Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Території та спокою» вимагають на Житомирській, 23а: мешканці виступають проти «стихійних торгівців»

Time Додано: неділя, 15 лип. 2018, 13:00 ( 3 міс. назад )

Подібні зіткнення у дворі 9-поверхівки, що на Житомирській, 23а, трапляються з незавидною регулярністю: мешканці будинку виступають проти тутешніх торгівців, через яких, начебто, повністю позбулися подвір’я. Заїзд до під’їздів тут лише один, розповідають – з боку тієї частини ринку, на якій торгують цукром: діставатися звідти додому іноді можна по 30-40 хв. Їдеш, а на твоєму шляху – повно людей та різного товару. Саме торгівці, заявляють мешканці, прикормлюють безпритульних собак – ходити страшно. Вони ж залишають по собі купи сміття – пакети, бува, літають на рівні останніх поверхів. Вже о 5-й ранку у подвір’ї точаться суперечки, хто і на якому місці торгуватиме. Вирішили облагородити територію – все нанівець. У людей он двори всі у квітах, з лавочками, а тут…

«Території та спокою» вимагають на Житомирській, 23а: мешканці виступають проти «стихійних торгівців»

Їхні діти, обурюються мешканці, гуляють, де хочеш містом, але лишень не у своєму подвір’ї – немає ж бо подвір’я. Більш того, розваги малечі наштовхуються на жорсткий спротив торгівців: ті і сварять, і міцними слівцями поливають, кажуть дорослі, іноді і прокльони чути – не без цього.

Діалог з другою стороною розпочинається з того, що познімати пропонують… трохи нижче спини. Втім, за хвилину-другу «стихійні» підприємці зголошуються висловити свою думку. Все лунає з точністю до навпаки: винні у всьому не вони, а здебільшого самі мешканці, заявляють.

Міцний бізнес у цьому провулку не стоїть: нехитрим скарбом, часто вже бувшим у вжитку, приторговують здебільшого люди пенсійного віку, і для багатьох це заняття – не лише привід подихати свіжим повітрям та поспілкуватися. Пенсії, кажуть, не вистачає на елементарне: коли б отримували гідну суму, хіба тут стояли б? Розуміють це і у 9-поверхівці, але ж і їм не життя: до двору, кажуть, ні «швидкій» не пробитися, ні комунальникам, ні доставку отримати. Та й просто посидіти іноді у спокої й затишку хочеться.

Покладатися більше, як на владу міста, немає на кого, підсумовують мешканці, лише вона, переконані, здатна віднайти відповідні важелі впливу на «торговельну» стихію та, зрештою, вирішити конфлікт.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0