Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Свято державної мови на Бердичівщині

Time Додано: неділя, 11 лист. 2007, 06:00 ( більше 10 року назад )

У Гришковецькій гімназії 9 листопада зібралося близько 300 учнів шкіл Бердичівщини, учасників районного етапу VIII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Одна з наймасовіших патріотичних акцій у нашій країні стартує за традицією саме в День української писемності і мови. У шкільній актовій залі лунають вірші Олени Теліги, Олега Ольжича та Ліни Костенко. Свої поезії рідній Україні присвячують і гришківецькі гімназисти.

Свято державної мови на Бердичівщині

Марина Савчук, учениця 11 класу Гришківецької гімназії: “Кожний мій вірш — це частинка моєї душі та мого серця. Усі мої почуття в них. Здебільшого це патріотичні вірші, про Україну. Нашій самостійній державі потрібні високоосвічені, талановиті люди, щоб вона могла досягати високих злетів. Саме у віршах можна передати радість за свою країну, змалювати її красу, велич та могутність”.

На свято “Плекаймо рідну мову” до школярів району приїхали гості: викладач наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Олексій Башманівський, літератор Володимир Доманський та начальник відділу освіти Бердичівської райдержадміністрації Петро Костюк. Учасники святкової програми: і педагоги,

і вчителі - знаходили найкращі слова, щоб висловити любов та повагу до мови свого народу, її звичаїв та культури.

Яна Грузна, учениця 9 класу Гришківецької гімназії: “Кожна людина повинна знати свою мову: не тільки грамотно розмовляти, а й знати культуру, звичаї та традиції свого народу. Адже українська мова — це мова матері, а мати і Батьківщина — це неподільне, це наше рідне. Ми — українці, і це — наш обов’язок”.

Наталія Данькевич, учениця 10 класу Гришківецької гімназії: “Ми живемо у державі, де національною мовою є українська. Як патріоти, ми повинні знати її досконало. Скільки відомих людей боролися за те, щоб вона залишилася! Наприклад, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. Вони жили заради цього. Ми можемо черпати знання мови із віршів та пісень. І не нехтувати цим”.

Оксана Кулик, учениця 9 класу Гришківецької гімназії: “Коли я виконую українські пісні, я невимовно радію, адже у пісні можна передати і радість, і сум — усі почуття. Цим самим можна збагатити свій внутрішній світ”.

У цьому своєрідному мовному марафоні щорічно беруть участь понад 5 мільйонів школярів і студентів України. Державне свято також відзначили в усіх загальноосвітніх закладах Бердичева. Майже 80 учнів 10-ї школи стали учасниками першого етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови. Зазвичай, вони мають хороші успіхи.

Валентина Балашкевич, вчитель-методист української мови ЕЗОШ №10: “Ми маємо свої здобутки. Наш учень, учасник VII Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, став призером 4-го, Всеукраїнського етапу в Києві. Зараз Ігор Астапенко навчається у Київському гуманітарному ліцеї і вивчає там українську мову. І досить успішно”.

У сільських та міських школах в День української писемності та мови учні писали “Диктант національної єдності”. Понад 1300 школярів Бердичева взяли участь у початковому турі конкурсу імені Петра Яцика. Вчителі кажуть: хотілось би, щоб вивчення мови для кожного мешканця міста було святом.

Валентина Балашкевич, вчитель-методист української мови ЕЗОШ №10: “Мова — це скарбниця духовного надбання нашого народу. Вона поповнювалася із покоління в покоління. Зараз важливим є те, щоб наші діти були продовжувачами тих гарних традицій, які існували споконвіку. Щоб вони збагачували, плекали нашу мову. Як говорить поет: “Як парость виноградної лози, плекайте нашу мову...”

Я своїм дітям бажаю в цей день наснаги та творчості, успіхів у конкурсі. Бажаю, щоб наша українська мова звучала не лише у школах, а й у сім’ях та на вулицях”.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0