега. Ось, наприклад, повідали про те, що писанку, серед іншого, в усі часи дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, краси, сили, врожаю. Пасхальні крашанки застосовували як оберіг від стихійних лих та як засіб для лікування хвороб. А з яких пір почали красити у різні кольори – так це взагалі окрема історія.

Майстер-класи з виготовлення писанок – у тренді вже, мабуть, останніх кілька років. А от майстер-класи з малювання… Тут уже не було рівних головній художниці Бердичева Ірині Ніколайчук. Символами, що ними забарвлюють Пасхальні яйця, люди здавна передавали свої емоції, розповідає директорка «художки», вимальовували бачення цього світу. А як бачиться багатьом Весна? Оживанням природи, співом птахів, першими квітами…

Кожен із учасників майстер-класу вклав у свою писанку власне бачення, і коли з усіх виробів утворили фотозону, вийшло барвисто, весняно та по-Великодньому. І точнісінько так, як визначає поняття «мистецтво» Вікіпедія, мовляв, образ, конкретність, чуттєвість, естетичні ідеали. Майстерність, загалом. Сперечатися з Вікі – справа невдячна, вважають в «М-Формації», але невеличкий власний штришок від себе – молодих, красивих, творчих – чому б ні?..

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0