Тетяна Вдовиченко – суддя Бердичівського міськрайонного суду: «Рішення має грунтуватись на вимогах закону!»

15-го грудня професійне свято відзначають працівники суду. Яким має бути сучасний суддя, якими якостями володіти, з чого та як розпочинають робочий день судді, чи легко судити, чого більше у цій справі: позитиву чи негативу,- про це та інше ми розмовляли напередодні із суддею Бердичівського міськрайонного суду Тетяною Вдовиченко.
На посаді судді Тетяна Вдовиченко вже 12-ий рік, а загалом працює у Бердичівському міськрайонному суді 19-ть. Професійну діяльність розпочала із помічника судді.
Так, у 2009-му Тетяну Вдовиченко призначено на 5 років на посаду судді Бердичівського суду; а із 2017-го на цю посаду призначена безстроково. Робочий день розпочинається у визначений час і є ненормованим. Буває й таке, що доводиться затримуватись до пізнього вечора і навіть ночі.
Ось нещодавно, каже суддя посміхаючись, встановлено рекорд: розгляд справи завершився о пів на п’яту ранку.
Приємно бачити суддю, яка посміхається, у залі ж судових засідань, як правило, вони видаються суворими, беземоційними, безсторонніми… Ніколи, наприклад, не видно, на чиєму боці. А чи так здається? Та й вагань чи невпевненості будь-якої не виявляють. А чи завжди суддя впевнений у рішеннях, які доводиться озвучувати?
Подобається пані Тетяні розглядати цивільні справи, адже у кожній із них, каже, своя неповторна історія. У певних життєвих ситуаціях людям потрібна допомога, а, буває, й маленька порада врятує таки чиюсь сім'ю від розлучення. І таке було!
Професія судді накладає свій відбиток на життя, погоджується наша співрозмовниця. Її не побачити в кафе чи розважальних закладах.
Та чи не найбільше дивує й захоплює, коли суддя, незважаючи ні на що, у своїй професії бачить більше позитиву!
Репортаж Олени Лук'янюк і Дмитра Піньківського