Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Свято-Миколаївському собору виповнюється сто років

Time Додано: четвер, 18 груд. 2008, 06:00 ( близько 9 року назад )

В останні дні листопада 1908 року Бердичів став свідком великого торжества. Преосвященний Павло, єпископ Чигиринський, приїхав на освячення Миколаївської церкви. Її заклали на місці старої, дерев'яної, яку звела власниця Бердичева, княгиня Варвара. Дослідження до сторіччя одного із найкрасивіших храмів Житомирщини провів протоірей Михаїл, настоятель Свято-Троїцької церкви. У Київських і Житомирських архівах він знайшов старі документи, які проливають світло на давню історію святині.

Свято-Миколаївському собору виповнюється сто років

протоієрей Михаїл, настоятель Свято-Троїцької церкви: «На честь свого чоловіка Варвара заснувала церкву. Вона передала сюди сімейні святині: ікону Божої Матері Ченстохонської та ікону святого Миколая Чудотворця, яка вважається чудотворною. Це було у 1748 році, у 51 церкву збудували».

На початку 20 століття парафіяни підняли питання про необхідність заснування нової кам'яної церкви. Будівельний комітет, у склад якого увійшли завідувач військовою мукомельнею ротмістр Іван Биков, священник Успенської церкви Пантелеймон Мелешко, староста Миколаївської - Василь Іванов та почесні члени: Крондштатський протоієрей Іоан Сергієв, який сьогодні прославлений церквою у лику святих та правителі Бердичева. Комітет вирішив будувати храм кам'яний, місткістю до 800 чоловік, у Візантійському стилі з двома куполами: один центральний, а інший для дзвіниці. Кошторисом від 40 до 45 тисяч рублів. Парафіяни зібрали лише 14 тисяч. Для збору пожертвувань вирішили надрукувати листівки.

протоієрей Михаїл, настоятель Свято-Троїцької церкви: «Будівельний комітет посилав членів у Москву, Тулу. Відгукувалися фабриканти і давали кошти на будівництво».

У день освячення, не тільки велика церква, а й цвинтар, прилеглий до неї не могли умістити всіх мешканців міста та навколишніх сіл. Після божественної літургії Преосвященний Павло, єпископ Чигиринький звернувся до вірян з годинною промовою, в якій вказав на значення храму для християнства і запросив відвідувати його, в надії знайти тут втіху серед життєвої метушні і тривоги. Духовне життя у місті змінив Жовтневий переворот.

протоієрей Михаїл, настоятель Свято-Троїцької церкви: «Після подій 17 року він деякий час був відкритий. Але ті часи були тяжкі і для людей, і для церкви. Були розділи, гоніння. У 1938 році собор закрили».

Спочатку церкву намагалися використовувати як пролетарський агітаційний кінотеатр для боротьби з релігією, але батьки не пускали туди дітей. Потім її відділи під зерносховище. Відкрилася Миколаївська церква вже під час німецької окупації, з лютого 1942 року у ній почалися здійснюватися богослужіння. Через декілька років вона була офіційно зареєстрована як парафія і новий настоятель протоієрей Феодор Завальніцький почав її відновлювати.

Сьогодні Свято-Миколаївський собор — це осередок духовності і окраса Бердичева. Він століття зцілював людські душі. У день ювілею до міста приїде архієпископ Гурій і очолить божественну літургію. Розділити радість святкування священнослужителі запрошують усіх мешканців Бердичева.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0