Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Стрітення Господнє: свято радості єднання з Богом

Time Додано: вівторок, 15 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Щороку 15-го лютого православні та греко-католики відзначають одне з найбільших свят — Стрітення Господнє. За народним повір’ям, цього дня зима зустрічається з весною і вони міряються силами. Якщо на Стрітення є мороз, слід чекати ранньої весни, а тиха ясна погода цього дня віщує гарний врожай і роїння бджіл.

Стрітення Господнє: свято радості єднання з Богом

Духівництво 15-го лютого згадує подію, котра власне і започаткувала це свято. Згідно Божого закону, усіх немовлят-первістків на 40-й день після їхнього народження треба було принести в храм і посвятити Господу. Цього припису дотрималась і Діва Марія. Богородиця принесла Ісуса в єрусалимський храм, де відбулась зустріч богонемовляти із старцем Симеоном. Той чекав на цю подію 300 років.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Некогда, будучи юношей, Симеон переводил книги Священного Писания и усомнился в словах пророка Исаи, который говорил: «Дева примет во чреве и родит сына». Он усомнился: как Дева может родить сына? И хотел это место на пергаменте соскребнуть ножом и вместо «девы» написать «жена». Тогда ангел Господний остановил его руку и сказал: «Будешь жить, не знать смерти, до тех пор, пока сам не увидиш исполнения этих слов».

Прийнявши Ісуса на свої руки, Симеон промовив слова, котрі стали щоденною молитвою, що її проголошують на вечірніх службах.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Звертаючись до Матері Божої, Симеон сказав, що немовля лежить на повстанні і падінні багатьох, а їй самій зброя пройде крізь душу».

Подальші події є загальновідомими: Марія разом з Христом страждала на Голгофі. Так, що деякі святі отці вважають, що своїм материнським серцем вона теж розіп’ялась на хресті. А Ісус для багатьох людей став каменем спотикання. І ніхто не може його оминути, тому що спіткнувшися, людина творить або вічне життя, або падає і, впавши, розбивається.

В цьому і полягає сенс Стрітення. Потреба зустрічі з Богом є найвищою духовною потребою людини, вдовольнити яку можуть лише ті, хто чистий серцем, кажуть священики. Особливим місцем для зустрічі з Господом є храм, тут, як ніде, можна відчути радість єднання з Всевишнім.

На Стрітення в церквах освячують свічки, вони вважаються цілющими, є сімейними оберегами, захищають людей від грому і блискавки, оберігають від лиха і хвороб. Також святять і воду, яку потім цілий рік тримають в хаті.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Хочу всех вас поздравить с этим Днем и пожелать всем серцем, чтобы вы всегда встречались с Господом, имели блаженную участь в Боге и чтобы Господь шел к вам навстречу, простирая к вам свои объятия. И чтоб эта радость встречи всегда была в вашем доме, серце и душе. С празником, дорогий братья и сестры!»

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0