Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Тарас Шевченко для бердичівських школярів: від “важкого” до зрозумілого

Time Додано: четвер, 10 бер. 2011, 06:00 ( близько 7 року назад )

Протягом тижня у загальноосвітній школі № 1тривала “Шевченкіада”: учні намагалися ще більше дізнатися про Великого Кобзаря, вчителі — ще глибше ознайомити школярів з його творчістю. Презентації, ток-шоу, відкриті уроки – все це, за задумом педагогів, мало відкрити учням нового Тараса Шевченка. Чи була у цьому необхідність? Виявляється, була. Сучасним школярам цікавий Шевченко, кажуть самі учні, але хочеться ще чогось, окрім вже, на їхню думку, трохи затертого, а тому такого, що не дуже сприймається “...поховайте та вставайте, кайдани порвіте...».

Тарас Шевченко для бердичівських школярів: від “важкого” до зрозумілого

Анастасія Шевчук, учениця ЗОШ № 1: «Незважаючи на те, що я вже 9 років тут навчаюсь і не один рік вивчаю Шевченка, я не сприймала його як поета. Він був «важким» для мене, не розуміла я його. Навіть «Кобзаря» й того у мене не було. Але цьогоріч наша Валентина Володимирівна просто змусила його придбати. Я сперечалася, не розуміючи, навіщо це потрібно. Але коли почала його читати, зрозуміла, що писав Шевченко не лише про рабів і неволю, але й про інші важливі речі, з якими ми стикаємося кожного дня у нашому житті.»

Звичайний син звичайного мужика Тарас Шевченко став володарем думок народних, кріпак перетворився на справжнього вільнодумця, самоук – на того, хто вказав істинно правильний шлях докторам й академікам. Скрізь сльози та поневіряння тисяч нещасних Кобзареві вдалося розпізнати образ щасливої у майбутньому України. Ось таким речам вчить учнів закладу Валентина Козак – людина закохана у творчість Шевченка. Вчителька української мови й літератури називає поета не інакше як Богом України, її Пророком, а її щира любов до нього, здається, призвела до того, що діти захотіли почати розуміти його творчість.

Анастасія Шевчук, учениця ЗОШ № 1: «У нього, виявляються, були такі проблеми, в порівнянні з якими наші – то ніщо. Коли читаєш Шевченка, набираєшся духу, сміливості, знаєш, що можеш перебороти себе, свої проблеми, стати сміливішою і кращою.»

Валентина Козак, вчителька української мови й літератури ЗОШ № 1: «Для мене Кобзар – це Біблія українського народу. Своє ставлення до нього, а перед ним я схиляю і голову, і коліна, я намагаюсь прищепити своїм учням. Якщо вони не любитимуть своїх поетів, то як полюблять свою землю, свою державу? Намагаюся виховувати з них справжніх патріотів.»

Ульяна Поліщук, учениця ЗОШ № 1: «Від усіх учнів я хочу висловити подяку В. В. Козак і Л. М. Ковзуну за те, що вони так поставилися до проведення цього заходу, доклали чималих зусиль задля того, аби свято вдалося.»

Як сприймають учні все те, що Валентина Козак намагається донести до них? По-різному сприймають, як і усюди. Але вона не може не відзначити те, що навіть діти з російськомовних сімей дедалі частіше пробують говорити українською. Велику роль у переході від неприйняття чогось до любові, вважає вчителька, відігравав й відіграватиме педагог.

Валентина Козак, вчителька української мови й літератури ЗОШ № 1: «Якщо вчитель віритиме у те, що робить, якщо він сам любитиме свою роботу, свою мову, свою літературу, то зуміє переконати дітей у будь-чому. Адже вони вбирають у себе все, як «губка». Вони відчувають фальш і нещирість, коли людина лукавить... Ну а коли людина сама вірить у щось, то й діти переймаються цією вірою. Нехай не всі 100 %, нехай 90 виростуть з них патріотами своєї землі. Якщо так, то в держави вже є майбутнє.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0