Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Тисячі католиків світу відзначили свято Ікони Матері Божої Бердичівської

Time Додано: понеділок, 19 лип. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

18-го липня католики Бердичева та усього світу відзначили 254-ту річницю коронації Ікони Матері Божої Бердичівської. Як і у попередні роки, на свято приїхали найшанованіші гості: ординарій Києво-Житомирської дієцезії Ян Пурвінський, єпископи та їхні помічники з Німеччини, Словаччини, Нідерландів та з різних куточків України. У переддень урочистої служби до Бердичева, аби вклонитися іконі, звідусіль прийшли віруючі паломники. Монастирю святиня була передана у 16 ст., а в роки другої світової війни загублена. Та й сам монастир переобладнаний в музей атеїзму. З настанням незалежності храм знову став місцем служіння Богові, а ікону відтворила польська художниця.

Тисячі католиків світу відзначили свято Ікони Матері Божої Бердичівської

Нову ікону коронували 19 липня 1998 року. З того часу до неї приходить тисячі людей, які прагнуть зцілення душі та тіла. Нікого з присутніх не лякало пекуче сонце та можливість отримати тепловий удар. Діва Марія, вірили вони, допоможе їм вистояти двогодинну службу.

Віталій Скоморовський, єпископ, помічник ординарія Києво-Житомирської дієцезії: «Ця урочистість нагадує нам, що Пресвята Діва Марія оберігає нас і захищає, оточує своє материнською опікою. Як Матір Спасителя Вона є також Матір’ю всіх, хто йде дорогою спасіння, всіх віруючих, всіх членів церкви.»

Під час служби святі отці разом із прихожанами прославляли Матір Божу, її віру та силу. Вона, говорили у промовах, єдина жінка, яка найчастіше згадується у Євангелії і яка заслуговує на вічне восхваляння.

Віталій Скоморовський, єпископ, помічник ординарія Києво-Житомирської дієцезії: «Ця віра, яка ніколи не шукала й не очікувала видимих підтверджень, була задоволена робити все, що Він скаже, вистояла навіть на Голгофі. Втілене слово вказує на Марію, як на взірця і матір для своїх учнів.»

Разом із церковним хором співали та веселилися усі віряни. Особливо радісними були паломники, вони вимахували яскравими прапорами, хустинами та плакатами на знак вітання Ікони з її коронацією. Ще більше віряни раділи хмарі, яка сховала їх від пекучих променів сонця та окропила легеньким святим дощем.

Бердичівлянам завжди приємно бачити у своєму місті таких гостей, які несуть любов, доброту й тепло, зазначив у вітальній промові міський голова Василь Мазур.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Цю величну подію у місті відзначають тисячі людей: і бердичівляни, і наші гості. Люди, які приходять сюди з чистими помислами, щоб вклонитися іконі. А Бердичів завжди відчуває цей сплеск позитивної енергії і зустрічає всіх щирими, відкритими обіймами. Тут немає мовних кордонів, бо ми спілкуємося мовою любові, злагоди і добра.»

На пам’ять про Бердичів Василь Мазур подарував ординарію Яну Пурвінському картину із зображенням кляштору.

По завершенні усіх вітальних промов люди, які часто сповідалися та не мали на душі важкого гріха, причастилися у святих отців. Після декількох останніх читань святкова служба закінчилася внесенням ікони до монастиря. Наступного року її знову винесуть на п’єдестал, аби відзначити ювілейну 255-ту річницю коронації.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0