Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«... у 33 розіп’ято Ісуса, у 33-му — мільйони без вини...»

Time Додано: п'ятниця, 21 лист. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

До трагічних подій 75-річної давнини повернув мешканців Бердичівського району вечір-реквієм «Голгофа Голодомору». На сцені районного Будинку культури лунали страшні спогади та факти про безпрецедентний злочин тоталітарної сталінської системи проти українського народу. Конфіскацію продовольства тодішній режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина з них — діти. Голодомор 32-33-го рр. - найбільша катастрофа ХХ-го сторіччя, переконані керівники району Леонід Бакановський та Юрій Михальчук. І до сьогодні спогади про ті часи викликають біль у серцях людей.

«... у 33 розіп’ято Ісуса, у 33-му — мільйони без вини...»

Леонід Бакановський, голова Бердичівської РДА: «Сьогодні нам хочеться ще раз підкреслити важливе значення активного процесу усвідомлення причин народної трагедії 1932-33 років для історії України та всієї світової спільноти. Перед нами постає завдання моральної та політичної ваги – гідно вшанувати пам’ять жертв Голодомору.»

Юрій Михальчук, голова Бердичівської районної ради: «Дуже багатьом людям раніше і , можливо, сьогодні хотілося б, щоб цю пам’ять стерли для того, щоб не було доведено, що ці події та факти були насправді. Але існуючі документи говорять про правду.»

У 32-му селяни раділи гарному врожаю, милуючись полями, в які вклали свою силу та піт. Але дії влади внесли свої корективи у майбутнє народу. Близько 3 тис. мешканців Бердичівського району померли на початку 30-х голодною смертю. Немає такого села, котрого не торкнулася б ця трагедія. На той світ йшли цілими родинами — від новонароджених до вже стареньких. Так знищувався генофонд нації.

Сьогодні сотні досліджень розповідають про страшні наслідки так званих аграрних перетворень на селі: «натуральні» покарання, складання «чорних списків» господартсв, які не виконали план зі здачі хліба та ізоляцію українського селянства, якому забороняли виїжджати за межі своїх населених пунктів, тим самим залишаючи сам-на-сам із голодом.

Не дивлячись на жахливі факти історії, молодь повинна знати правду, переконане нінішнє покоління українців.

Ніна Сіваченко, вчитель історії Закутинецької СШ: «Ми, вчителі історії, покликані для того, аби виховувати в нашій молоді бачення історії такою, якою вона насправді є. Ми намагаємося на своїх уроках інформувати дітей, адже люди, які пережили ті страхіття, й нині живуть серед нас. Від їхніх свідчень сльози навертаються на очі.»

Збереженню пам’яті про безвинно загиблих від голоду людей має сприяти встановлення у селах Бердичівщини пам’ятних знаків жертвам Голодомору. Нині їх нараховується 25. Останні представники районної влади відкрили у селах Райгородок та Буряки, яких теж не обминула трагедія 32-33 рр.

Сумний ювілей українці зустрічають молитвами, запаленими свічками та хвилиною мовчання як пересторогою, щоб подібне ніколи не повторилося ні в Україні, ні у світі.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0