Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У Бердичеві діти прибирали та ходили смітником

Time Додано: середа, 16 вер. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Відходи на звалище, школярів - також. Аби знали, що відбувається зі сміттям після того, як його виносять з будинку. У рамках проведення щорічної екологічної декади учні восьмої та одинадцятої шкіл побували на полігоні твердих побутових відходів.

У Бердичеві діти прибирали та ходили смітником

За рік у Бердичеві утворюється близько 36 тисяч тон сміття, більше половини — у приватному секторі.

Андрій Борисов, директор ТОВ “Полісся-Екосфера”: “Майже все це сміття залишається у місті, осідає на несанкціонованих звалищах, його потроху спалюють, кудись підкидають, воно залишається на берегах річки Гнилоп’ять, у лісопосадках, ще десь. Ми за те, що усе сміття вивозили з міста, бо перетворювати його на сміття не бажано. Для цього дітям з дитинства треба прививати екологічні знання, щоб вони знали і вміли поводитися із побутовими відходами”.

Пройтись п’ятигектарним полігоном школярі бажання не виявили. Та і не можна дітям смітником ходити, каже Андрій Борисов. А мух та специфічний запах можна побачити і відчути неподалік в’їзду.

На полігон вже понад півстоліття з міста вивозять сміття. За цей час тут утворились цілі гори відходів. Щодня вони збільшуються, розповідає директор “Полісся-Екосфери”. Шість сміттєвозів тільки цього підприємства за добу роблять у середньому тридцять поїздок на сміттєзвалище. Це не беручи до уваги транспорт комунальних підприємств і приватний. Привезене сміття ретельно пресують бульдозери, потім його пересипають землею, щоб не тліло.

Сміттєзвалищу потрібен завод, на якому б відходи сортували на органічні та неорганічні. Таке будівництво поки що лише в перспективі, розповідає Андрій Борисов.

Учні кажуть, що під час походу на сміттєзвалище замислились над тим, куди діваються відходи і як зробити, аби їх було менше. Обіцяють, що почуту інформацію будуть використовувати у повсякденному житті.

Наталія Томчук, учениця СЗОШ №8: “Я побачила, що наше місто продукує багато сміття і що його треба вивозити, а не викидати. А то в нас біля річки сміттєзвалище зробили.”

Вікторія Янська, учениця СЗОШ №8: “Нам розповіли, що має бути якась технологія, але її зараз немає. Зробила для себе висновок, що треба менше смітити, менше викидати і менше непотрібних речей купувати”.

Доки школярі Загребелля дивились на сміттєзвалище, їхні ровесники із сьомої школи приводили у порядок територію мікрорайону цукрорафінадного заводу. На провулку Завадського восьмикласники працювали із самого ранку, виконали чималий обсяг робіт. Кажуть, що до мітингу з нагоди Дня партизанської слави територія готова.

Олена Рихлова, учениця ЗОШ №7 ім.В.Пастуха: “Ми попідмітали, посадили квіти біля пам’ятника, повисапували бур’ян. Коли хочеться зробити щось добре, працювати нескладно”.

Такі екологічні десанти приносять користь дітям, вважають педагоги. Тому що вдосконалюють і трудові навички, і знання історії. Якщо прибираєш біля пам’ятника, неодмінно звертаєш увагу на те, кому він встановлений.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0