Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У 14-му колегіумі згадали голодомор 1932-1933 років

Time Додано: п'ятниця, 26 лист. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Вечір-реквієм “Запалюй свічу, Україно” за жертвами голодомору 1932-1933-го років влаштували учні та вчителі 14-го колегіуму художньо-естетичного спрямування. На подібних заходах не прийнято співати пісень чи танцювати, розповідають у закладі, тому там панувала атмосфера смутку й скорботи. Під час геноциду українського народу загинуло більше шести мільйонів людей, в основному селян. Саме у них тогочасна влада відбирала останні шматки хліба, останнє зерно. 7 серпня 1932-го року Постановою ЦВК та РНК СРСР був введений в дію Закон “про 5 колосків”. Згідно нього, людей, які руками збирали залишки пшениці, вважали розкрадачами державного майна. За це їх або засуджували на 10 років концентраційних таборів, або розстрілювали. Мало того, кажуть учні колегіуму, що людей морили голодом, так влада придумала ще один спосіб їх винищення. Зробити щось селяни просто не могли.

У 14-му колегіумі згадали голодомор 1932-1933 років

Ірина Українець, учениця 9 класу ЗОК №14: «Це була ситуація, коли від них нічого не залежало. Їх утискали, забирали в них їжу, а вони “викарабквались”, як могли.»

Євгенія Борщенко, учениця 11 класу ЗОК №14: «Мій дідусь пережив голодомор. Моїй сім’ї, як мені розповідали, вдалося зберегти трохи квасолі. Її у них не забрали. А мій прадід не їв квасолі, але все ж довелося, і отак потроху він пережив це.»

Учні старших класів вже чимало знають про страшні події 32-33-го років. Тому і намагалися донести до молодших школярів, що цю сторінку історії українського народу завжди потрібно пам’ятати.

Євгенія Борщенко, учениця 11 класу ЗОК №14: «Дуже шкода, що в наш час, люди забувають і не згадують про це. Хотілося б, щоб ми всі пам’ятали про те, що тодішня влада хотіла знищити наш український народ. Але він зміг вистояти.»

Аби ще глибше проникнутися тогочасними подіями голодомору, учні запросили на захід людину, яка його пережила. Поліні Семеновій у 33-му було 11 років, тож вона добре пам’ятає, як тоді люди хотіли їсти, шукали хоча б щось, з чого можна зробити пісний коржик, а потім помирали від голоду. Її родину врятувала корова, яку не зарізав дідусь. Сьогодні жінка бажає людям лише одного.

Поліна Семенова, очевидиця подій 1932-1933 років: «Я бажаю, щоб ніхто в світі, ні дорослі, ні діти, ніхто і ніколи не знав, що таке голод. Щоб шанували все живе на світі. Нас рятували дерева, трава, все, що тоді росло. Нехай воно все живе, росте й розцвітає на благо людей. І люди, щоб ніколи не думали, що вони хочуть їсти, щоб берегли землю, берегли хліб, світ, самих себе і всіх людей.»

Розповідь Поліни Семенової чи не найглибше проникла у душі школярів. Діти кажуть: такого не уявити навіть в страшному сні. Після слів жінки, стверджують, вони стануть цінувати хліб ще більше.

Валерія Маліцька, учениця 9 класу ЗОК №14: «Найбільше мене вразили слова жінки, учасниці голодомору, яка розповідала про своє життя. Їй було всього 11 років, пережити це у такому малому віці — це неможливо. на скільки треба бути сміливим, хоробрим. У них зовсім не було інформації, виживали, як могли.»

“Запалюй свічу, Україно” — вінець усіх заходів, присвячених черговій річниці голодомору, що відбувалися у закладі останній тиждень. Це, кажуть вчителі, не заради “галочки” у звіті, а заради дітей, їхнього майбутнього.

Ніна Накорчевська, заступника директора з виховної роботи ЗОК №14: «Ще з понеділка було проведено виховні години на тему “Прости нас, пам’яте, прости”. Кожен клас долучився до виготовлення газет, композицій. У кожному класі було проведено читацьку конференцію. Цим заходом ми хотіли донести до дітей, щоб вони цінували хліб, цінували життя і ніколи не просили останньої крихітки, щоб у них на столі завжди був хліб.»

Учні та вчителі колегіуму звертаються до усіх бердичівлян разом з ними залучитися до акції “Запали свічу”, що відбудеться 26-го листопада. Це буде символом того, що українці пам’ятають 6 мільйонів загиблих під час голодомору.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0