Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Старші медичні сестри дитячих садочків міста - про проблеми харчування у дошкільних закладах

Time Додано: вівторок, 29 квіт. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Борщ червоний із пампушками, картопляне пюре з курячою котлеткою, салат із капусти та фруктовий сік - це звичайний обід у звичайному дитячому садочку. Вихователі ясельної групи годують малят, запрошуючи римованими рядками скуштувати смачні страви. У садочку № 5 "Вербиченька" багато гостей: старші медичні сестри зібралися на методичне об’єднання. Обговорювали важливу тему: "Сучасні вимоги до організації раціонального харчування у дошкільному навчальному закладі". Слухачів семінару цікавило все: проблеми харчування дітей раннього віку, технології приготування різних страв, дієтичні раціони та виховання у дошкільнят культурно-гігієнічних навичок прийому їжі. Від теорії - до практики. Учасники заняття також познайомилися із роботою харчоблоку у садочку. Побачили, як дотримуються його працівники правил особистої гігієни та вимог меню.

Старші медичні сестри дитячих садочків міста - про проблеми харчування у дошкільних закладах

Ірина Романюк, завідуюча ДНЗ № 5 "Вербиченька": "У нашому дитячому садочку здійснюється 4-разове харчування. З нового року введено додатковий сніданок з метою виконання норм. Харчування у нас - повноцінне, збалансоване, забезпечується різноманітними продуктами. Вага продуктів відповідає нормам, віку та вимогам. Ми піклуємося, аби харчування було апетитним, мало приємний вигляд. Дітей із хронічними захворюваннями старша медсестра забезпечує дієтичним харчуванням".

До уваги старших медичних сестер - дві виставки: " Дитяча випічка" та "Веселі бутерброди". Всіляку дріжджову і пісочну випічку та смачну колекцію канапе, схожих на яскраві картинки із розмальовки пропонували працівники дошкільного закладу

№ 5 для столу на дитячих святах. Малюків приваблюють казкові мотиви в оформленні "швидких страв". Та щоденне харчування відрізняється від святкового, і батькам дошкільнят слід пам’ятати про це.

Валентина Сінько, керівник методичного об’єднання старших медсестер: " Звичайно, уникати треба таких продуктів, які містять в собі велику кількість барвників, у першу чергу - газованих напоїв, тому що вони небезпечні для дитячого організму. Треба уникати закладів швидкого приготування їжі".

Медсестри дошкільних закладів обмінялися досвідом організації батьківського всеобучу з проблем здорового харчування дітей. Не забули й про пропаганду рецептів різних страв та вітамінних напоїв, приготовлених у садочках. Повноцінне, якісне та безпечне харчування малюків - важливий критерій їхнього гармонійного фізичного розвитку. Медичні працівники дитячих садочків впевнені, що правильний режим харчування дошкільнят може попередити багато захворювань. Адже більшість із них починає формуватися саме в такому віці.

Надія Мазуревич, головний спеціаліст з питань дошкільної освіти управління освіти і науки: "Рішенням виконкому № 601 з 1. 01. 2008 року вартість харчування дітей у дошкільному закладі становить: для дітей дошкільного віку - 8 гривень, для дітей ясельного віку - 5 гривень 40 копійок. Відповідно "Закону України про дошкільну освіту", батьківська плата становить 50% від загальної вартості харчування".

Останнім часом ціни на основні продукти харчування значно виросли. Для збалансованості дитячого раціону має автоматично підвищитися і вартість денного харчування дошкільнят, говорить Надія Мазуревич. Батьки дітей повинні бути готовими до цього.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0