Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Не знаєш, куди діти нечистоти з убиральні? Потайки виплесни їх на вулицю та під паркан до сусідів!
Chatbox Законопослушный гр...
Мені здається визвати асенізато ...
Time 17:38 - 27-04-2017
Роботи по реконструкції непарної колії у межах переїзду (вул. Житомирська) на етапі завершення
Chatbox Петя Бампер
"За 50років не моста ні тунеля ...
Time 13:21 - 27-04-2017
Роботи по реконструкції непарної колії у межах переїзду (вул. Житомирська) на етапі завершення
Chatbox Юрий
НЕ ВСТИГАЮТЬ,,а вчора в 15.00 в ...
Time 22:12 - 26-04-2017
Провідна Неділя у Бердичеві: кладовище прибране, перевезення організоване, живих квітів побільшало. Очікують тисяч на 30 люду
Chatbox Анна
Маруся такси служба которой Вы ...
Time 11:17 - 26-04-2017
ХХ сесія міської ради VII скликання: внесення змін до міського бюджету та попередніх рішень
Chatbox налогоплательщик
если вам не хватает денег в бюд ...
Time 11:56 - 25-04-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві експерти з доступності ділилися досвідом створення інклюзивного суспільства

Time Додано: середа, 22 бер. 2017, 15:11 ( близько 1 місяця назад )

Прагнеш створити у місті інклюзивне середовище? Бажаєш, аби місто стало по-справжньому доступним для людей з інвалідністю? Мусиш не лише заявити про себе, але й чітко знати, чого хочеш, переймати успішний досвід, вчитися. Вони твердо переконані у цьому і мають взаємне розуміння потрібності подібного спілкування – представники громадських організацій людей з інвалідністю з Бердичева та їхні колеги з Житомира.

У Бердичеві експерти з доступності ділилися досвідом створення інклюзивного суспільства У Бердичеві експерти з доступності ділилися досвідом створення інклюзивного суспільства У Бердичеві експерти з доступності ділилися досвідом створення інклюзивного суспільства У Бердичеві експерти з доступності ділилися досвідом створення інклюзивного суспільства У Бердичеві експерти з доступності ділилися досвідом створення інклюзивного суспільства

До молодіжного центру «М-Формація», що на Вінницькій, 10, останні – керівники й експерти з доступності організації «Молодь. Жінка. Сім’я.» завітали якраз із цією метою – розповісти про те, що робиться в обласному центрі задля того, аби враховувався чинник під назвою «людина з обмеженими фізичними можливостями».

Не вчив, зокрема, тому, пригадує пані Неля, що, припустимо, понизити бордюр чи передбачити трохи ширші двері, чи не облаштовувати поріжок – то таке, що не вимагає значних капіталовкладень. Нині колишня депутат Неля Ковалюк може сміливо заявити: кошти є – просто треба вміти ефективно використовувати місцевий бюджет і прагнути прискіпливо розглянути ту чи іншу проблему.

Депутат міськради, котрий, зі слів пані Нелі, може виступати лобістом інтересів спільноти з інвалідністю, – це Юрій Яремчук: саме на його запрошення відгукнулися житомиряни. А також представники інших громадських організацій Бердичева та посадовці міськвиконкому. Свого часу, розповідає, він починав з того, що невтомно заявляв: він та подібні йому люди у місті є.

Час декларування минув, і зараз він намагається об’єднати навколо себе колег з УТОС, УТОГ, «Насіння надії», «Кармелю» й решти організацій з тим, аби головні умови існування інклюзії втілювалися у Бердичеві насправді та якісно. І зробити це, переконаний, реально.

У найближчих планах пана Юрія – здійснити спільний із владою аудит міста на предмет доступності для таких, як він. Потім будуть викладені спільні рекомендації – від людей на візках, незрячих, з поганих слухом тощо. І для цього якраз і потрібні подібні зустрічі.

Насправді, ділиться Юрій Яремчук, житомиряни зізнаються, що проблем із доступністю у них не менше, аніж у Бердичеві. А то і більше у деяких сферах життя. Гостей ось, каже, вразив інклюзивний дитячий ігровий майданчик біля міськвиконкому.

Робота з перетворення міста на доступне середовище – річ більш ніж серйозна, визнає заступник міського голови Валентина Адаменко, і вона не здатна обмежитися ані одним місяцем, ані навіть одним-двома роками. У Бердичеві, заявляє, міська влада хоче бачити інклюзію.

За головний принцип своєї участі у створенні інклюзії, зазначила Валентина Адаменко, міська влада взяла слова того самого Юрія Яремчука – «Не треба нічого робити ДЛЯ нас БЕЗ нас».

Один із пунктів Декларації людини з інвалідністю гласить: «Дізнайтеся про мене трохи більше. Ми можемо стати друзями». Зустріч в «М-Формації» мала, з-поміж інших, і «дружній» ефект. Їх стало більше, а значить, хочеться вірити, проблемі жити залишилося менше.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: