Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Цього року самогубств у місті та районі не менше, ніж тогоріч

Time Додано: четвер, 31 лип. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Життя прожити – не поле перейти. Час від часу у засобах масової інформації зустрічаються повідомлення про випадки суїциду. Про масштаби рівня самогубств можна судити за такими цифрами. Бердичівським міжрайонним відділенням судово- медичної експертизи у минулому році по двох районах: Бердичівському та Ружинському і, відповідно, районних

Цього року самогубств у місті та районі не менше, ніж тогоріч

центрах - зафіксовано 52 випадки суїцидів, а це — понад 11,5 % серед трупів, що дослідили. Переважно - це через повішання. Інші випадки - падіння з висоти, смерть внаслідок дії полум’я, на залізничній лінії та через застосування вогнепальної зброї. У 2008 році суїцидальна тенденція залишається на тому ж рівні. Сумна статистика станом на 25 липня свідчить: серед всіх розітнутих трупів — майже 12% тих, які позбавили себе життя - це 29 осіб. Поміж ними більше чоловіків. Основна маса випадків припадає на осінь та весну.

Які ж реальні причини, що штовхають людину у порожнечу забуття?

Тетяна Носова, методист-психолог ІМЦ Бердичівського управління освіти і науки: "Причини ці можна шукати у різних сферах: біологічній, генетичній, психологічній, соціальній. Є ще так званий космічний фактор. Але потрібно знати, що всі факти самогубств об’єднують ряд факторів загальних і характерних. Обов’язковим підгрунтям для самогубства є конфлікт. Фоном обов’язковим, на якому здійснюється акт самогубства, є глибокий депресивний стан. Чинниками можуть бути будь-які випадки. Але людина знаходиться у кризовій ситуації, у глибокому депресивному стані".

Статистика випадків самогубств не є точною. Існують ще незавершені суїциди, про які люди зазвичай замовчують. Іноді вони звертаються на телефон довіри 007.

Тетяна Дячук, психолог Бердичівського міського ЦСССДМ : "У сучасній науці про суїциди говорять, як про руйнівну поведінку людини. До руйнівної поведінки людини ми відносимо такі фактори, як алкоголь, наркозалежність, токсикоманію. Відповідно на телефон довіри звертаються люди, які мають такі проблеми. Також звертаються підлітки. Оскільки у їхньому віці досить характерним явищем є хиткість поведінки. Злість та агресія можуть проявлятися, як форми аутоагресії. Найчастіше звертаються батьки залежних людей. Найчастіше це - демонстраційний суїцид".

Тетяна Носова, методист-психолог ІМЦ Бердичівського управління освіти і науки: "Коли людина знаходиться у глибокому депресивному стані, у неї виникає потреба говорити. Це психологічна особливість таких людей. У них так звана тунельна свідомість. І, знаходячись у відчаї, не знаходячи виходу з цієї ситуації, вони альтернативно вбачають лише один єдиний вихід - це вихід із життя. Насправді більшість людей, які роблять суїцидальні спроби, хочуть позбавитися не самого життя, а позбавитися того емоційно нестерпного болю, який вони відчувають. Позбавитися проблеми".

Проблема самодеструктивної поведінки, тобто спрямованої на фізичне знищення свого організму, - достатньо серйозна і вимагає її дослідження фахівцями, переконані психологи.

Тетяна Носова, методист-психолог ІМЦ Бердичівського управління освіти і науки: "Зазвичай, за статистикою, 70-80% людей попереджають свідомо чи несвідомо, вербальними чи невербальними знаками про

свої наміри. Проблема в тому, що люди їх не вміють або не хочуть бачити. Не завжди проявляють увагу до таких людей. Але є знаки, за якими можна це визначити. Самогубство не відбувається спонтанно. Зазвичай, це продуманий акт, запланований, народжений і виношений у мозку людини. Взагалі самогубство - це крик душі людини. Бажання звернути увагу на себе і свої проблеми".

Статистика свідчить: віковий пік суїцидальних актів наближується до 45-49 років. Мова йде про так звані критичні періоди життя. За дослідженнями міського судмедексперта Володимира Каплінського, на Житомирщині показники самогубств за останні роки відповідають європейським: 24-30 чоловік на 100 тисяч населення.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0