Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У 16-му дитячому садочку з’явився музей новорічної іграшки

Time Додано: п'ятниця, 18 груд. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Черга відкривати у себе музей дійшла до 16-го дитсадка. Який музей могли облаштувати у закладі під назвою “Ялинка”? Звісно ж, новорічної іграшки. Тут не може бути нецікаво, стверджують у садочку, адже діти знайдуть у музеї безліч яскравих іграшок, виготовлених із найрізноманітнішого матеріалу. Що ж до дорослих, то, мабуть, не в одного з гостей “Ялинки” защемило серце при милуванні експонатами: у дитинстві під Новий рік, кажуть, вони із завмиранням серця чекали, коли ж батьки дістануть ящик з іграшками, що були один-в-один схожі на ці.

У 16-му дитячому садочку з’явився музей новорічної іграшки

Ніна Бойко, завідуюча ДНЗ № 16 “Ялинка”: “Ідея створення музею новорічної іграшки виникла 2 роки тому. Я принесла до садочка іграшки, якими у дитинстві бавився мі чоловік. Їх було дуже багато, деякі з них — це були намиста — я почепила у себе у кабінеті. Коли приходили гості, то цікавилися, звідки така красота взялася... Хтось із працівників запропонував створити музей, і з тих ми працювали над цією ідеєю.”

Їх начебто і небагато — основних символів Нового року, та якщо зібрати хоча б трішки з того, що чіпляли на ялинки протягом десятиліть, виходить чимала колекція. Діди Морози та Снігуроньки, іграшки на прищіпках, іграшки каркасні, різноманітні верхівки, блискучі намиста... Одним із головних критеріїв відбору експонатів був рік їхнього виготовлення. Важко повірити, говорять упорядники музею, що деяким іграшкам по 50-60 років.

Валентина Горленко, методист ДНЗ № 16 “Ялинка”: “Одними з найстарших іграшок у нашому музеї є ватні іграшки 1940-го року випуску. Є іграшки, що були створені у 50-х роках: тоді відбувалося багато подій, що відобразилось у прикрасах. Скажімо, нестача продуктів призвела до створення іграшкових фруктів та ягод. У 1949-му справляли ювілей Пушкіна, внаслідок чого з’явилися іграшкові герої з його казок... Дуже цікавим експонатом є Дід Мороз із пресованої тирси. Точну дату створення цієї іграшки ми, на жаль, сказати не можемо, але те, що йому не менше 60-ти років, це точно.”

Щоб зима була зі снігом й день розпочинався сміхом... Святковий концерт вихованців “Ялинки” присмачив гостям відчуття скорого приходу Нового року та нагадав усім про те, що ось-ось до дітей завітає Святий Миколай. Миколай — значить подарунки, про це дорослим нагадувати не потрібно. Із собою вони принесли: малечі — святкового торта, ну а дорослим — пральну машину та принтера. Ділячись враженнями від побаченого, зізнавалися: у музеї вдалося створити унікальну атмосферу дитинства, кожен із відвідувачів може у ньому побачити “свою” іграшку.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Новорічні свята — це особливе свято для кожного з нас — і дорослих, і дітей. Ми теж колись були малими і мали свої іграшки, що їх згадали, подивившись на експонати музею. Думаю, що цей музей неодмінно поповнюватиметься і залишатиметься куточком гарного настрою і для вас, і для тих, хто прийде після вас, і для гостей закладу.”

Святкові подарунки дісталися й гостям. Розташувалися вони на головній ялинці садочка. Знімаючи невелички ялинки із сюрпризами, кожен загадав бажання з вірою у те, що воно неодмінно збудеться.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0