Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Сантехнік – це не засмальцьована роба, тросик і вантуз, це – творець затишку і комфорту людини, заявляють у ПТУ № 4
Chatbox :)
Комбат молодец, сразу представи ...
Time 02:46 - 23-04-2017
Сантехнік – це не засмальцьована роба, тросик і вантуз, це – творець затишку і комфорту людини, заявляють у ПТУ № 4
Chatbox Комбат
ОООО,Чепушило ссыкливое....расп ...
Time 22:08 - 22-04-2017
«Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява
Chatbox Гость
[url=https://www.youtube.com/wa ...
Time 15:53 - 21-04-2017
«Хочу, аби українські жінки були щасливими»: Бердичів сколихнула «шалений екстраверт» Жанна Куява
Chatbox Гость
Хорошая статья
Time 15:53 - 21-04-2017
Екс-директор Бердичівського медичного коледжу не бажає прощатися з посадою. Справою «Клименюк vs громадськість» зайнялася поліція
Chatbox Бердичівляночка
https://youtu.be/ Xh W-YfjQis4 , ...
Time 15:14 - 20-04-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Свято державної мови на Бердичівщині

Time Додано: неділя, 11 лист. 2007, 06:00 ( більше 9 року назад )

У Гришковецькій гімназії 9 листопада зібралося близько 300 учнів шкіл Бердичівщини, учасників районного етапу VIII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Одна з наймасовіших патріотичних акцій у нашій країні стартує за традицією саме в День української писемності і мови. У шкільній актовій залі лунають вірші Олени Теліги, Олега Ольжича та Ліни Костенко. Свої поезії рідній Україні присвячують і гришківецькі гімназисти.

Свято державної мови на Бердичівщині

Марина Савчук, учениця 11 класу Гришківецької гімназії: “Кожний мій вірш — це частинка моєї душі та мого серця. Усі мої почуття в них. Здебільшого це патріотичні вірші, про Україну. Нашій самостійній державі потрібні високоосвічені, талановиті люди, щоб вона могла досягати високих злетів. Саме у віршах можна передати радість за свою країну, змалювати її красу, велич та могутність”.

На свято “Плекаймо рідну мову” до школярів району приїхали гості: викладач наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Олексій Башманівський, літератор Володимир Доманський та начальник відділу освіти Бердичівської райдержадміністрації Петро Костюк. Учасники святкової програми: і педагоги,

і вчителі - знаходили найкращі слова, щоб висловити любов та повагу до мови свого народу, її звичаїв та культури.

Яна Грузна, учениця 9 класу Гришківецької гімназії: “Кожна людина повинна знати свою мову: не тільки грамотно розмовляти, а й знати культуру, звичаї та традиції свого народу. Адже українська мова — це мова матері, а мати і Батьківщина — це неподільне, це наше рідне. Ми — українці, і це — наш обов’язок”.

Наталія Данькевич, учениця 10 класу Гришківецької гімназії: “Ми живемо у державі, де національною мовою є українська. Як патріоти, ми повинні знати її досконало. Скільки відомих людей боролися за те, щоб вона залишилася! Наприклад, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. Вони жили заради цього. Ми можемо черпати знання мови із віршів та пісень. І не нехтувати цим”.

Оксана Кулик, учениця 9 класу Гришківецької гімназії: “Коли я виконую українські пісні, я невимовно радію, адже у пісні можна передати і радість, і сум — усі почуття. Цим самим можна збагатити свій внутрішній світ”.

У цьому своєрідному мовному марафоні щорічно беруть участь понад 5 мільйонів школярів і студентів України. Державне свято також відзначили в усіх загальноосвітніх закладах Бердичева. Майже 80 учнів 10-ї школи стали учасниками першого етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови. Зазвичай, вони мають хороші успіхи.

Валентина Балашкевич, вчитель-методист української мови ЕЗОШ №10: “Ми маємо свої здобутки. Наш учень, учасник VII Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, став призером 4-го, Всеукраїнського етапу в Києві. Зараз Ігор Астапенко навчається у Київському гуманітарному ліцеї і вивчає там українську мову. І досить успішно”.

У сільських та міських школах в День української писемності та мови учні писали “Диктант національної єдності”. Понад 1300 школярів Бердичева взяли участь у початковому турі конкурсу імені Петра Яцика. Вчителі кажуть: хотілось би, щоб вивчення мови для кожного мешканця міста було святом.

Валентина Балашкевич, вчитель-методист української мови ЕЗОШ №10: “Мова — це скарбниця духовного надбання нашого народу. Вона поповнювалася із покоління в покоління. Зараз важливим є те, щоб наші діти були продовжувачами тих гарних традицій, які існували споконвіку. Щоб вони збагачували, плекали нашу мову. Як говорить поет: “Як парость виноградної лози, плекайте нашу мову...”

Я своїм дітям бажаю в цей день наснаги та творчості, успіхів у конкурсі. Бажаю, щоб наша українська мова звучала не лише у школах, а й у сім’ях та на вулицях”.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: