Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві епідемії грипу немає

Time Додано: субота, 31 жовт. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Про епідемію грипу у Бердичеві говорити ще зарано. Це твердження озвучили представники санепідемстанції на засіданні протиепідеміологічної комісії. Рівень захворюваності у місті не збільшився, кажуть фахівці, а навіть навпаки — зменшився у порівнянні із вереснем місяцем. Взагалі, нараду скликали, аби відзвітувати, чи готовий Бердичів боротися з грипом, якщо він все ж таки дістанеться міста.

У Бердичеві епідемії грипу немає

Головний лікар Центральної міської лікарні Анатолій Терефеєв запевнив усіх присутніх, що кількість медикаментів та обладнання у закладі знаходиться на достатньому рівні. Кожна лікарська амбулаторія навіть у найвіддаленіших куточках Бердичева забезпечена транспортними засобами та пальним. Головним, на думку Анатолія Терефеєва, є те, що найближчим часом до лікарні прибуде автомобіль з додатковими медикаментами проти вірусу А/Н1N1 (свинячого грипу).

Якщо у лікарні всього вистачає, то в аптеках міста зовсім інша ситуація. Буквально за останні два дні люди розкупили усі протизастудні засоби та респіраторні пов’язки, непокояться фармацевти. Із пов’язками проблему ще можна вирішити, каже завідуючий аптеки №86 Іван Вербівський: марлі й бинтів у продажу вистачає. А от як бути з медикаментами аптекарі не уявляють.

Іван Вербівський, завідуючий КП “Аптека №86”: «Ні рівні Міністерства охорони здоров’я потрібно передбачати, що до нас прийде грип, і робити запаси медикаментів. На сьогоднішній день усі ці запаси зникають не лише у нас, а й на фірмах, де ми їх закуповуємо. У такій ситуації аптеки можуть стати “крайніми”, а ми раді закупити ліки, та їх ніхто не дає.»

Кожен регіон себе страхує, обурюються фармацевти. Ліки з інших областей до Бердичева майже не надходять. На прилавках багато антибіотиків, а профілактичних засобів немає: ні вітчизняних, ні закордонних. Про наявність останніх фармацевти взагалі не мріють, таке вже, кажуть, законодавство.

Для профілактики застудних захворювань фахівці радять вдаватися до народних методів: у їжу вживати часник та цибулю, а якщо проявилися перші ознаки грипу, одразу звертатися до лікарів і ні в якому разі не займатися самолікуванням.

У зв’язку із непростою ситуацією, що склалася в Україні, до міськвиконкому надійшло відповідне розпорядження із Житомирської обласної адміністрації — осінні канікули у школах продовжити ще на тиждень. Діти підуть до школи не 2-го листопада, як передбачалось, а 7-го.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0