Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

У 12-й школі Свято Перемоги зустріли мітингом та автопробігом

Time Додано: п'ятниця, 07 трав. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

У ці дні Бердичевом нерідко чути мелодії часів 40-х років – у повітрі відчувається атмосфера великого свята. 12-та школа зустріла 9 Травня безсмертною «Смуглянкою» та урочистим мітингом, по завершенні якого мав відбутися автопробіг місцями бойової слави. Заклад відомий у місті своїм бережливим ставленням до історії, особливо червоногірські гвардійці шанують ветеранів Великої Вітчизняної.

У 12-й школі Свято Перемоги зустріли мітингом та автопробігом

Героїко-патріотичне виховання тут чи не найпершому місці: з тими, хто пройшов стежинами війни, колектив школи є давніми друзями..

Володимир Ярчук, вчитель з предмету «Захист Вітчизни»: «Проводимо ми різні заходи: і стрілецькі змагання, і зустрічі з ветеранами, і спартакіади серед допризовної молоді. Доброю традицією у нашому закладі є проведення автопробігу. У цьому нам сприяє міська служба радіотаксі «Лотос». Велику роль у вихованні молоді відіграє міськрайонна організація ТСОУ і міська рада ветеранів.»

На мітингу в якості почесних гостей – голова міської ветеранської організації Сергій Железняк, учасниця партизанського руху Олена Дудчик, керівник міськрайонної організації Товариства сприяння обороні України Олександр Федорчук. Усі троє називають 9 Травня особливим днем в історії нашої країни та багатьох держав світу. Згадують страшні факти війни та звертаються до учнів, аби ті не втратили нитку, що поєднує 41-45 роки з нашим днями. Хвилиною мовчання, яка значить, можливо, більше, ніж години розмов, вшановують тих, хто не дожив до травня 2010-го. У ці дні серця ветеранів наповнені водночас світлою радістю й невимовним сумом.

Сергій Железняк, голова Бердичівської міської ради ветеранів ВВв та праці: «Радісно від того, що сьогодні у світі відновлено мир, світить сонце, співають пташки… Дуже важко тому, що дуже багато наших побратимів полягло на полях війни, багато померло від ран вже у мирні часи.»

Перед тим, як стартує автопробіг, майданчиком лунає нетлінний «Синий платочек». 65-років тому так само вулицями й площами країн Європи його виконували прадіди та прапрадіди нинішніх учнів. Та ось відмашка – і автівки рушають. Давні друзі – ветерани та учні – відвідають місця, де велася боротьба за кожен клаптик землі, аби нарешті країною запанував мир та спокій.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0