Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Торгово-офісному та житловому комплексу у центрі Бердичева сформували «обличчя»

Time Додано: середа, 14 лип. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Будівельні роботи над шестиповерховою спорудою у центрі міста добігають кінця. Планується, що цей торгово-офісний та житловий комплекс стане візитівкою Бердичева. Аби дійсно так було, фахівці на останньому засіданні містобудівної ради вирішували, який зовнішній вигляд повинен мати об’єкт. А заодно згадували історію його появи.

Торгово-офісному та житловому комплексу у центрі Бердичева сформували «обличчя»

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “П’ять-сім років тому в Бердичівському районі з’явились інвестори, котрі хотіли щось збудувати і в самому Бердичеві. Міська влада вирішила запропонувати ділянку у центрі міста для зведення торгово-офісного центру, пов’язаного з Оноре де Бальзака”.

За період у 6-7 років, продовжує Володимир Пономарчук, хто тільки не проектував і не будував цю споруду! Спочатку ескізи розробляли житомирські фахівці, потім до справи долучилися турецькі, а згодом і бердичівські спеціалісти. У певний період будівництво надовго зупинилося, тепер його виконують вже інші, українські підрядники, а коригує проектну документацію та сама житомирська фірма, що й на початку. Її головний архітектор Анатолій Польовий розповідає: усі напрацювання своїх попередників ретельно проаналізували, вивчили недоліки, проконсультувалися з усіма зацікавленими організаціями та людьми. Пропозиції формували так, аби задовольнити вимоги і французьких замовників, і бердичівських посадовців. Вийшло три основні напрями.

Анатолій Польовий, головний архітектор КП «Житомирпроект»: “Це пропозиції зі зміни фасаду з метою їх покращення і створення архітектурної виразності. Це пропозиції зі зміни функціонального зонування внутрішнього простору з метою збільшення громадського навантаження використання будівлі. І третій напрямок — пропозиції з благоустрою території”.

Щодо фасаду, його вирішили зробити асиметричним, з масивним козирком над першим поверхом, значною кількістю вікон-вітражів та головним елементом – баштою. Функцій у будівлі буде багато: два нижні поверхи займуть торгові приміщення, на третьому розташуються конференц-зала, виставковий салон та бібліотека, вище будуть готельні номери, офісні та житлові приміщення, а на даху планують розмістити ресторан. З огляду на вище перераховані функції, члени містобудівної ради запропонували не називати будівлю красномовно - «Центр Бальзака» - адже в жодному документі вона як така не згадується, тим паче, що за проектом музейна кімната письменника займатиме не більше 40 кв.м.

Олександр Семенюк, начальник управління містобудування та архітектури: “Будівництво торгово-офісного та житлового комплексу. Все, ніяких “галерей”, “Бальзаків” та “центрів” нема. І, певно, не варто, додавати таку назву до об’єкта, який є багатофункціональним. Там лише 36 кв.м. на першому поверсі, хол, і виставковий зал”.

Інші зауваження стосувалися зміни цільового використання деяких приміщень, підсвітлення фасаду, влаштування у ньому системи вентиляції та кронування навколишніх дерев, аби ті не ховали нижньої частини комплексу. Жваве обговорення остаточного проекту документації і подекуди протилежні пропозиції містобудівників анітрохи не здивували житомирського архітектора.

Анатолій Польовий, головний архітектор КП «Житомирпроект»: “Якщо збираються три проектанти, особливо три архітектори, то завжди 5 думок. Наша задача — максимально прислухатись і відпрацювати свою пропозицію”.

Яке обличчя необхідне споруді на думку посадовців?

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Будівля повинна бути прикрасою міста, нести певне функціональне навантаження. Там повинен бути виставковий зал, бібліотека, музей Бальзака, буде його бюст. Тобто, щоб будівля стала культурним осередком, який буде з користю використовуватись громадянами і гостями міста”.

Серед іншого стало відомо, що двох представниць містобудівної ради Олену Вітюк і Тетяну Новікову за їхню професійну працю нещодавно прийняли до Національної спілки архітекторів України. А це, переконані у раді, свідчить про те, що у Бердичеві уміють будувати красиве і корисне.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0