Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Торгово-офісному та житловому комплексу у центрі Бердичева сформували «обличчя»

Time Додано: середа, 14 лип. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Будівельні роботи над шестиповерховою спорудою у центрі міста добігають кінця. Планується, що цей торгово-офісний та житловий комплекс стане візитівкою Бердичева. Аби дійсно так було, фахівці на останньому засіданні містобудівної ради вирішували, який зовнішній вигляд повинен мати об’єкт. А заодно згадували історію його появи.

Торгово-офісному та житловому комплексу у центрі Бердичева сформували «обличчя»

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “П’ять-сім років тому в Бердичівському районі з’явились інвестори, котрі хотіли щось збудувати і в самому Бердичеві. Міська влада вирішила запропонувати ділянку у центрі міста для зведення торгово-офісного центру, пов’язаного з Оноре де Бальзака”.

За період у 6-7 років, продовжує Володимир Пономарчук, хто тільки не проектував і не будував цю споруду! Спочатку ескізи розробляли житомирські фахівці, потім до справи долучилися турецькі, а згодом і бердичівські спеціалісти. У певний період будівництво надовго зупинилося, тепер його виконують вже інші, українські підрядники, а коригує проектну документацію та сама житомирська фірма, що й на початку. Її головний архітектор Анатолій Польовий розповідає: усі напрацювання своїх попередників ретельно проаналізували, вивчили недоліки, проконсультувалися з усіма зацікавленими організаціями та людьми. Пропозиції формували так, аби задовольнити вимоги і французьких замовників, і бердичівських посадовців. Вийшло три основні напрями.

Анатолій Польовий, головний архітектор КП «Житомирпроект»: “Це пропозиції зі зміни фасаду з метою їх покращення і створення архітектурної виразності. Це пропозиції зі зміни функціонального зонування внутрішнього простору з метою збільшення громадського навантаження використання будівлі. І третій напрямок — пропозиції з благоустрою території”.

Щодо фасаду, його вирішили зробити асиметричним, з масивним козирком над першим поверхом, значною кількістю вікон-вітражів та головним елементом – баштою. Функцій у будівлі буде багато: два нижні поверхи займуть торгові приміщення, на третьому розташуються конференц-зала, виставковий салон та бібліотека, вище будуть готельні номери, офісні та житлові приміщення, а на даху планують розмістити ресторан. З огляду на вище перераховані функції, члени містобудівної ради запропонували не називати будівлю красномовно - «Центр Бальзака» - адже в жодному документі вона як така не згадується, тим паче, що за проектом музейна кімната письменника займатиме не більше 40 кв.м.

Олександр Семенюк, начальник управління містобудування та архітектури: “Будівництво торгово-офісного та житлового комплексу. Все, ніяких “галерей”, “Бальзаків” та “центрів” нема. І, певно, не варто, додавати таку назву до об’єкта, який є багатофункціональним. Там лише 36 кв.м. на першому поверсі, хол, і виставковий зал”.

Інші зауваження стосувалися зміни цільового використання деяких приміщень, підсвітлення фасаду, влаштування у ньому системи вентиляції та кронування навколишніх дерев, аби ті не ховали нижньої частини комплексу. Жваве обговорення остаточного проекту документації і подекуди протилежні пропозиції містобудівників анітрохи не здивували житомирського архітектора.

Анатолій Польовий, головний архітектор КП «Житомирпроект»: “Якщо збираються три проектанти, особливо три архітектори, то завжди 5 думок. Наша задача — максимально прислухатись і відпрацювати свою пропозицію”.

Яке обличчя необхідне споруді на думку посадовців?

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Будівля повинна бути прикрасою міста, нести певне функціональне навантаження. Там повинен бути виставковий зал, бібліотека, музей Бальзака, буде його бюст. Тобто, щоб будівля стала культурним осередком, який буде з користю використовуватись громадянами і гостями міста”.

Серед іншого стало відомо, що двох представниць містобудівної ради Олену Вітюк і Тетяну Новікову за їхню професійну працю нещодавно прийняли до Національної спілки архітекторів України. А це, переконані у раді, свідчить про те, що у Бердичеві уміють будувати красиве і корисне.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0