Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються…

Time Додано: п'ятниця, 19 січ. 2018, 18:43 ( 7 міс. назад )

От і дочекалися, як співається у колядці, «третього празника – святого Водохреща. День хрещення Ісуса Христа збігається із Богоявленням, а у народі Водохреща називають Йорданем. Кажуть, освячена цього дня вода зберігає цілющі властивості протягом року, а то й більше. У своїх роки у ріку занурюватись Зоя Аврамівна не ризикує, тому йде за освяченою водичкою до церкви.

Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються… Цілюща сила Йорданської водиці: її п’ють, нею окроплюють, у ній занурюються…

Водохреща - це день особливого освячення води. «Чому ж церква освячує воду?» - запитуємо у настоятеля Хресто-Воздвиженського Храму отця Костянтина.

Кажуть, освячена цього дня вода зберігає цілющі властивості протягом року, а то й більше, навіть якщо знаходиться у закритих ємкостях – смак матиме свіжої джерельної водички. Що це дійсно так, підтвержує і священик, проте є одне але…

Коли освячують воду у храмі, то кажуть, що це Йорданська вода. Бо Йордан – духовна річка для християн. У всякому таїнстві, від народження, хрещення і до проводыв в останню путь, використовують священики освячену воду.

Чимало людей сьогодні йдуть до річок, ставків, аби тричі зануритись у воду. Варто, каже отець Костянтин, підготуватись до цього духовно, ні в якому разі не переплутати моржування із благоговійним зануренням у Хрещенську воду.

Існує іще одна традиція – окроплювати домівки і господарство свяченою водою. Обходять усе обійстя, повернувшись із церкви, навіть самі господарі. Ось тільки освятять водичку – пан Павло, каже, кропитиме нею свою оселю!

Бажаючих висвятити хату у ці дні багато, каже священик.

Навіть у такий святий день, застерігають отці, шахраї не гребують під виглядом священиків йти у людські домівки. Тому просять бути особливо обачними.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0