Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У 15-й школі відкрили музей Джозефа Конрада

Time Додано: п'ятниця, 26 вер. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

У загальноосвітній спеціалізованій школі № 15 зустрічали гостей з Польщі. Візити поляків до навчального закладу відбуваються майже щороку. Цього разу представники Явора, Седльце та Ченстохови взяли участь у відкритті музею англійського письменника польського походження Джозефа Конрада. 15-та школа вже не перший рік співпрацює із ліцеєм з польського міста Тихи. Ідея створення музею виникла внаслідок цієї співпраці.

У 15-й школі відкрили музей Джозефа Конрада

Юлія Терещук учениця ЗОСШ № 15: “У минулому році ми їздили до міста Тихи, де отримали змогу поспілкуватися польською зі своїми однолітками та дізнатися багато нового про культуру цієї країни. Цей музей ми разом із вчителями та директором створювали для того, щоб закріпити дружні стосунки між нашими містами та між державами.”

Ванда Івасюк директор ЗОСШ № 15: “10 років ми співпрацюємо із м. Тихи та збираємо різні експонати. Цей музей ми оформили разом із викладачами та батьками наших учнів. Я хочу подякувати депутату міської ради Броніславу Гіневському та народному депутату України Володимиру Литвину за виділення коштів на створення музею, а також подякувати усім батькам.”

Деякі експонати музею запозичили у с. Терехове, де, за однією з версій, народився відомий письменник. Частину матеріалу учні збирали самі, частину їм подарували в королівському замку у Варшаві, де колектив школи брав участь у святкуванні 150-річчя Конрада. Гості ознайомилися із численними матеріалами біографії письменника. У них, кажуть також існують куточки, де польські учні можуть дізнатися про життя та творчість, як Джозефа Конрада, так і українських поетів та прозаїків.

Адам Бобрик заступник голови ради міста Седльце: “Наша школа сотрудничает с вашими школами. У нас есть и украинский уголок, где наши ученики имеют возможность познакомиться не только с культурой Бердичева, но и всей Украины... Касаемо Джозефа Конрада, то он — удивительный писатель. Потому что объединяет Польшу и Украину. Он выступает в роли посла Украины и Польши в Европе.”

На завершення візиту викладачі та учні 15-ї школи подарували гостям із Польщі святковий концерт.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0