Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Тепло і вода у Бердичеві подорожчають

Time Додано: вівторок, 18 лист. 2008, 06:00 ( близько 9 року назад )

Яким чином виходити із ситуації, коли підприємства-постачальники можуть не дожити до нового року, на засіданні виконавчого комітету вирішували чотири години. Запросили депутатів і представників громадських організацій. За цей час і переконалися, як воно, коли батареї не гріють, у присутніх від холоду цокотіли зуби.

Тепло і вода у Бердичеві подорожчають

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Такої ситуації 12 років, що я працюю, ще не було. Я хотів би від Вас почути, що будемо робити. Підприємства зменшили надходження до бюджету, покривати різницю ми не в змозі”.

Основна складова тарифу — енергоносії. Через високі ціни на них у комунальників самі збитки, говорить Володимир Пономарчук. Природний газ з першого грудня підприємства купуватимуть по 872 гривні за тисячу кубометрів, на початку літа було 710. Вартість електроенергії також росте лише вгору, у грудні, прогнозують, вона коштуватиме комунальникам 75 копійок за кіловат. За металеві труби, шифер, дизпаливо і бензин також платять більше.

Володимир Пономарчук, заступник Бердичівського міського голови: “Виконком має переглядати тарифи частіше, щоб не було такої ситуації, як у Києві, де підняли тариф на проїзд у 4 рази. Коригувати тарифи слід відповідно до затрат. Адже вартість газу коригується залежно від курсу долара”.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Місто вживало ряд заходів. Ми розуміли, що рано чи пізно стане питання раціонального використання енергоносіїв і зробили багато, щоб зменшити споживання газу. Стали споживати на 6 млн кубометрів меншу, але платити на 6 млн більше”.

Теплоенерго до кінця року не вистачає майже півтора мільйона гривень, водоконалу - 400 тисяч. 3,5 мільйони у міській кишені треба знайти бюджетникам. Як діяти, хотів почути від присутніх Василь Мазур, але вони говорити не поспішали. Лідерка однієї з громадських організацій міста вирішили відмовитися від субсидії на користь бідних, інші назвали ріст цін на газ та електроенергію знущанням над народом.

Іван Лобай, голова міських організацій Народного руху України та Меморіалу ім. Стуса: “Я думаю, що ціна має відповідати якості. Поліпшується якість, піднімається ціна. А у нас навпаки. ”.

Іншого виходу, як підняти тарифи — немає, вирішили члени виконкому. Комунальники пропонували 6, 52 за квадратний метр опалювальної площі і 5, 60 за кубометр води. Але і нові ціни не повністю покривають витрати підприємств — говорить Володимир Пономарчук. Зійшлися на 5, 98 і 4, 65. Гроші на відшкодування різниці шукатимуть у бюджеті.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Ми змушені були сьогодні підняти тарифи. Якби ситуація по газу і електроенергії змінилася, ми б із задоволенням відмінили це рішення. Я розумію, в якій ситуації опинилися люди, їм буде важко”.

Нові тарифи діятимуть з першого грудня. Вони частково виправлять ситуацію. Тепер у місті з'явилася ще одна проблема — як наповнити бюджет, аби компенсувати витрати комунальних підприємств. Населення ще за старими цінами заборгувало мільйони.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0