Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
На ріці Гнилоп’ять тривають роботи по заміні дюкерного переходу
Chatbox Местгый
А что за труба рядом, большего диаметра?
Time 19:23 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Свято-Миколаївський собор відвідала ікона Андрія Первозванного

Time Додано: середа, 09 груд. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

До Свято-Миколаївського собору привезли ікону святого апостола Андрія Первозванного та 42 мощі угодників Божих. Ікона відрізняється від інших способом виготовлення: вона вирізьблена з дерева, а не намальована фарбами, розповідає її автор Сергій Богданов.

Свято-Миколаївський собор відвідала ікона Андрія Первозванного

Сергій Богданов, різьбяр ікон: «Когда на белое полотно накладываешь краски, то создается впечатление, что ты творишь что-то. А когда режешь дерево, то ты ничего не создаешь, ты просто убираешь лишнее. Ты должен чувствовать, что там есть икона, создана Господом. Просто ее нужно увидеть.»

Виготовленням ікон Сергій займається уже 10 років. Вважає це Божим даром, від якого не можна відмовлятися, оскільки так ти відмовляєшся від Бога. Після створення першої ікони Сергій дав обітницю, що вирізьбить ще 12 та подарує їх різним храмам. Ікона святого Андрія Первозванного 21 у його колекції.

Сергій Богданов, різьбяр ікон: «Эта икона создавалась в Николаевской епархии на протяжении 10 месяцев. Икона резная. Это старый грузинский стиль. До принятия закона об иконописьи, в котором говориться, что иконы должны быть живописными, в Грузии преобладал стиль чеканки: резьбы по камню и дереву. Это является историческим наследием грузинской церкви. Чтобы не утерять его, патриарх благословил всех, кто желает работать в этом направлении. Почти 180 лет никто не создавал резную икону.»

Ікона подорожує Україною вже майже три роки. Вона мала пройти берегом Дніпра та відвідати 10 українських єпархій, дійти до Криму, а після цього потрапити до Грузії. Коли Сергій Богданов та його супутники перебували разом із святинею на півдні, до неї вклонилося багато прихожан із різних куточків України, вони і запросили Сергія відвідати їхні єпархії. Разом з чоловіком Україною подорожують його дружина та товариш. Загалом вони бажають пройти хоча б частину того шляху, що його пройшов апостол Андрій: це Молдова, Сербія, Хорватія, Росія, Білорусь, Греція та Грузія. У Свято-Миколаївському соборі ікона пробуде три дні. Після цього вона відвідає села та селища Бердичівського району. Служителі собору запрошують усіх прийти та вклонитися святому образу Андрія Первозванного.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Молитовний настрій перебуває сьогодні з нами тому, що ми вклоняємо коліна перед ти апостолом, який прийшов на Київські пагорби і встановив хрест на цій святій землі, пророкувавши, що тут просіяє благодать велика Божа. Дійсно, ми сьогодні отримали цю благодать, і під нею разом перебуваємо та рятуємося.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0