Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві із концертом виступив юний баяніст-віртуоз

Time Додано: середа, 17 лист. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Молодий баяніст Іван Завадський, студент Житомирського музичного училища ім. В. Косенка завітав до Бердичівської музичної школи. На прохання викладачів та учнів, директор закладу Валерій Редчиць запросив Івана дати невеличкий концерт. Педагог знає хлопця з різноманітних конкурсів, де той починав свою кар’єру баяниста. І вже там, каже Валерій Редчиць, юнак викликав захоплення глядачів.

У Бердичеві із концертом виступив юний баяніст-віртуоз

Валерій Редчиць, директор Бердичівської музичної школи: «Це унікальний виконавець, у нього багато новітніх прийомів виконання творів класиків, а також сучасних композиторів. Можливості баяна сьогодні дуже великі. У нього баян “Україна”, тембровий, баян-оркестр. На такому баяні можна виконувати твори різних характерів.»

Іван Завадський, баяніст: «Піаніст грає фортепіанну музику, скрипаль — скрипкову, духовик грає музику, написану для труби, кларнету, а баяніст може грати все. Інструмент сучасний, дозволяє. Коли чують слово баян, то всі думають, що це дідок в селі грає якісь пісні.»

У дев’ять років батьки Івана віддали його до Овруцької музичної школи навчатися грі на баяні. З тих пір, каже хлопець, він жодного разу не сумнівався, що це саме його інструмент. У своїх 18 років Іван вже є лауреатом двох Всеукраїнських музичних конкурсів та одного Міжнародного. Зараз готується до “АККОхолідею”, щорічного конкурсу, організатором якого є Ян Табачник. Хлопець розповідає: там виступають професіонали баянного виконавства, тож і він хоче спробувати показати себе на такому високому рівні. Ті, хто знають Івана, його можливості гри, впевнені: він увійде в трійку кращих.

Ірина Шанданова, викладач Бердичівської музичної школи: «Зараз проводяться різні конкурси, де виявляють таланти, але більшість з них — вокального жанру. Інструментального дуже мало. І от наш гість Іван Завадський показав, як можна виконувати, яку радість можна дарувати людям. Він показує високу майстерність, нові прийоми гри, якими не всі володіють. Я бажаю йому успіхів у майбутньому конкурсі, щоб він отримав перше місце і щоб радував своєю творчістю. Також бажаю, щоб він став концертуючим виконавцем і прославив нашу Житомирську область.»

За плечима Івана не лише конкурси, а й чимало корпоративів і, так званих, “халтур”. Що поробиш, каже, сьогодні потрібно, щоб улюблена справа приносила не лише моральне задоволення, а й матеріальне. Він уже впевнений: баянне мистецтво стане його професією.

Іван Завадський, баяніст: «Мені ставлять багато питань, чи матиму я з цього прибуток, ким я буду? Дуже багато зустрічаю людей, які кажуть: бідний хлопчик, чим ти сім’ю будеш годувати? Я над цим не задумуюсь. Гроші — це засіб. Треба, щоб було задоволення, а кошти самі прийдуть. Я хочу, щоб люди культурно росли, пропагую це, а також хочу, щоб діти йшли до музичної школи.»

У Бердичеві хлопець виступав із класичними творами, із сучасними та такими, що написані лише для баяну. Глядачі кажуть: їх вразила не тільки віртуозна гра Івана, а й його поведінка на сцені. Музикант настільки викладався, що усі його жести та міміка обличчя допомагали присутнім у залі уявити картину того, про що він грав.

Дарина Побережнюк, учениця 4 класу Бердичівської музичної школи: «Мені дуже-дуже сподобався концерт. Хоча я граю на акордеоні, та мені сподобалось, як звучить баян. Такого звучання я ще не чула.»

Це перший, але, можливо, не останній приїзд Івана Завадського до Бердичева. Колектив школи сподівається, що хлопець ще зможе порадувати їх своєю грою.

Валерій Редчиць, директор Бердичівської музичної школи: «У нашому місті люблять культуру, творчість і талановитих людей. Люблять і вміють їх слухати. Як говориться: “Свого научайтесь і чужого не цурайтесь.”»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0