Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві дитячі садочки переповнені на 55%

Time Додано: понеділок, 16 серп. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

3096 дітей відвідує сьогодні дошкільні навчальні заклади у Бердичеві, це 120 груп. До першого вересня близько чотирьохсот дітей поповнять цю цифру, що призведе до перевантаження дошкільних навчальних закладів, розповідає начальник міського управління освіти та науки Валентина Адаменко.

У Бердичеві дитячі садочки переповнені на 55%

Валентина Адаменко, нач. міського управління освіти та науки: «67% дітей охоплено дошкільною освітою. Але проектна потужність дитячих садочків не дозволяє взяти усіх бажаючих. Ми пропонуємо батькам не ті заклади, що знаходяться поряд із їхнім домом, а й ті, що подалі. Плануємо, щоб не було перевантаження, але станом на сьогодні на 55% всі дитячі садочки перевантажені. Що буде далі, ми не знаємо.»

25 груп зі 120-ти є групами компенсуючого типу, тобто там займаються діти із різними вадами здоров’я. За ініціативи міського голови, 1-го вересня на базі дитячого садочку №27 утвориться ще 2 логопедичних групи, говорить Валентина Адаменко. Це знову ж таки — збільшення кількості малюків та кадрів.

Аби уникнути перевантаження, в управлінні освіти вирішили перевести перші класи, що існували на базі дитячих садків, до шкіл. Хоча це призвело до нової проблеми: заміни парт на ліжка, придбання білизни. У наступному році, кажуть освітяни, перші класи вже будуть тільки на базі школи. Відкриття нових груп у дошкільних закладах Бердичева поки що не передбачається, оскільки це додаткові кошти, яких у бюджеті немає.

Збережуть у цьому році і вже стару систему короткотривалого перебування дітей у дошкільному закладі.

Валентина Адаменко, нач. міського управління освіти та науки«На базі кожного дитячого садочка є 12 груп, куди батьки можуть віддавати дітей, аби ті відвідували навчальні заняття, виховні заходи, вчилися співати, танцювати, гралися.»

У режим дня дітей не входять лише харчування та сон. Тож батьки можуть віддавати своїх дітей і у такі групи. Взагалі, каже Валентина Адаменко, добре, якщо дитина відвідує дитячий садок. Тоді вона і розвивається краще, і дорослішає швидше. Щоправда, коли у групі 40 дітей, не завжди усе так гладко.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0