Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Тепло і вода у Бердичеві подорожчають

Time Додано: вівторок, 18 лист. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Яким чином виходити із ситуації, коли підприємства-постачальники можуть не дожити до нового року, на засіданні виконавчого комітету вирішували чотири години. Запросили депутатів і представників громадських організацій. За цей час і переконалися, як воно, коли батареї не гріють, у присутніх від холоду цокотіли зуби.

Тепло і вода у Бердичеві подорожчають

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Такої ситуації 12 років, що я працюю, ще не було. Я хотів би від Вас почути, що будемо робити. Підприємства зменшили надходження до бюджету, покривати різницю ми не в змозі”.

Основна складова тарифу — енергоносії. Через високі ціни на них у комунальників самі збитки, говорить Володимир Пономарчук. Природний газ з першого грудня підприємства купуватимуть по 872 гривні за тисячу кубометрів, на початку літа було 710. Вартість електроенергії також росте лише вгору, у грудні, прогнозують, вона коштуватиме комунальникам 75 копійок за кіловат. За металеві труби, шифер, дизпаливо і бензин також платять більше.

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Виконком має переглядати тарифи частіше, щоб не було такої ситуації, як у Києві, де підняли тариф на проїзд у 4 рази. Коригувати тарифи слід відповідно до затрат. Адже вартість газу коригується залежно від курсу долара”.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Місто вживало ряд заходів. Ми розуміли, що рано чи пізно стане питання раціонального використання енергоносіїв і зробили багато, щоб зменшити споживання газу. Стали споживати на 6 млн кубометрів меншу, але платити на 6 млн більше”.

Теплоенерго до кінця року не вистачає майже півтора мільйона гривень, водоконалу - 400 тисяч. 3,5 мільйони у міській кишені треба знайти бюджетникам. Як діяти, хотів почути від присутніх Василь Мазур, але вони говорити не поспішали. Лідерка однієї з громадських організацій міста вирішили відмовитися від субсидії на користь бідних, інші назвали ріст цін на газ та електроенергію знущанням над народом.

Іван Лобай, голова міських організацій Народного руху України та Меморіалу ім. Стуса: “Я думаю, що ціна має відповідати якості. Поліпшується якість, піднімається ціна. А у нас навпаки. ”.

Іншого виходу, як підняти тарифи — немає, вирішили члени виконкому. Комунальники пропонували 6, 52 за квадратний метр опалювальної площі і 5, 60 за кубометр води. Але і нові ціни не повністю покривають витрати підприємств — говорить Володимир Пономарчук. Зійшлися на 5, 98 і 4, 65. Гроші на відшкодування різниці шукатимуть у бюджеті.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Ми змушені були сьогодні підняти тарифи. Якби ситуація по газу і електроенергії змінилася, ми б із задоволенням відмінили це рішення. Я розумію, в якій ситуації опинилися люди, їм буде важко”.

Нові тарифи діятимуть з першого грудня. Вони частково виправлять ситуацію. Тепер у місті з'явилася ще одна проблема — як наповнити бюджет, аби компенсувати витрати комунальних підприємств. Населення ще за старими цінами заборгувало мільйони.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0