Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються…

Time Додано: п'ятниця, 19 січ. 2018, 18:43 ( 4 міс. назад )

От і дочекалися, як співається у колядці, «третього празника – святого Водохреща. День хрещення Ісуса Христа збігається із Богоявленням, а у народі Водохреща називають Йорданем. Кажуть, освячена цього дня вода зберігає цілющі властивості протягом року, а то й більше. У своїх роки у ріку занурюватись Зоя Аврамівна не ризикує, тому йде за освяченою водичкою до церкви.

Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються…

Водохреща - це день особливого освячення води. «Чому ж церква освячує воду?» - запитуємо у настоятеля Хресто-Воздвиженського Храму отця Костянтина.

Кажуть, освячена цього дня вода зберігає цілющі властивості протягом року, а то й більше, навіть якщо знаходиться у закритих ємкостях – смак матиме свіжої джерельної водички. Що це дійсно так, підтвержує і священик, проте є одне але…

Коли освячують воду у храмі, то кажуть, що це Йорданська вода. Бо Йордан – духовна річка для християн. У всякому таїнстві, від народження, хрещення і до проводыв в останню путь, використовують священики освячену воду.

Чимало людей сьогодні йдуть до річок, ставків, аби тричі зануритись у воду. Варто, каже отець Костянтин, підготуватись до цього духовно, ні в якому разі не переплутати моржування із благоговійним зануренням у Хрещенську воду.

Існує іще одна традиція – окроплювати домівки і господарство свяченою водою. Обходять усе обійстя, повернувшись із церкви, навіть самі господарі. Ось тільки освятять водичку – пан Павло, каже, кропитиме нею свою оселю!

Бажаючих висвятити хату у ці дні багато, каже священик.

Навіть у такий святий день, застерігають отці, шахраї не гребують під виглядом священиків йти у людські домівки. Тому просять бути особливо обачними.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0